Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Да се пускам ли на айкидо и заслужава ли си ?

Да
0
Няма гласували
Не
4
100%
 
Общо гласове : 4

Айкидо

  0     Мнениеот mmasobt на 02 Фев 2018, 19:40

Здравейте пичаги,от известно време се чудя дали да се захвана с айкидо(близо е до мен и тренировките са в удобно време).Та искам да знам дали си заслужава.Тренирал съм ММА и бокс ама не мн сериозно,повече наблягам на фитнеса ама нещо ми писна.На 22г. съм и искам да чуя мнението ви по въпроса дали заслужава да опитам.
Аватар
mmasobt
 
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Яну 2017, 19:21
Град: Pernik

Re: Айкидо

  1     Мнениеот pitbulll08 на 02 Фев 2018, 20:54

Продължавай с бокса, лично аз смятам, че айкидото е пълна загуба на време и пари... крайно неефективно е.
Аватар
pitbulll08
 
Мнения: 167
Регистриран на: 01 Ное 2016, 11:29
Град: Бургас

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Zeldir на 02 Фев 2018, 22:43

Ако искаш да се научиш как да падаш и да се търкаляш, запиши се. Това го казвам напълно сериозно, много хора не знаят как да падат и при злополука с колело, сноуборд и т.н. се потрошават сериозно. Може и да научиш и как да боравиш със сопа(джо и бо) и като цяло с това полезността му се изчерпва.
Ходил съм малко, за да не говоря празни приказки, особено не ми хареса, че даже не се правят и базови упражнения като лицеви опори, коремни преси и така нататък. Не те развива физически, няма реална бойна приложимост, до някъде успокоява а и се забавлявате да се мятате наляво-надясно. Ако това ти допада, запиши се, ако искаш реална приложимост или тренировка за цялото тяло, наистина запиши нещо друго :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron