Най-големият сайт за бойни спортове

       

Има ли някаква полза от карате годжу рю?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот SASHO198 на 06 Май 2018, 17:35

Какво е вашето мнение?Понеже контакт и всичко е ограничено не мисля че има полза на улицата или в клетката
SASHO198
SASHO198
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Май 2018, 23:24
Град: Sofia

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Боян29 на 10 Май 2018, 01:22

Тренирай си и двете ако имаш възможност, никога не се знае какво ще ти потрябва
Аватар
Боян29
 
Мнения: 55
Регистриран на: 20 Яну 2017, 00:56
Град: Нови пазар

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот Zeldir на 11 Май 2018, 16:38

Полза до там да имаш добра координация, добри ритници и баланс, физическа и психическа подготовка, дисциплина. Минуси - липса на боксови умения, непрактични удари с ръцете, липса на клинч, събаряния и граплинг. За самозащита- ще биеш средностатистически нетренирал човек, но нямаш шанс срещу боксьор, кикбоксьор или човек тренирал муай тай, кудо, джудо, киокушин,БЖЖ , борба и още, и още. Всичко зависи какво целиш и искаш да постигнеш. Личното ми мнения е, че карате е много добра база, но основно за деца, като възрастен е добре да се преминава към по-реални и твърди стилове. Поздрави :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 12 Май 2018, 05:07

Аз разбира се не съм съгласен със Зелдир, 90% от хората, които дават такива категорични мнения биха изключили киокушина.Какво да ти кажа, не случайно това което Роугън нарича новата еволюция в мма - Стивън Томсън, МВП и тн. идва от спортното карате, а не от киокушина, който ди има хубавите страни, но е дървен и схванат стил,ударите в главата не са фул контакт, но ги има и като техника са на доста високо ниво, като минеш фул контакт от теб зависи дали ще си запазиш техниката, а що се отнася за граплинг, гледай Рафаел Нагаев и ще видиш защо много хора го смятат за едино от най-страхотните тейкдаун артисти, тоест има много джудо хватки в спортното карате, за разлика от киокушина, където няма нито клинч, нито граплинг и тн.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 12 Май 2018, 07:13

Забравих да спомена,наскоро е създадена Karate Combat,където спортни каратисти се бият фул контакт,с коментатор Бас Рутен,просто вижте болно добрата джудо техника на Рафаел Агаев и после да говориме,чули-недочули,че няма граплинг,има някои ограничения в правилата ,но е страхотно за гледане.Chek it out:https://www.youtube.com/watch?v=SdkJrPFQB6E
https://www.youtube.com/watch?v=WJRONvAfr8I
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот berserker на 12 Май 2018, 17:16

Стивън Томпсън често казват, че е каратист, но реално не е- идва от нещо друго- кемпо, което е доста по-различно от спортно карате. И още нещо- киокушина изобщо не е дървен или измислен стил. За справка- GSP. Преди да мине в ММА, има черен колан по киокушин.
berserker
berserker
 
Мнения: 41
Регистриран на: 23 Дек 2012, 17:09
Град: Sofia

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот jesuslobov на 12 Май 2018, 18:02

Пич пишеш абсолютни глупости. Годжу рю, шотокан и кемпо са различни стилове, но когато се състезават те го правят по правилата на спортното карате, самият Томсън е пойнт-файтър за известно време т.е.спортен каратист, а след това де прехвърля към фул-контакт кикбокс(без лоу-кокове),този стил някои го наричат американски кикбокс. Къде съм казал, че киокушинът е измислен стил, тъпунгер, полвината ми любими бойци са киокушинци, както и имам приятели, единият от които даже е печелил няколко турнира, с които съм имал доста спаринг. Това е доста груб и безкомпромисен стил и за мен имат едни от най-добрите ритници, но като цяло е също така и малко стегнат и вдървен стил, всеки който разбира знае за какво говоря, но ти не си от тях, малко ми изглеждаш на излезнало магаре се показало в тая тема.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот berserker на 12 Май 2018, 21:56

Много позитивен коментар, jesuslobov. След него общо взето няма смисъл да ти кажа повече каквото и да било. Жив и здрав бъди.
berserker
berserker
 
Мнения: 41
Регистриран на: 23 Дек 2012, 17:09
Град: Sofia

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  1     Мнениеот Zeldir на 14 Май 2018, 13:36

ДОнякъде съм съгласен с jesuslobov, и то като киокушин практикуващ. Но е прав на 50%- 'схванати' са само ръцете, тъй като дистанцията на бой е близка и средна и няма дълги удари, като в бокса примерно. Говоря от опит, всеки, минал от киокушин на бокс, знае за какво говоря. А Томпсън е по-скоро кикбокс като стил, с карате стойка. Американският кикбокс е доста близък до някои стилове карате, от там и приликите. Но разликата между пойнт файтинг и фул контакт е, че в едното точкуваш и наблягаш на движението, в другият стил ударите са реални, силни, поемаш и даваш възможно най-силните удари. За калявка, база на страйкинг, кондиция и сила, бих казал киокушин за стойка е като борба за основа на граплинга- доста, доста добро. Минусите са липса на граплинг, клинч и удари в главата има във възродения шинкен шобу правилник, позволяващ и двете. Но киокушин в комбинация с малко бокс и много борба води до чудовищна комбинация - отново пример GSP.
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Има ли някаква полза от карате годжу рю?

  0     Мнениеот codygar на 16 Май 2018, 02:31

Zeldir i JesuslobovБраво страхотни коментари. Аз като бивша каратека,практикуваш и двата стила/шотокан 3 г. и киокушин 4 г.ще се изкажа за разликите в двата стила от личен състезателен опит.Като споменах за стилове от Карате има доста голяма разлика между Шотокан и Киокушин. Киокушин Карате е агресивен стил, бой бой бой и още бой, докато Шотокан е по-динамичен и по-техничен стил и двубоите завършват супер бързо. Има големи разлики в двата стила, в катите, кихона, а най-същественната разлика е в кумите. В състезанията по Киокушин не са позволени ударите с юмрук в лицето, в главата се удря само с крак докато в Шотокан е позволено.И с това не твърдя,че единият стил е по добър от другия и всичко зависи от индивидуалните качества, но по принцип киокушинците са известни с това, че много държат на бой, защото стила им е такъв, Киокушин Карате е силов стил, докато Шотокан е по техничен. Самото име Шотокан го показва - Вятър между клоните - набляга се на бързи, точни и поразяващи удари и се избягват дългите двубои, докато в Киокушин си е чиста проба бой, просто стила е такъв и пак си е Карате и то много добро. И затова има един лаф между каратистите - По-бързи от шотоканците няма ама пък и по-корави от киокушинците също няма.Лично аз предпочитам киокушина,понеже бързината никога не е бил а най - силната ми страна,но за сметка на това, много от състезателите са ми стискали ръката и ми казваха - Много си корав брат и имаш много тежки ръце.
Аватар
codygar
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Дек 2016, 10:31
Град: ruse

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта