Най-големият сайт за бойни спортове

       

Японско Джу-Джитсу

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот mania на 10 Дек 2012, 15:34

Здравейте , неможах да намеря информация за японското Д.Д. а само за бразилското. Ако има запознати по въпроса , нека споделят : добро ли е БИ , проложимо ли е и т.н. Благодаря предварително .
mania
mania
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Дек 2012, 15:20

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот nhikolla на 10 Дек 2012, 18:32

Като видях темата си помислих че пак мишо се е вихрил. Добро е разбира се, доколкото знам в полицията го тренират. Подчертавам че не съм голям експерт и може да кажа някоя тотална глупост, но доколкото знам май се използват повече удари от БЖЖ, но и традиционното е ок, тренирай на воля ако ти се занимава, приложимо е само си пази главата като си в гард, щото и там май не си пазят тиквите :)
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот VAm на 10 Дек 2012, 19:32

mania написа:Здравейте , неможах да намеря информация за японското Д.Д. а само за бразилското. Ако има запознати по въпроса , нека споделят : добро ли е БИ , проложимо ли е и т.н. Благодаря предварително .

Съвреминото му име е ДЖУДО lol lol lol
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот mania на 11 Дек 2012, 21:36

Благодаря за отговорите , някой може ли да ми даде др. информация конкретно за японското БИ, или сайт от където де се уведомя. ;)
mania
mania
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Дек 2012, 15:20

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот nhikolla на 11 Дек 2012, 22:35

http://www.new.hikari-bg.com/redesignHikari/files/source/source1.7/bjjtjj.htm

ето на този линк има инфо, иначе съм ходил на няколко тренировки в полицията и мисля че е добро и сравнително приложимо, там си тренираха и удари и събаряния.
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот българиец на 02 Яну 2013, 00:11

Японското, което е и истинското такова, е много по-различно, то е хибриден стил - има удари с ръце и крака, поваляния и хватки. Това ти стига да се ориентираш каква е разликата му с Бразилското и тя е голяма, тъй като второто е концентрирано при борбата на земя, а защо е така - има си история. Потърси сам, не е трудно.


VAm написа:
mania написа:Здравейте , неможах да намеря информация за японското Д.Д. а само за бразилското. Ако има запознати по въпроса , нека споделят : добро ли е БИ , проложимо ли е и т.н. Благодаря предварително .

Съвреминото му име е ДЖУДО lol lol lol


Не си съвсем прав, защото можеш да кажеш и че е Айкидо. Но всъщност тези две са произлезли от него.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот mania на 03 Яну 2013, 21:50

Да аз всъщност съм наясно за разликата между двата стила. Но това което ме интересува повече е , до колко е приложимо на улицата и примерно как е в сравнение с добро отбранително изкуство : Самбо. Не съм наясно по този въпрос и немога да намеря информация , а тук има хора които наистина разбират и могат да ми дадат компетентен съвет.
mania
mania
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Дек 2012, 15:20

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот българиец на 03 Яну 2013, 21:54

С времето наистина е поотшумяло като стил, но доколкото имам някаква представа, е добър стил за самозащита. А и винаги е относително - кое ще ти пасне на нагласата и физиката. Отговор трудно може да ти даде някой, по-скоро ако се завърже дискусия.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот mania на 03 Яну 2013, 22:10

И според мен е поотшумял, което ме навежда на мисълта , че не е ефикасно от една страна. Но пък до колкото съм чувал от тук от там практикуващите го , доста добре се реагират в неприятни ситуации. Но пак от друга страна , то се използва като средство за обезвреждане в полицията. Самбото служи за същото , затова и направих съпоставка със него, тъй като то е доста нашумяло в момента. Ако има и други информирани нека се присъединят към нас. :) :)
mania
mania
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Дек 2012, 15:20

Re: Японско Джу-Джитсу

  0     Мнениеот VAm на 04 Яну 2013, 13:51

Едно и също е,просто джу джитсу му е старото име,Джигиро Кано го преименува на джудо,спрете да говорите глупости и да се правите на компетентни,интересувайте се за Джигиро кано, и за Кодокан джудо,има си и удари и всичко,има и книги по въпроса,мисля че е ясно вече
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron