Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Айкидо

  0     Мнениеот Suun70 на 16 Ное 2014, 21:28

Здравейте! Аз съм момче на 16 години и от скоро се интересувам от бойни изкуства и най-вече айкидо и по тази причина имам няколко въпроса. Мислите ли, че е късно да започна да се занимавам с БИ? Какво мислите за айкидото, мога ли да започна да се занимавам с него, без да имам опит с БИ? От Пловдив съм, намерих един клуб, но няма ценоразпис. Г/д колко вървят уроците също е един въпрос, който ме интересува. Ако имате други препоръки, с радост ще ги изчета. Благодаря предварително за отделеното време!
Suun70
Suun70
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Ное 2014, 21:24

Re: Айкидо

  0     Мнениеот българиец на 17 Ное 2014, 01:30

За късно - не е късно никога, ако не искаш да ставаш състезател. Ако твърдо си решил Айкидо - няма защо да те съветвам друго, освен, след около 2 години тренировки, да направиш един приятелски бой с някой от друг стил и да премислиш. Иначе единствената ми препоръка е да не започваш с Айкидо, по-добре, ако ще четеш литература на тая тематика, чети само свързана с него, като философия, но дотам.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Qk на 17 Ное 2014, 02:50

Честно казано и аз не бих ти препоръчал айкидо,освен ако наистина не ти харесва много,тогава не мога да те разубедя.Но просто това е стил,който не е много практичен(без да се обижда никой,това е мое мнение),по-добре избери нещо по-практично.
Бих ти препоръчал джудо примерно.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Айкидо

  0     Мнениеот atraykov на 19 Ное 2014, 10:24

И аз бих те съветвал да не почнеш да се занимаваш с айкидо. Психологията и философията зад него е добра, но има значително по-приложими бойни спортове. И аз бих те съветвал да не почнеш да се занимаваш с айкидо. Психологията и философията зад него е добра, но има значително по-приложими бойни спортове. Съгласен съм с Qk, джудото и самбото са значително по-добри. Граплинг, джу джутсу, bjj, бойно самбо и кудо също са опции :)
Аватар
atraykov
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2014, 11:50
Град: София


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron