Най-големият сайт за бойни спортове

       

Има ли някаква полза от карате годжу рю?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 21 Май 2018, 10:45

Русланич, предполагам си от дожото на Емо Костов, щом си бил стаф. Аз преди тренирах там, голяма част от базата ми е именно при него, после се преместих в ТИМ. Емо е невероятен треньор , но чисто като човешки качества и отношения с учениците си е доста назад. Иначе по темата - Lobov, уж спазваме добрия тон, а пак обиждаш коментарите ми. Смея да твърдя, че разбирам повече от теб бойните изкуства, въпреки това , не правя квалификации на мненията ти, защото уважавам всяко, различно от моето, за разлика от теб. Жив и здрав да си, спирам да обсъждам тази тема, няма смисъл. А за Агаев- тейкдаун срещу каратека, който подскача на възглавнички, може да ти направи и борче на 10, тежащо 40 килограма- непрекъснатото подскачане , слабият контакт със земята и бързото пренасяне на тежестта ги прави изключително нестабилни. Въпросният индивид би срещнал доста трудности дори на ниво аматьорски ММА, където няма лакти , има протектори и куп други ограничения. Но както казах, спирам да споря по тази тема с теб. За другите съфорумници, интересно ми е да чуя има ли спортно карате във вашия град, какво е нивото му и правили ли сте спаринг по ММА/кикбокс/карате правила с подобни хора. Както споменах, във Варна школата е слаба и няма друг толкова доминиращ стил ,колкото киокушина, ако си спомням правилно, има 8 дожота. От спаринг с каратеките от други стилове, често срещите прикючват бързо, с репликата 'Дай по-леко'. Интересно ми е и дали има кудо представители, в нашия град за съжаление няма школа, а това е истинското карате за ММА.
Поздрави :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот ruslani4 на 21 Май 2018, 13:52

Там съм . Доста е улегнал вече :)
Аватар
ruslani4
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Мар 2010, 11:11
Град: varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 21 Май 2018, 15:42

А дано, че преди доста проблеми имаше и доста голяма част от хората си заминаха. Като треньор съм го признал, няма равен от към знания, опит и състезателна подготовка ( за киокушин).
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 21 Май 2018, 18:05

Сега нямам време, но утре, ще направя по-подробен коментар.Това че еди кой ди ше направи тейкдаун на еди кой си, пак са някакви предположения. Но за Зелдир има напредък в материала в началото на темата не знаеше нито кой е Агаев, нито за какво става въпрос в този стил, сега вече си нагажда коментарите по моите видеа.Тая седмица ще гледаме двама големи спортни каратисти в уфс и белатор, Стивън Томсън и МВП,за киокушин там никой не е чувал, защо ли?п.п.Мадог и Коцето, двамата олигофрени и те са ме последвали тук да се образоват.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот codygar на 22 Май 2018, 03:02

Колкото и да се говори за стилове и бойни изкуства,на състезание,спаринг е едно,но в една реална ситуация има толкова променливи ( стрес, адреналин, самообладание, късмет, заобикаляща среда и един двубой може да бъде решен още с първия удар, който си нанесал или поел, а може да продължи минути... не е важен стила, а как работи той за теб и твоята физика и особености и не какво знаеш, а дали можеш да го приложиш.....И все пак според мен за бойно изкуство Муай Тай е най - добро, приложимо/ефективно/ на улицата, както от към защита така и от към нападение,защото един муай-тай боец според мен има най-голям шанс на улицата, защото е обучен да удря с всяка част на тялото си и то смъртоносно.Но един муай-тай боец според мен има най-голям шанс на улицата, защото е обучен да удря с всяка част на тялото си и то смъртоносно. В този стил влизат изцяло колена и лакти и става мноо лошо ако те ударят, в уличен бой определено ще имат надмощие над другите.И пак казвам,че всичко зависи дали ще успееш да приложиш уменията си.
Аватар
codygar
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Дек 2016, 10:31
Град: ruse

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 24 Май 2018, 19:55

Така,сега гледам,че съм попресолил малко псувните,но аз такъв тъпанар като тоя 11номер досега не бях виждал,в Димитровград сигурно има много готини хора,но изглежда Митю Пайнера и чалга-курвиляците контролират нещата,щом такъв идиот се появи.Най ме шокира това,че той обявява мен за книжен плъх понеже чета информация от интернет и тн.,а себе си обявява за истински спортист,защото не чете и никога нищо не е прочел,все едно двете неща взаимно се изключват и за да си истински спортист трябва да си неграмотен тъпанар.11 аз съм забелязал,че Ранди примерно е спортист,но ми се струва начетен човека,други хора от сайта също,аз лично като махнем,че ми е хоби да търся информация за би в интернет,въобще не чета колкото трябва,но покривам минимума,а ти си тъп като задник.Зелдир да приемем,че ти си различен профил от тоя тъпунгер,аз не съм против различните мнения,но ти не даваш мнение,а присъда за нещо което се оказа,че не ти е достатъчно познато,може да разбираш повече от мен,но едва ли разбираш повече от 50мил.души,които тренират спортно и традиционно карате.Аз харесвам и двата стила и даже в друга тема го защитавах киокушина,но не е правилно да се избутва едното за сметка на другото.Някой път като не ме мързи,ще напиша повече факти и ще дам повече линкове по желание на Митьо Пайнера.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 25 Май 2018, 09:05

Спорът вече е излишен, казахме си мненията, всеки ще разбере, каквото поиска да разбере. Аз лично винаги съм отворен да тренирам нови неща, просто не всичко ми допада или пасва на стила ми. А относно другите профили, ами не, аз рядко влизам тук, мисля, няма нужда да си правя още 100 профила, нямам болен фетиш за палци :) Както споменах, кудо за мен най се доближава до истински бой, за жалост най-добрите ни зали са в София и Пловдив, в другите градове е слабо развито. https://www.youtube.com/watch?v=RMYbUVlbjIM изгледай това и ми кажи какво мислиш. Доста забранени в ММА техники са позволени тук и стилът е наистина брутален. Създателят му между впрочем е ученик на Ояма и има благословията му да го създаде, така е трябвало първоначално да изглежда истинския киокушин.
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот ruslani4 на 25 Май 2018, 13:39

Добре е, че има различни стилове карате и всеки може да избере кое му подхожда най-добре. Има хора, които обачат да се бият без да нанасят и да получават болка. Шотокан е за тях - бързина и техника. Има други, които търсят ефективност и каляване - киокушин. Наистина спорът е излишен, а спазването на добрия тон - задължителен. Годжо рю по-скоро клони към шотокан.
Аватар
ruslani4
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Мар 2010, 11:11
Град: varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 25 Май 2018, 15:51

Въпроса е че тая бързина и техника са страхотна основа ако решиш да преминеш фул-контакт,а тая ефективност в киокушина я няма, изчезнала е заедно с ударите в лицето.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот ruslani4 на 25 Май 2018, 17:24

Киокушинкайци, шампиони в К1 и ММА са в пъти повече в сравнение с шотоканци . Така, че сори, ама не си прав :)
Аватар
ruslani4
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Мар 2010, 11:11
Град: varna

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта