Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Айкидо

  0     Мнениеот TheBeast на 19 Окт 2012, 11:25

Mishoka написа:Аз не съм машина и това е странното че даже не съм особено добър , а си направих техниките с лекота. Какво ще стане ако отсреща е добър борец не ми се мисли.
Как и къде с кои цитати се изкарах машина ?
Да мога и да греша и съм критичен към мене си, за това постоянно гледам клипове и търся грешките на бойците и мисля по въпроса.
Където съм тренирал не са ме учили да уважавам противника, а как да победя.


Според мен, без да се обиждаш, ти си се вглъбил в идеята, че борбата е най-добрия спорт и се опитваш по много глупав начин да го докажеш чрез сравнение между един и друг боец.
А това че нямаш уважение към противника и другия БС или БИ, само може да докаже, че говориш наизуст без да си проверил и вникнал в смисъла или философията на БИ/БС.
Само да ти кажа, че с гледане на клипове няма как да разбереш или научиш нищо. Трябват здрави тренировки. (Това е лично мое мнение, може и да греша и да има такива гении, които само от клипове и филми стават терминатори...)
А машина се изкара с победите ти на разни КунгФуисти, Каратисти, Айикидисти, 130 килограмови мъже в апартамента ти и пр. Това може и да е истина, но повечето които пишат такива неща по форумите са пълни въздухари.

P.S. Отново казвам не се обиждай, това са лично мои "размисли и страсти", на които не си длъжен да обърнеш внимание. :)
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Mishoka на 19 Окт 2012, 12:28

не се обиждам.
да с времето се вглъбих в тази работа с борбата, ама преди това доста проучвах въпроса.
- ако не гледам клипове, какво да гледам? Да ти кажа от тези клипове научих няколко доста добри техники, ама понеже имам основа.
-онзи каратист ли , какъв беше не съм го питал беше лесен, просто му беше сбъркана стратегията. Влезнах му и сам падна.
- с айкидиста не сме се били и сме приятели, просто решихме да опитаме. Той м. д. бая се напъваше, а аз я карах по леко.
Дебелият изрод 1-во ме беше вбесил, 2-о беше бавен, 3-о беше тъп, 4-о махаше с ръцете селската. За един тренирал бокс тежащ 92кг. не е никакъв проблем да му влезне и на една контра та го смаже. нещастника беше увиснал през цялото време.
Иначе ДА аз се смятам за въздухар по принцип.
Mishoka
Mishoka
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Окт 2012, 19:11
Град: София - МИлано

Предишна

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта