Най-големият сайт за бойни спортове

       

Киокушин + ????

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 02 Фев 2015, 21:38

Sunrise написа:Какви са правилата на киокошин с ръце? Да стоите на едно място и да се удряте в трупа докато единия не припадне.. Сериозно питам :)


Твърдо НЕ, както има удари, така има и блокове на ударите с ръце, нямаме право да се удряме с ръце по дължината на гръбнака, има техники с поемане на удар и така, сложно е за обяснение, иначе арсенала на киокушинец с ръце е много богат, основно се целим в слънчевият сплит, корема, ключицата, гърдите, рамото, под ребрата и зад ребрата, а с крака навсякъде, но киокушина не е само удари, докато единият не падне, има си блокове за ръцете и за краката, и то мога да кажа, че са доста ефективни :) :)
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 02 Фев 2015, 21:40

[quote="sunko"]ами след като те привлича по духовен начин отиди на Кудо,това ми беше идеята......[/quote

Като гледам клипове в интернет, нещо не ми харесва, удрят се докато единият не падне, не се вижда техника както при бокса и по-малко играят с крака и има малко мятания..
Трябва тая седмица да отида до залата да видя за какво става въпрос, защото от клипчета не може да ми стане ясно :) :)
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот tanovsky на 03 Фев 2015, 09:57

Пак връщам вниманието към моя съвет - тренирай ММА, за да си комплексен. Там има всичко. За да възприемеш съвета ми сериозно и без претенции да съм голям капацитет ще ти кажа през какво съм минал - първо борба и джудо, после около десетина години киокушин, ръкопашен бой (инструктор), кик-бокс и муай-тай (също около десетина години). В момента тренирам само за кондиция при ММА бойци.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 03 Фев 2015, 15:55

tanovsky написа:Пак връщам вниманието към моя съвет - тренирай ММА, за да си комплексен. Там има всичко. За да възприемеш съвета ми сериозно и без претенции да съм голям капацитет ще ти кажа през какво съм минал - първо борба и джудо, после около десетина години киокушин, ръкопашен бой (инструктор), кик-бокс и муай-тай (също около десетина години). В момента тренирам само за кондиция при ММА бойци.


В ММА не ми харесва, че доста се залага на партера, докато примерно в джудото основно се залага на хвърлянето и повалянето на противника и евентуално партер, искам да разбера как ще е по-ефективно, да тренирам комплексно, примерно ММА, Кудо и т.н. или да тренирам всяко по-отделно киокушин, джудо, бокс и т.н, след не много време ще работя като охрана временно и ми трябват някои умения, както и за уличен бой, но това е друга тема, също и ми харесва духът на японските бойни изкуства, обмислям варианта да тренирам киокушин и кудо, според вас удачно ли е ??
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот българиец на 03 Фев 2015, 16:34

Какво имаш предвид под "да ги тренираш комплексно"? За всяко ще ти трябва отделна тренировка, най-много, ако отидеш в зала по ММА, да можеш да ги прилагаш така. Но и помни, че много дини под една мишница не могат да се носят, захвани се с два стила, примерно, залегни на единия малко повече и гледай да правиш едно шест тренировки седмично (ако имаш времето и парите), като ще залегнеш на едното малко повече, според нуждите ти. Ако пък си достатъчно бодър и отпочинал, тренирай и цялата седмица. Иначе Кудо с Киокушин вече малко се обезсмисля.

В смесените боеве е относително малко доколко се набляга на партера, защото това го определят и правилата, както и уменията на самите бойци. Но така или иначе, един бой може и е вероятно да се пренесе в тази позиция.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Киокушин + ????

  1     Мнениеот Qk на 03 Фев 2015, 17:15

Започни борба и бокс за извествно време,за да изградиш основата и това е. :DD
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот Bullshin на 06 Фев 2015, 23:16

Ходих до залата по КУДО, харесва ми , но граплинга (Бразилско джиу джитсу) се тренира понделник, сряда и петък, а страйкинга във вторник и четвъртък, иначе материалната база не е нещо особенно !!
Bullshin
Bullshin
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Яну 2015, 16:01
Град: Пловдив

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот selfmadeninja на 10 Фев 2015, 15:47

1. Бокс и киокушин не са никак лоша комбинация.
2. Киокушинкаец използва ръцете си много по-зле от боксьор.
3. Не всичко опира до силата.
4. Биомеханиката на ударите и защитата с ръцете не е същата при бокс и карате.
5. Ако искаш ефективност не използвай удари и защити с ръце от киокушин, а вземи от бокса.

Съвета ми е да осъвършенстваш стойката си първо. Пробвай муай тай.
Аватар
selfmadeninja
 
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Май 2014, 21:03
Град: sofia

Re: Киокушин + ????

  -1     Мнениеот oliva09 на 12 Фев 2015, 03:37

бокс и киокушин ли? нещо не ми се връзва на мен заедно тия два бойни спорта. най-много да се бърка и да си сваля гарда долу и да го смъкнат от бой
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Киокушин + ????

  0     Мнениеот tanovsky на 12 Фев 2015, 09:30

На Анди Хуг (бог да го прости) му се връзваше и рядко го смъкваха от бой;)
Всичко зависи от треньора. Най-добре да е един (киокушин, бокс и граплинг). Познавам такъв, но в София.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта