Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бойно изкуство за улицата

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jesuslobov на 06 Апр 2017, 11:39

Ами аз ги пиша тия работи,щото това момче никога няма да направи спаринг с Анелия Колева,а ще продължава да чете глупости,тия работи ги е чел някъде,та поне да прочете истината,иначе аз мога и на тебе и на него да ви потанцувам по главата,но кво ще разберете едруг въпрос.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jamski на 06 Апр 2017, 14:29

На мене и на него ама едновременно ли? Ейй много клавиатурни войни бе дейба
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jesuslobov на 06 Апр 2017, 21:27

Това беше метафора,нали нямаше да четеш коментарите,много си умен дейба.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот pikaso1212 на 06 Апр 2017, 23:42

Хайде да не правим изводи кой какво е тренирал. Клишета от сорта на няма слаби стилове, има слаби майстори са ала-бала. Тренирам бойни изкуства общо взето откакто се помня. Тренирал съм доста неща включително Шотокан и Таекуондо. Давам ти следният пример: хвани един льохман дето нищо не е тренирал и нека тренира 1 година Айкидо/Шотокан/Таекуондо, после хвани един друг левандул и нека тренира 1 година Муай-Тай/Крав-Мага/Винг-Чун и да се сбият при равни физически габарити... чисто теоретично втория би имал стилово предимство. Просто има стилове, които колкото и да си кривим душите не са особено практични. Други пък изискват изключително посвещение и време, за да се усвоят на приложимо ниво.
А за Таекуондо ще ти дам пример от моя опит. Запознах се с един таекуондист, който месец преди това беше взел черен колан 1-ви дан. Разбрахме се да направим спаринг като уточнявам, че физически сме горе-долу еднакви като дори той има леко физическо предимство. По това време тренирах при един треньор по бой (така да го кажа, защото не може да се каже, че имаше определен стил... водеше се треньор по кунг-фу, но съчетаваше 100 стила, от тук малко, от там нещо, учеше ни също на йога, медитация, масажи, билкарство, философия). Тренирах при този гуру (така му викахме) 8 години на една поляна, нямахме зала, зимата тичахме боси в снега, след тренировка през цялата година се къпехме в реката, треньора се мажеше с пикня, че било полезно за кожата... Та тренирам аз при този гуру 8 години и се разбирам да отида в залата на този таекуондист и да правя аз спаринг с него, а един мой приятел (който също тренираше при моя гуру) да прави спаринг с приятел на таекуондиста също скоро взел черен колан. Какво да ти кажа... за целия спаринг около 10 минути ми вкара 2-3 удара (без да броя лоукиците, но и те бяха малко), а аз му напълних кошницата. После моя приятел и той направи смешен другия таекуондист. Извода си го прави сам.
pikaso1212
pikaso1212
 
Мнения: 36
Регистриран на: 23 Дек 2011, 11:19
Град: Plovdiv

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jamski на 07 Апр 2017, 12:16

Имах предвид че коментарите преди мене няма да ги чета. Сега ако някой говори за мене или ми отговаря много ясно че ще го прочета.
Иначе изводи много, казвам че всичко е до човека и как съумява да реагира в ситуацията Pikaso. Съгласявам се с тебе напълно, че някой стилове не са практични като други или че трябва много да им се посветиш, но хора които се посвещават в тях, имат предимство от други които не са посветени в топ бойните спортове. Също и не мисля че това Кунг Фу дето си тренирал при този "майстор" има някакво огромно предимство пред таекуондото или някой друг спорт, даже напротив. Но ето виж ти сам потвърждаваш думите ми, не трябва да се подценяват бойните изкуства, зависи как успееш да ги използваш, и посветиш. Ето ти си бил по-адекватният боец в случаят. Иначе примери много и аз съм ставал свидетел: шотоканец чупи носът на кикбоксьор, човек който не е тренирал нищо е чупил зъб при спаринг на киокушинец, той пък счупи носът на муай таец.Нали как е възможно по твоята теория? Шотоканец да победи кикбоксьор?! "Абсурд"! Или киокушинец да победи муай таец?!И тези спаринги приключиха с контузия.
Разбира се някой бойни спортове имат предимство, те са тези в които има повече спаринги, и те са фул контакт (ММА,Самбо, ударни, и граплинги борба, ДДЖ) но и те не ти гаранатират нищо, може да дойде някой като тебе дето е тренирал на поляната и да те нокаутира, нищо че си ММА-ец, фактори безброй.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jamski на 07 Апр 2017, 14:31

А и видях че си казал че бдд било неприложимо...
https://www.youtube.com/watch?v=8VpCOsjGAY0
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Бойно изкуство за улицата

  0     Мнениеот jesuslobov на 07 Апр 2017, 20:47

Jamski.видя ли,като почнеш да разсъждаваш,колко добре си отговорил на тези умопомрачени мисли.Иначе Еди Браво каза,че ще праща момчетата,които тренират при него на съботен курс по таекуондо,на него ли да повярвам или на хора,които се мажат с урина по поляните.
jesuslobov
jesuslobov
 
Мнения: 62
Регистриран на: 14 Мар 2017, 05:32
Град: софия

Предишна

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron