Най-големият сайт за бойни спортове

       

Киокушин + ????

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 26 Яну 2015, 16:15

Здравейте на всички.
Имам един въпрос, понеже тренирам киокушин в Пловдив повече от година искам да го комбинирам с друго бойно изкуство (джудо, самбо, джиу джитсу и т.н.) и с кик бокс примерно, много съм мислил да започна Кудо, но това, което ми пречи е, че в България кудото е слабо развито, за разлика от киокушина..
Също така искам да избегна и травми, особенно в главата.
Значи вариантите са да започна Кудо, или да тренирам киокушин и кик бокс (в залата в Пловдив може да се тренират и двете с една членска карта) и да започна и (джудо, самбо и т.н.(граплинг)).
Моля за мнения, коя комбинация е по-добра и предложете и вие примерни комбинаций..
Целта ми е да мога да си пазя главата, да съм закален и да имам добри граплинг умения (това зависи изцяло от мен, просто ми трябва насока) и като цяло да се получи нещо ефективно за улицата и в същото време да спортувам активно..
Благодаря предварително !!! :D

П.П.
Не си пестете критиките и мненията, но нека са наистина полезни... :) :)
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот sunko на 26 Яну 2015, 16:25

в Пловдив е най-големият клуб по Кудо в България,
не се чуди ами отивай при Иван Манолов.Кудото е много комплексен боен спорт,
терминологията е същата като в киокушин,етикетът в залата също.
Вече си имаш ги,няма да ти трябва ново.....това е моя съвет.....не подценявай пловдивското кудо....
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 26 Яну 2015, 16:36

Ни най-малко го подценявам, все пак в основата му е киокушин :) :)
Има ли закаляване и улични техники, ясно ми е ,че е сбор от бокс, киокушин и джудо, но може ли да ми го разясните малко по-ясно какво точно представлява....и между другото на 8 март съм на състезание по киокушин :) :) и се чудя много какво да правя :)
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот sunko на 26 Яну 2015, 17:25

http://kudo.bg/?show=club&offset=0&view=16-kudo-klub-victory-one
това е клуба по кудо.....чувал съм че са много сериозни и тренират здраво и са най-големия клуб в България...
ето ти и едно клипче да видиш какво представлява спорта в общи линии:
https://www.youtube.com/watch?v=L0mQi5TBHD4
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот българиец на 27 Яну 2015, 09:55

Кудото не е слабо в България, защото е чист Киокушин, но с друг правилник, а този стил у нас е на ниво топ 3 в света. Та или си допълни Киокушина с Джудо или борба, или просто си коригирай някои неща с бокс (подобрено кардио, усет за дистанция, техниката на ръцете, защита на главата, по-интелигентен боец ще станеш).

Няма как да избегнеш травми, каквито и да било, в боен спорт. Особено с Кикбокс, карате, че дори и граплинг някакъв в главата.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот sunko на 27 Яну 2015, 12:03

Кудото е с много по-различен правилник от Киокушин.....има удари с ръце и лакти в главата,има захвати,ключове,душене,хвърляне......удари с глава......няма кати.
Не виждам кое му е чист Киокушин....това че етикета в залата е същия не значи че е същия спорт....освен това кудо официално не е карате...
sunko
sunko
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Фев 2013, 16:58
Град: софия

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Qk на 27 Яну 2015, 13:56

Джудо и самбо почни.Принципно бих ти предложил и бокс,за да се научиш да пазиш главата.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот tanovsky на 27 Яну 2015, 17:14

А защо не започнеш да тренираш в клуб по ММА. Там всичко е комплексно.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот българиец на 27 Яну 2015, 22:07

sunko написа:Кудото е с много по-различен правилник от Киокушин.....има удари с ръце и лакти в главата,има захвати,ключове,душене,хвърляне......удари с глава......няма кати.
Не виждам кое му е чист Киокушин....това че етикета в залата е същия не значи че е същия спорт....освен това кудо официално не е карате...


Като не виждаш - виж! Точно това имам предвид и правилно съм се изказал - Кудото е чист Киокушин, а Киокушинът, който масово се познава, е спортният вариант, който Ояма е решил да въведе за популяризиране. Самият той е бил джудока с висок дан, така че стилът, който е създал е с хватки и всякакви удари във всички точки на тялото. Та, по мое мнение, дори момчето да започне Кудо, почти няма да се промени като начин на бой, защото пък този стил е с каска, а няколкото хвърляния, които можеш да приложиш, не го променят кой знае колко. Но това си е било винаги недостатъкът на стила: осакатения откъм удари и с ръка в главата правилник, което го отдалечава в някаква степен от реалния бой.

"Официално" може и да не е Карате, ама реално какво е? Създателят му какъв е? "Официално" корените му са в карате и е Будо стил. И Шотокан има захвати и поваляния, че дори ключове. Та както и да го гледаш - Кудо си е Карате, в което няма нищо лошо. Даже е хубаво, че е хем базирано на Киокушин, хем въвежда друг правилник. Ама ако ще се учиш на граплинг от него е малко несериозно. А Киокушин Будокай не ти ли прилича на Кудо, само че без ударите в главата (т. е. и без каска и ръкавици)?
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Киокушин + ????

  -1     Мнениеот VAm на 28 Яну 2015, 07:15

Браво,както винаги правилни изказвания,във всички теми и от всички спортове разбират едни и същи образи

Значи аз съм като бащами щот съм пройзлязъл от него,а той от дядо ми тоест аз съм дядо,той пък неговия баща
Че всъщност кой бях
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron