Най-големият сайт за бойни спортове

       

Дали да започна?

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Дали да започна?

  0     Мнениеот DaSilva на 21 Окт 2013, 18:41

Здравейте приятели! От няколко дни се чудя,дали е добре да започна да тренирам някакъв спорт. Спортът към който имам интерес е ММА. Приятелите ми казват,че е добре да си тренирал някакво БИ преди да се нахвърля към ММА, и въпросът ми е дали това е истина?! (Тренирал съм карате като малък,но около месец-два. )
П.С. Висок съм 1.80,81кг, в добро физическо състояние. :D
DaSilva
DaSilva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Апр 2013, 20:25
Град: Хасково

Re: Дали да започна?

  1     Мнениеот Heat на 21 Окт 2013, 22:24

Като човек занимаващ се с кикбокс от доста време (13г.) мога да ти кажа, че е по-добре да тренираш някакъв спорт като бокс, кикбокс, карате, борба, джудо или муайтай преди да се метнеш на ММА. Мое мнение е, че е много по-добре да има над какво да градиш, а не да учиш всичко наведнъж. Много момчета последните години почнаха направо с ММА и се чудя изобщо как успяват, борба ли учат, бокс ли или отвсичко по малко и става каша. Изобщо незнам какво е нивото на тези момчета, но това е друга тема. Моят съвет ти го дадох, почни според мен нещо, което ти харесва повече и което смяташ, че ти се отдава. Дано съм помогнал.
Heat
Heat
 
Мнения: 47
Регистриран на: 06 Дек 2010, 14:44
Град: Sofia

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот Qk на 22 Окт 2013, 12:56

Ако толкова ти се тренира мма - започвай.Но и според мен е по-добре поне 2-3 месеца да потренираш някакъв друг спорт(бокс,борба,кик бокс,джудо и т.н.),който да ти даде основа.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот tanovsky на 22 Окт 2013, 17:16

Седнал човека, чудил се няколко дена, никакъв спорт не тренирал досега.... Я дай да стана ММА боец, че модерно.
Ако ще тренираш за кондиция, започни с фитнес или лека атлетика. Бойните спортове изискват много отдаденост, мотивация, цел и задължително много добра физическа подготовка. Успех!
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот dkp на 23 Окт 2013, 11:13

Какво означава да почна ли,почва ли ти се изобщо?
Избери си нещо бокс,кикбокд,борба,джудо,карате и още мн.други
просто влез в зала и виж какво ще ти допадне.
Аз лично съм на мнение,че ММА е за изградени бойци в дадено бойно изкуство/спорт
и от там нататък развитие нагоре,да започнеш директно с ММА според мен е доста
трудно все пак имаш бой в стойка и на земя,хората с години работят зя едното или другото
обаче пробвай може и да ти се получава.
Изобщо не се чуди ами почвай и помни,че го правиш за себе си а не за хората.
dkp
dkp
 
Мнения: 65
Регистриран на: 14 Ное 2012, 15:58

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот sajjad на 17 Дек 2014, 19:53

Здравейте, вмомента тренирам от около година и нещо Кик Бокс, но вече взе да ми омръзва и търся нещо ново и интересно и се спрях на Капоейрата, та въпроса ми е какво мислите дали е ефективно и хубаво бойно изкуство?
Download high quality Dumps OG0-092 exam dumps to prepare and pass ccvp with braindumps 9L0-412 dumps Also get free demos of www.usna.edu for review of mcitp McDaniel College
sajjad
sajjad
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Дек 2014, 19:45
Град: fsd

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот Sunrise на 17 Дек 2014, 20:09

Не мисля.че някой от тоя форум се е занимавал с Капоейра и неяиждам смисъл да питаш.Тренирай каквото искаш и ти харесва важен е спорта в крайна сметка.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот tanovsky на 18 Дек 2014, 10:04

Има някои удари от капуейра, които се използват и са ефективни в ММА, но като цяло това е атрактивно изкуство, което развива акробатичните, а не бойните умения. Аз лично го харесвам като атракция и използвам някои от ударите с крака в тренировките си.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Дали да започна?

  0     Мнениеот VAm на 20 Дек 2014, 19:32

Мен ме интересува дължината на лявото ти ухо,и ще мога категорично да ти кажа какво да тренираш

п.с.Браво на съвремените младежи,все повече такива теми има
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора


Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта