Най-големият сайт за бойни спортове

       

Има ли някаква полза от карате годжу рю?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 18 Май 2018, 22:16

Зелдир,както ти личи,че си тренирал киокушин и имаш представа от стила,така и личи,че ти нямаш никаква представа от спортно карате и нямаш представа кой е Рафаел Агаев.Моят коментар за karate combat и тн. ти е дошъл като гръм от ясно небе и ти почваш да нагаждаш следвашите си коментари към твоя първи,взимайки предвид и спортното карате.Това,че блиц техниките важали само когато се тренират с цел ко. е някаква импровизация,но не си уцелил,това са удари с голяма засилка на тялото и скорост, и много често при самите състезания те се удрят фул контакт,защото трудно се контролират,промяната от полу до фул контакт се състои в малко по голяма засилка и скорост,така че така както ги учат са супер валидни,мога да продължавам още много.Аз не съм казвал,че тоя стил е черешата на тортата,а че си има своите не малки предимства.Все пак си си признал с полвин уста,че нямаш голяма представа от годжу рю.Аз никога не бих си позволил да давам съвети за нещо което не разбирам особено,но ти изглежда се чустваш в свои води.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 00:44

И накрая само ще кажа,Сашо ако си под 16год. и ти харесва да се движиш,скорост,контри,тайминг,ритници с предния крак и тн.стилът ще ти допадне,не е за всеки,ако си по-скоро бичме което си пада по разни самурайски изпълнения,да вървиш само напред и да се ритате фанатично и да се удряте с голи ръце в корема,защото в лицето е забранено,запиши се киокушин.На всеки му се налага в някакъв момент да си тренира бокса като допълнение,познай кой ще се справи по-добре,човек който е свикнал да използва удари в лицето или човек,които си няма никаква представа както е в киокушина.И накрая,това че щели да ги заклещтват в клетката също не е вярно,според един куп специалисти такъв тип бойци много по добре се разгръщват в октагона отколкото примерно на ринга,къдет е много по-тясно.Нямам нищо против никого и не целя да нападам лично някой,просто не ми харесват тия капитански наставления-това става момче онова не става-това което става за един не става за друг,хората са различни един има талант за нещо,друг за друго,трети няма-обикновено хората от третия вид ги правят тия списъци с кое става и не става и тн.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 14:48

Ае бастунлобов, стига си писал глупости ве. Ае като си толкова отворен с спортното си карате, гожурю и нам си кво, пробвай да напраиш спаринг с някой на твойто ниво от киокушин. Сложи си ръкавици и пробвай да видиш дали ше си вкараш блиц техниката на спортното ти карате. Точно два лоукика ше ти вкарат и както нямаш рефлекс да поемаш удар и нямаш закалка, ше клекнеш. А за страшната си техника с ръце от спортното ти карате изобщо няма да я приложиш. Залепи ли ти се киокушинеца в клинч, умираш. Ще мачка докат се насереш. И преди да пишеш и плюеш кой стил бил приложим, кой за бичмета, кой за майстори, пусни си старите турнири от К1. Анди Хуг, Семи Шилт и още куп други шампиони идват от киокушин, малоумнико. А тоя Агаев иди му направи свирка- ебати измислените герои и писачи, дееба. Просто си направи спаринг с ръкавици с киокушинец и замервай точно за колко време ше се насереш.
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 19 Май 2018, 19:37

Jesus, имам един въпрос към теб - колко години стаж в залата имаш? За киокушина вече писах, имам още 1 година в БЖЖ, 2 в кикбокса , половин в бокса, сумарно отиват над 10 години. Допълнително съм ходил по международни семинари и правил спаринг с какъв ли не стил каратета. Както спомена колегата, като ти счупят крака с 2-3 лоукика, тези блитц техники ще се получат, ама друг път. Да , не разбирам особено Годжо Рю, но мисля, че над 10 години по залите ми дават поне малко компетентност , няма да споменавам състезанията и бойния опит. Допълнително още един въпрос- влизал ли си в клетка? Защото ако ти самия не си се бил по ММА правилник, няма смисъл да ти обяснявам повече, няма да ме разбереш. И още едно допълнение- в зората на демокрацията е имало във Варна арена на сблъсъци между шотокан и киокушин, едното са го тренирали в полицията, а другото военноморски сили, с цел да се избере по-силният стил. Всеки запознат е наясно какво се е случило със шотоканците- изнасяли са ги на носилки. Така че неразбирането ти на разликите между фул контакт и точков формат, ме навежда на мисълта, че не си се бил никога на фул контакт. Направиш ли го, ще осъзнаеш колко много от иначе красивите и зрелищни атаки въобще не стават.
Поздрави :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 19:45

Къв стаж има нищо няма. Форумна мишка. Пичовете му обясняват как стоят нещата реално, казват му кое е предимство и кое недостатък на киокушина той обижда и нарежда като п...а. Истината е че К1 където беше събран света на ударните спортове успех имаха муайтайци кикбоксьори а от каратето само киокушинци успяваха да са ниво. И то щото е реален бой а не подскачане и точкуване. Спортно карате Агаев ала бала. И киокушина има недостатъци не се удря в главата обаче пичовете дадоха хубав пример. GSP с основен стил киокушин и борба и бокс им ебава майката. А на Агаев ти казах може да му смукнеш мъдурите. Тееба и галфона прост.
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 20:17

Варна е родината на киокушина в България. Много силна школа и в Пловдив. Аза спаринг с други стилове давам собствен опит. В Хасково има вадорю- това е карате до. В Димитровград който е на 15 км има киокушин. От време на време идват да се пробват хасковлии слагаме ръкавици, след 2-3 лоукика вече нямат гард нямат нищо. Свалят ръцете долу да блокират лоукик сс ръка хаха щото не знаят как а ги боли да си ебе мамата. И като им влезеш веднъж остро и като ръцете са им на оная работа и после ги изнасят. Пълен смех. Тоя бастун дето пише за блиц техниките хабер си няма от фул контакт. Ако веднъж се излъже да прави спаринг с киокушинец на фул контак с ръкавици ше ходи да му смукне на Агаев казах кво хахаха
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 20:44

Айде малко класика за тоя бастун- вместо да гледа подскачаш скакалец Агаев, да види истинско карате фул контакт. Губи от муайтаеца обаче той не е случаен Ернесто Хуст се пак
https://www.youtube.com/watch?v=anPIB9gShOg
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот Zeldir на 19 Май 2018, 21:24

Гледах compilation на споменатия Агаев, доста техничен, бърз, експлозивен и до там... Ударите им са точкуващи, продължавам да наблягам на това, като вкара един удар, не означава, че е убил някого, не сме в киното, има хора като братята Diaz, които може да им вкараш 20-30 удара с максимална сила в главата и пак даже да не са разклатени. Не са калени- просто защото нямат нужда за този правилник, но усетят ли 1 силен удар с малка ръкавица дори и в трупа , резултата ще е пагубен. Не искам да омаловажавам никого, но ако това е лицето на спортното карате и срещне някои от лицата на киокушин като Семи Шилт, резултата никак няма да е добър. Допълнително, доста се движат, подскачат, въртят, но точно 3-4 лоукика ти отнемат това движение. За справка - първият стилов сблъсък на американския кикбокс с муай тай. Техниките с ръце не са лоши- все още ползващ ги в UFC е Лиото Мачида, каратист на световно ниво, като в момента не може да влезе в топ 10 на категорията си. Да , бил е шампион, да, има зрелищни нокаути, но се видя, че срещу новото поколение бойци това не върши работа. Един Брънсън го нокаутира, а не е от най-добрите страйкъри на света - просто разликата в ударите с ръце в бокса и другите спортове е умопомрачителна. Кондицията на точковите стилове също издиша- едно е да подскачаш и дебнеш 2 минути, друго е 2 минути нонстоп бой, размени, клинчове. Спортното карате не е лошо за някой стойки и техники, но държа на мнението си, че е доста далеч от добра база и реалистичен стил.
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 21:35

Аз пич съм тренирал 4 години кикбокс,като през цялото време това ми беше живота,последната година тренирах 4,5 пъти седмично,защото треньора ми искаше да се пробвам евентуално,профисионално,след това тренирах за около 8 месеца итф таекуондо за удоволствие(сега от есента почвам нещо друго,но ще видим),също така всеки ден гледам да тенирам поне два часа кикбокс и ритници,спортно карате не съм тренирал,но ми харесват някои неща на които наблягат като движение,тайминг и тн.,които редовно се пренебрегват.така че тоя чекиджия,Ояма 11 да ме плаши с лоу-кикове е смешно,аз от недоклатен кикбокс,тоест киокушин не се плаша.Ояма 11 кажи олигофрен нещастен ти обясни ли на хората,че в киокушин няма-удари в лицето????,клинча е забранен(какъв клинч те гони олигофрен недоклатен),граплинг никакъв,движение само напред като зомбита,исках да я спестя тая истина,но човек който не осъзнава,че това което е добро за един не става за друг,защото всичко зависи от индивидуалните качества на човека е най-вероятно човек без никакъв талант и затова гледа да се закрепи за разни мантри,семинари и тн,аз винаги съм отворен за нови идеи,а в киокушина освен няколко интересни ритника друго няма.А сега виждам,хубаво,че поне си изгледал нещо за което пишеше очевидно наизуст.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 21:49

Аве бастун пак ли ти ве. Кво да ти обяснявам бе уй точно на тебе. Секи може да види клип или да чете правилник. Ти точно тва прайш. И си мислиш че като четеш нещо и разбираш. Я кажи бе уй нещастен ти къф точно кикбокс тренираш. Щото май фул контакт не си милисал. Да не е лайт контакт а? Май май тва е. затва толко точиш лиги по оная рязана пишка агаев. Айде у лево бастун дървен философ. близката дистанция в киокушина е практически клинч. Верно не е като в муай тая обаче колена как влизат. Я земи виж как взехме първата световна титла и Емо Костов от ква дистанция направи нокаут с коляно на финала. ходи лапай азерската пишка на Агаев, бастун дървен. Един рунд нормален спаринг нямал в живота си зел да пише и да казва на кой кво да тренира. Балък смотан недоклатен фен на рязани пишки. Тренирал кик бокс. Балет си тренирал педалче балет хахахха
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron