Най-големият сайт за бойни спортове

       

Да започнеш тренировки по бойно изкуство на по късна възраст

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Да започнеш тренировки по бойно изкуство на по късна възраст

  0     Мнениеот Теодор37 на 02 Яну 2019, 23:19

Здравейте, понеже не видях подобна тема реших, да се допитам. Скоро ще навърша 29 години, освен това опита ми в бойните изкуства е нулев. Имам интерес към бойното самбо. От реалистична гледна точка имайки в предвид възрастта ми има ли смисъл. Целта не ми е, да ходя по състезания, а да науча правилното изпълнение на техниките и ако ми се наложи да реагирам адекватно в дадена ситуация.

Блогодаря, предварително за дадените отговори!

П.С: Забравих да спомена, че съм с намалено зрение 50% сила на зрението с двете очи.
Теодор37
Теодор37
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Фев 2017, 12:41
Град: София

Re: Да започнеш тренировки по бойно изкуство на по късна възраст

  0     Мнениеот lutador на 18 Апр 2019, 09:41

Здравей. Смисъл винаги има да започнеш с който и да е спорт стига да имаш желание. Възрастта е просто цифра, която не трябва да те кара да се замисляш дали трябва или не. Предполагам не искаш да се развиваш професионално, а просто да тренираш любителски. Не трябва да те спира това, че имаш намалено зрение. Просто като се спреш на клуб, предупреди треньора. Относно какъв спорт да започнеш, всичко е относително. Ако си от София, моето лично мнение е да отидеш и да пробваш с граплинг при Ангел Караиванов от Martial Animals или при Кристиян Попов от Pitbulls Freestyle Wrestling. И двамата са доказано граплъри и хора, които биха ти обърнали внимание. Ако имаш въпроси, на разположение съм.
Успех!
Аватар
lutador
 
Мнения: 53
Регистриран на: 13 Авг 2014, 22:12
Град: София

Re: Да започнеш тренировки по бойно изкуство на по късна възраст

  0     Мнениеот tonyhu на 03 Май 2019, 19:00

бих ти препоръчал тай дзи цюен ян стил при Петър Драгоев от спортен клуб по ушу Черен Дракон. Драгоев е ученик на Красимир Димитров-Китаеца.
tonyhu
tonyhu
 
Мнения: 20
Регистриран на: 26 Мар 2017, 15:59
Град: lovech

Re: Да започнеш тренировки по бойно изкуство на по късна възраст

  0     Мнениеот shtangata83 на 22 Апр 2020, 21:30

Аз също съм чувал чудесни отзиви за Петър Драгоев.
shtangata83
shtangata83
 
Мнения: 14
Регистриран на: 18 Дек 2019, 13:55
Град: Sofia


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron