Най-големият сайт за бойни спортове

       

Нисък ръст-карате или джудо

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Нисък ръст-карате или джудо

  1     Мнениеот verli на 03 Сеп 2014, 09:11

Здравейте съфорумци! Имам нужда от съвет.Тренирам карате-шотокан,наскоро стопирах тренировки и започнах да се замислям дали това е моето БИ.Дистанцията пичове-дистанцията,трудно я скъсявам.165 см съм и ми е доста сложно,диагонали и т.н пак е трудно.Замислям се за джудо,здрав съм физически с нисък център на тежестта,но във ВАрна няма клубове по джудо,или по-скоро те са под всякаква критика.Дайте някакъв съвет как мислите и ако някой може да препоръча клуб във Варна по джудо или карате където мога да се чувствам добре във кожата си.Благодаря!
Аватар
verli
 
Мнения: 18
Регистриран на: 23 Сеп 2012, 20:23

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  0     Мнениеот българиец на 04 Сеп 2014, 10:55

На колко години си първо?
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  0     Мнениеот verli на 04 Сеп 2014, 11:10

25 годишен съм
Аватар
verli
 
Мнения: 18
Регистриран на: 23 Сеп 2012, 20:23

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  0     Мнениеот verli на 04 Сеп 2014, 11:12

Винаги съм се палил по БИ,желая да тренирам,но да използвам възможностите си правилно.Никой не може да избяга от сянката си,та така и аз.Затова се преорентирах към джудо,но няма клуб във Варна.
Аватар
verli
 
Мнения: 18
Регистриран на: 23 Сеп 2012, 20:23

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  -2     Мнениеот VAm на 04 Сеп 2014, 11:39

Как може хора някакви и то по интернет,да решат какво да тренираш :idea:

Тва смешна работа ве
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  0     Мнениеот verli на 04 Сеп 2014, 11:43

Някакво мнение искам за да го сравня с моето,все пак повечето хора тук имат поглед към БИ и биха дали съвет,а освен разбиращите пълно и с типичен българин използващ по половин дума за обръщение..
Аватар
verli
 
Мнения: 18
Регистриран на: 23 Сеп 2012, 20:23

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  1     Мнениеот българиец на 04 Сеп 2014, 12:36

За Варна не мога да ти кажа нищо иначе, но в този случай, предвид, че няма да растеш, то ръстът е както недостатък, така и предимство, какъвто и да е той. Мое виждане е, че по-добре да се ориентираш към граплинг, ако не Джудо, заеми се с борба, а ако я комбинираш и с малко бокс, мисля, че ще се получи страхотно, защото пък ще си пъргав и гаден в близка дистанция за по-високите.

Та, за тиквеника иначе: иска съвет, да чуе мнение, а не да му каже някой окончателно.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  0     Мнениеот verli на 04 Сеп 2014, 13:14

Благодаря за коректния отговор.Потвърди ми се виждането,че най-подходящо ще ми е да се занимавам по-скоро с граплинг отколкото със страйкинг.Усещам се по-добре,а и когато ми се е налагало в дадена ситуация това ми е идвало машинално,така че само трябва да намеря школа.
Аватар
verli
 
Мнения: 18
Регистриран на: 23 Сеп 2012, 20:23

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  1     Мнениеот българиец на 04 Сеп 2014, 14:08

Еми ти и сам си го усетил, щом и вътрешно по ти идва.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Нисък ръст-карате или джудо

  0     Мнениеот bgwarrior на 04 Сеп 2014, 15:11

Свободна борба. На твое място не бих се замислял и за секунда.

Нисък си, имаш по-нисък център на тежестта от евентуални опоненти, а няма по-ефективен начин за събаряне на по-висок и по-тежък противник от влизане в краката като по учебник. И джудото не е никак за подценяване разбира се, но ако не си състезател, където има фиксирани категории, извън залата днес, утре или след 150 години..случват се конфликти. Плюс, не са много хората, които имат изградена защита от сабаряне в краката като цяло. Но пък целия свят знае, че България е бъкана със здравеняци, които знаят и да удрят, знаят и да вдигат, знаят и те да мятатат. С две три думи - its about hit or miss. Досега в живота си в уличен бой съм виждал точно 5 събаряния в краката именно от по-ниски хора, очевидно борци, всеки път беше хем красиво (и грозно), хем винаги се получаваше.

Малко показно:

https://www.youtube.com/watch?v=IJgiKN_tYNY

https://www.youtube.com/watch?v=wLkXZOvSGIg
bgwarrior
bgwarrior
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2011, 22:22


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта