Най-големият сайт за бойни спортове

       

Айкидо

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Айкидо

  0     Мнениеот Mishoka на 13 Окт 2012, 19:37

Било най-доброто в света и дрън-дрън, не вярвам. Има драстична разлика между реалното айкидо и това по демонстрациите и киното, двете просто нямат нищо общо.
Щом лъжат така на демонстрация, защо да не лъжат и че е най-доброто ?
А и на повечето места където се тренира е направо смешно.
Веднъж се пробвах да се боря с един айкидист и от 5 преборвания 3 победих, едно взе той и едно свърши наравно, но му бях дал предварително да ми направи захват.
Размятах го както си искам и нямаше хватка от борба, която да не можех да му приложа.
Mishoka
Mishoka
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Окт 2012, 19:11
Град: София - МИлано

Re: Айкидо

  0     Мнениеот RUSEV на 17 Окт 2012, 21:18

Стига лъга ве аматьор, не си тренирал и 1 минута през живота си :D веднъж бил хванал еди кой си.... те и в тоя форум ще те научат бързо, че само плямпаш, а си по-скоро в категория "освободени от физическо".
RUSEV
RUSEV
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Фев 2009, 09:55
Град: Brno

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Mishoka на 17 Окт 2012, 21:44

RUSEV написа:Стига лъга ве аматьор, не си тренирал и 1 минута през живота си :D веднъж бил хванал еди кой си.... те и в тоя форум ще те научат бързо, че само плямпаш, а си по-скоро в категория "освободени от физическо".

Може ли да се придържаме към темата. Доста си невъзпитан и груб. Според мене не са те били достатъчно, като дете.
какво общо има твоят пост с темата за айкидо. Иди си избивай комплексите на улицата.
Mishoka
Mishoka
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Окт 2012, 19:11
Град: София - МИлано

Re: Айкидо

  0     Мнениеот RUSEV на 17 Окт 2012, 23:46

Mishoka написа:
RUSEV написа:Стига лъга ве аматьор, не си тренирал и 1 минута през живота си :D веднъж бил хванал еди кой си.... те и в тоя форум ще те научат бързо, че само плямпаш, а си по-скоро в категория "освободени от физическо".

Може ли да се придържаме към темата. Доста си невъзпитан и груб. Според мене не са те били достатъчно, като дете.
какво общо има твоят пост с темата за айкидо. Иди си избивай комплексите на улицата.


Ами така е понеже обсъждаш неща, които не си тренирал драги... Казаха ти го и на друго място, стига си разсъждавал за неща, от които си нямаш понятие.
Ако просто имаш нуждата да пишеш.. има доста сайтове, които ще ти предложат платформа за този извиращ писателски талант.

За едно си прав обаче, няма да ти разводнявам темата, ще те оставя да видя, какво ще изкочи от твоята брилянтност..
RUSEV
RUSEV
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Фев 2009, 09:55
Град: Brno

Re: Айкидо

  0     Мнениеот TheBeast на 18 Окт 2012, 10:08

Ей Мишкааа ти май си нямаш друга работа освен да пишеш глупости по форумите?
Стига си задръствал форума с простотии!
Кажи ми кога тренира Айкидо, че разбра колко е неефикасно???
Може и да не е най-доброто БИ, но както ти казаха поне 30 човека в този и в другия форум, в който ти четох бисерите, сравнението между БИ и БС е безсмислено, важни са уменията на боеца!

Такава тема вече има във форума и много ще се радвам да заключат тази.
Но ти сигурно пак ще си измислиш някоя глупост за която да пишеш...
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Mishoka на 18 Окт 2012, 10:23

Радвам се че не съм тренирал айкидо. Колко е несъвършенно разбрах, като се сборих с един айкидист и то доста добър. Нямаше хватка, която да не можах да му направя с лекота.
Е това айкидо що за техника е бе ? Верно че има някои добри ключове и душения, ама във хватките от стойка ги няма никакви. При това на сборването не се напъвах и пазех противника си.
Mishoka
Mishoka
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Окт 2012, 19:11
Град: София - МИлано

Re: Айкидо

  0     Мнениеот TheBeast на 18 Окт 2012, 11:01

Брат не си прав! Не е така! Ти се изкара машина и в двата форума.
Не можеш да си налагаш мнението над другите!
Не можеш да съдиш определено БИ или БС след като не си се докосвал по никакъв начин до него.
Приеми че може и да грешиш!
Или поне се отнасяй с уважение към тези неща.
В залата където си тренирал не са ли те учили да уважаваш противника?
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Mishoka на 18 Окт 2012, 13:02

Аз не съм машина и това е странното че даже не съм особено добър , а си направих техниките с лекота. Какво ще стане ако отсреща е добър борец не ми се мисли.
Как и къде с кои цитати се изкарах машина ?
Да мога и да греша и съм критичен към мене си, за това постоянно гледам клипове и търся грешките на бойците и мисля по въпроса.
Където съм тренирал не са ме учили да уважавам противника, а как да победя.
Mishoka
Mishoka
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Окт 2012, 19:11
Град: София - МИлано

Re: Айкидо

  0     Мнениеот nerozavar на 18 Окт 2012, 15:57

Имам спомен за едни други двама които гледали по клипове, вадили си изводи и накрая единия стана контратерорист а другия откри нов революционен стил. Приликата надявам се е случайна. А точно от липсата на уважение към противника ти коства и победата в доста от случаите. Що се отнася до Айкидо никога не съм се докосвал до това изкуство и затова не мога да говоря( камо ли пък да съдя по това дали сън победил някой си)
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Айкидо

  0     Мнениеот Mishoka на 18 Окт 2012, 19:33

nerozavar написа:Имам спомен за едни други двама които гледали по клипове, вадили си изводи и накрая единия стана контратерорист а другия откри нов революционен стил. Приликата надявам се е случайна. А точно от липсата на уважение към противника ти коства и победата в доста от случаите. Що се отнася до Айкидо никога не съм се докосвал до това изкуство и затова не мога да говоря( камо ли пък да съдя по това дали сън победил някой си)
Е ако не гледам клипове, какво да гледам, да ходя по улиците и да търся биещи ли се ? То в дискотеката често се бият, но не са опитни и не може да се правят изводи.
Едно да уважаваш противника си, ама друго е да го подценяваш или надценяваш.
Mishoka
Mishoka
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Окт 2012, 19:11
Град: София - МИлано

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron