Най-големият сайт за бойни спортове

       

Има ли някаква полза от карате годжу рю?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 21:54

И пак да те питам путко заспала. Не ми пиши за спортния балет, сори карате, а ми кажи колко шампиони в К1 има каратисти и дали има изобщо един от карате-до, спортно карате, годжюрю и кура ми янко. Без да чета книги и да съм дървен философ кат тебе се сещам за поне 3-4 киокушинци през годините. От смотания стил киокушин дет няма клинч, удари с ръце в главата, вървели кат зомбита и още простотии. Лапай резания дрисльо смотан.
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 22:41

Гледай какъв недоклатен олигофрен,вика аз у Хасокаво ги бием с лоу-кикове и съм голямта работа,ела у големия град да те видия селянин недоклатен да ти еба путката майчина селска,ти освен спаринг с овце друго не си тренирал СЕЛЯНДУР НЕДОЕБАН,у Хасково големи кочове се навъдили и се научили да пишат.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 19 Май 2018, 22:48

Jesus, наистина явно не си се бил фул контакт, щом толкова подценяваш киокушина. Смея да кажа, че калеността на киокушин бойците няма аналог, може би единствено тай бокс бойците им съперничат. Като почнеш от кокалчетата на юмруците, минеш през краката , ръцете и торса. Общо взето, състезателите придобиват тяло от стомана. А освен ритниците, ударите с ръка са тежки, било то и по-дървени. Който е чупил тухли, дърва и буци лед, знае за какво говоря. Дава ти доста издържливост, тъй като спаринга е 2 минути нонстоп бой, доста психическа и физическа устойчивост. В спортното карате това го няма. Давам ти веднага пример с таекуондото : https://www.youtube.com/watch?v=8eoo__0Ki0c
Имам доста приятели таекуондисти , ритат перфектно, могат да ти залепят уширо маваши точно в брадата,
но 2 лоукика или 1 силен удар в диафрагмата и са до там. Калеността е нещо изключително важно за всеки фул контакт правилник. Единственото , което не може да калиш, е главата, от там ти трябва бокс, head movemement, ескиваш и т.н. Ако трябва да се избира между годжо рю и киокушин, изборът е очевиден(ако искаш да се биеш). Доста приляга като стил и на нас, българите, настоящият абсолютен световен шампион на без категории (няма значение колко тежиш), се казва Захари Дамянов от Варна :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 22:51

А сега виждам Димитровград.У Димитровград идвали от Хасково и он ги биел с лоу-кикове когато не пасел овцете,да ти еба путката маичина тъпата селянка майка ти дето се е наебала с тоя димитровградски мангал баща ти,боклук.Тоя Семи Шмид е ебати дървото за нищо не става,майка ти дъртата селска курва е по-добра от него.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Ojama11 на 19 Май 2018, 23:03

Аз ли да дойда при тебе бе смотльооо... хахаха. И кво ше праим? Балет ли да играя с тебе бе? Хахахах гей нещастен, ти ако си играл верно кик бокс, ама фул контакт, щеше да пробваш и муай тай, щото само в София е на ниво. Обаче ти ми се обесняваш кат недоебана ученичка как 4 години балет си играл и през тва време си гледал мъдурите на Агаев по клипчета и си лъскал. Айде ходи в театъра да поиграеш балет и да забелиш кълки, не да ми обясняяш кво ставало за трениране кой стил бил за бичмета и кой за майстори. марш в балета паляк хахахах
Ojama11
Ojama11
 
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Май 2018, 14:39
Град: Димитровград

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 23:06

Абе Зелдир тоя недоклатения май зле ти влияе щом почна и ти с някакви селски инсинуации,бил съм се фул контакт,в тоя стил няма нищо интересно за мен,аз никога нищо не подценявам,обясни му на тая чикия Ояма11,когото наричаш свой колега,за уважението ,респекта осу и тн.димитровградските краваротисти май са забравили.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 23:16

Ояма11 ще ти кажа какво ще правим,ще те шибам а след това ще шибам тая мръсна димитровградска курва майка ти в гъза,ако искаш ще ти платя и билета,нали си киокушинец що даваш назад селянин мухлясал,довлечи си мръсния селски задник.Накрая ще дойда в Димитровград,Хасково или откъдето си на майната му,ще ви строя на площада с каруците и ще ви бия и шибам целия клуб краваротисти.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 19 Май 2018, 23:26

https://www.youtube.com/watch?v=YxIiIcmFOkU -уинг чун срещу киокушин,няколко двубоя,където киокушинците биват бити от кунгфу-момчетата,защото не знаят какво е удар в лицето,има ли смисъл да продължавам
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 19 Май 2018, 23:55

Jesus, едното момче е син колан, на тази степен повечето киокушинци са доста назад с материала. Аз ще ти кажа друго - много киокушин шампиони, като Анди Хуг, Семи Шилтс, Лечи Курбанов са се пробвали и в ММА и кикбокс и са постигнали доста, докато няма боец от друг стил, където е бил шампион, пристигнал в киокушин и постигнал нещо. GSP е банален пример, но също е в този списък. И аз мога да кача клип как пребивам BJJ син колан, после да разправям че карате е по-добро от БЖЖ, а за сблъсък 1 vs 1 без намесен втори стил, мисля, отговорът е ясен. Клипът който ти пратих, ако не се лъжа беше с националите на Русия по таекуондо и киокушин. А кунг-фу в повечето зали е пълна пародия и е много далеч от истината. Но не виждам смисъл да мелим едно и също, други съфорумници също могат да се включат с мнение, да видим какво мислят. А за уважението, неделима част е от бойните изкуства и го давам на всички, които ми отвръщат със същото :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 20 Май 2018, 00:26

Зелдир,ако искаш ми вярвай,но не ми е била целта да пиша против киокушина,исках да разпаля малко дебат за спортното карате,защото ти много бързо го изхвърли на боклука,щом съм те нкарал да погледнеш Агаев,значи съм успял донякъде.Това олигофренче наруши добрия тон и затова се издразних.А инае тука в България този стил е много популярен и ако има коментари ще са в негова полза,което не ме интересува,защото това не е моя случай,различни хора ,различни вкусове.п.п.Сетих се кой е от Димитровград,Митко Пайнера,сигурно стария курвар е оправил всички чалга курвиляци в околноста и са се родили един клуб клонинги,който са се кръстили Ояма от 1 до 11 и сега уродите се опитват да спамят по мен ,мръсни боклуци.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта