Най-големият сайт за бойни спортове

       

Има ли някаква полза от карате годжу рю?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот jesuslobov на 17 Май 2018, 06:22

Коди много ми хареса коментара ти,написал си верни неща и за двата стила,без да се опитваш да принизяваш единия за сметка на другия.Годжу рю е нов стил в България и е по-близък до шотокан,чел съм,че това е най-техничния стил карате,Гънар Нелсън е годжу рю стилист.А това,че Томсън е кикбоксьор с карате стойка просто не е вярно,той е един от най-чистите карате стилисти,който е успял да нагоди стила си първо към кик-бокса,после към мма,това освен че е мое мнение е и мнението на един куп специалисти,както и на самия Томсън.Според него особено техниките му с ръце са смесица от кемпо ката(на която той много държи докато преподава,заради смяна на ъглите,различната последователност на ударите и тн.),пойнт-файт блиц техники и боксово движение с глава,тъй като държи ръцете ниско.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот Zeldir на 17 Май 2018, 12:58

Jesus, няма голяма разлика между кикбокс, карате и кемпо (изключвам стойките и начина на движение) , когато става въпрос за страйкинг в UFC. Позволените удари са едни и същи, позволениете точки за поразяване - също. Ти казваш кемпо, аз казвам кикбокс, а общо взето той удря добре и с ръце и крака, така че какво значение има. Има 57 победи от 57 кикбокс срещи, ако това не го прави кикбоксьор, не знам кое. А че базата му е карате, това е вярно, но няма нито един стил карате с добри ударни техники с ръцете - казвам ти го като човек с доста години опит в киокушин, минал съм и през шотокан и малко карате-до. Говорим като добри за MMA или кикбокс правилник, ударите с отворена ръка са смъртоносни и са друга бира. Но като цяло няма значение кой като какъв го определя - човекът е страйкър от световно ниво. А за каратето, ако целта ти е чисто самозащита, то за мен не е ефективен стил. За 1 година в карате ще научиш първите кати, някои блокиращи техники, базови ритници и удари, както и стойки, след първите няколко месеца евентуално ще почнеш и спаринг. За същото време един кикбоксьор/муай таец/боксьор/борбец/джудист ще е научил само полезни и приложими неща, които веднага ще му спечелят реална схватка с каратиста ( при това изброявам основно силните за България стилове). За карате се иска време, усилия и доста постоянство, както и години практика. Но овладее ли се добре, е страхотна страйкинг база, особено комбинирано с бокс. Радвам се, че се получава хубава дискусия. Поздрави :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот ruslani4 на 17 Май 2018, 18:08

Дискусията е страхотна. Заради подобни коментари си струва да изтърпявам цялата останала пумия.
Аватар
ruslani4
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Мар 2010, 11:11
Град: varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 17 Май 2018, 18:50

Единственото нещо за което съм съгласен,че каратето е слоу-стартър и ти е необходимо много време за достигнеш добро ниво.Ти дори не знаеш,че шотокан е част от карате до,а не два отделни стила,какъв е тоя стил дето уж си тренирал,само ти си знаеш.Преди две години ме заведоха на състезание по спортно карате,почти непознат дотогава стил за мен и ми направи впечатление,че 70% от техниките със ръце,така наречения блиц,доколко са добри,ами според мен са много добри,но въобще не са лесни за изпълнение фул контакт,затова много каратисти като преминат към кик-бокс или нещо друго направо ги забравят.Стивън Томсън,МВП и тн. са от хората,които успяха да ги пренесат фул-контакт.Не знам какво си тренирал,но човека,който те е научил,че спортното карате е в най-добрия случай някакво стъпало преди киокушина,не е бил от най-мъдрите.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 17 Май 2018, 21:02

По принцип най-важното нещо е човекът и има ли той талант да се занимава с бойни изкуства,хората които разсъждават-тука ще отидеш ще научиш това и ще може да биеш еди кой си,който е научил друго,това става,онова не става,те нямат талант или сила в себе си и затова се хващат за тия догми.Имамам предвид,че ти щом не си намерил достатъчно добри удари с ръце в кратето,няма да ги намериш никъде.По принцип целия свят заговори за тоя пробив на спортното карате в мма и те са известни най-вече със свойте контри и блиц техники,ако те не са достатъчно добри за тебе(това е смешно и жалко)за всички други са.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот codygar на 18 Май 2018, 00:41

Jesuslobov i Zeldir РЕСПЕКТ и към двама ви,страхотна дискусия се получи.Току що прочетох коментарите,които сте писали след моя.Поздрави пичове и Живи и здрави.
Аватар
codygar
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Дек 2016, 10:31
Град: ruse

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот Zeldir на 18 Май 2018, 09:47

Jesus, първо, никъде не твърдя , че спортното карате е лошо - просто е далеч от истински бой. Определно има полза от него, но не толкова голяма, колкото си мислиш. А за карате-до и шотокан - така държаха да наричат стиловете си инструкторите, при които съм бил, не е имало особена разлика в техниките. Това беше доста отдавна, още като бях дете. От тинейджърските си години насам се занимавам основно с киокушин, вече имам 8 години непрекъснати тренировки в стила. Със сигурност ти гарантирам, че всеки един фул-контакт стил е по-добър от всеки един точков такъв за ММА. Доста от нашите момчета киокушинци правят и добри мачове в ММА, доста от състезателите в един от най-големите ММА клубове у нас, 'Десант', са минали през тази школа. А блиц техниките не са лоши, но да ги изпълняваш с цел нокаут, като преди е било с цел точкуване, е почти като да започнеш да ги учиш от начало. С киокушина е просто- лоукика остава лоукик, мае-гери е мае-гери, маваши гери е маваши гери - изпълняват се с максимално сила за максимална щета. Допълнително забравяш и калеността на киокушин бойците- изключителна здравина на цялото тяло, независимо къде гу удариш, както и висок праг на болка и поносимост на удари. Традиционните каратета сериозно издишат в тази област. Продължавам да твърдя, че за хубав комплексен страйкинг е добре да се тренира и бокс- най-реалните и силни удари с ръце са в бокса. Друго, което пропускаш, е движението на главата- в карате се разчита на преместване на тялото и няма нито отклони, нито ескиваш, някой скъси ли или те опре в клетката и си загубен. Спортното карате е добро за тайминг, разнообразни удари, както спомена и ти, бързи техники, но до там. Ако трябва да се направи топ 5 на най-добрите бази за ММА - за мен това са в този ред:
1.Борба
2.Муай тай
3.БЖЖ
4.Бокс
5.Кикбокс/карате
Добрите удари с ръце съм ги намерил в бокса, как разбра, че няма да ги намеря никъде, това ти си знаеш. Ако си се бил на ММА/кикбокс спаринг, ще разбереш колко много от карате техниките стават или излишни , или неприложими.
С годжу рю не съм имал особен досег, познавам някои момчета, трениращи в града, не са добри на спаринг, но това може да се дължи на не до там добри треньори или конкуренция в залата. И да допълня, не съм те обиждал никъде, за да квалифицираш мнението ми като жалко, надявам се да спазваме добрия тон, това, че не за всичко сме на едно мнение не е повод за личностни нападки.
Поздрави :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ilinden на 18 Май 2018, 13:40

И в крайна сметка ти си един комунист,Зелдир,приеми го.
Аватар
Ilinden
 
Мнения: 119
Регистриран на: 18 Мар 2012, 11:36
Град: София

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 18 Май 2018, 16:53

Така е , Илинден, идвай с мен в Коминтерна, ще вееем червени флагчета, ще ходим на манифестации и ще правим ядрени оръжия - идилия :D
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот ruslani4 на 18 Май 2018, 17:47

Зелдир, IKO 1 напоследък доста промениха правилата. Чист удар в главата е директно вазари, независимо, че нищо не ти е станало. Вазари е и захват с подсечка и маркиращ удар. На мен лично ми харесва да го издебнеш и проснеш на земята, вече не е едно просто бухане, докато единия се скапе :)
Аватар
ruslani4
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Мар 2010, 11:11
Град: varna

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron