Най-големият сайт за бойни спортове

       

правилник в киокушин карате???

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: правилник в киокушин карате???

  0     Мнениеот TyroneSpong89 на 23 Яну 2012, 14:00

5yToBcKu написа:
TyroneSpong89 написа:
nerozavar написа:В киокушин и шин правилника е еднакъв, но в кан имаш правилник подобен на муай тайския с ръце в главата и лакти даже.




Доколкото знам правилника по киокушин е еднакъв навсякъде,но като допълнение в киокушин-кан има допълнителен с ръце в главата(с боксови ръкавици естествено),както се спомена,използва се,като допълнение на традиционния.


а това за което говорите не е ли "шинкен-шобу" или нещо от тоя род (не съм сигурен точно за правописа на името) но правилника за състезания по киокушин карате(кумите) си е еднакъв за всички федерации по целия свят....


Да пропуснах да отбележа името на този правилник "Шинкен Шобу",той съществува,само в киокушин-кан(това е федерацията на Канчо Рояма),с риск да се повторя той се провежда редом с традиционния правилник и то на отделни състезания!
Аватар
TyroneSpong89
 
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Дек 2010, 23:40
Град: Varna

Re: правилник в киокушин карате???

  0     Мнениеот българиец на 06 Мар 2012, 17:54

Класическият правилник на Киокушин кайкан е еднакъв във всички навъдили се след смъртта на Ояма федерации - без удари с отворена или затворена ръка, както и с лакти, към лицето - причина: защото се играе без ръкавици, което има своите предимства (голата ръка боли в пъти повече от тази с ръкавица), както и недостатъци (по-различна дистанция и малко откъм комбинативност при ударите с ръце). Но към торса всичките са позволени, че и към краката. Макар и с леко различно име, коренът винаги е Киокушин и стилът също. В Киокушин-кан има правилник Шинкен Шобу, който позволява атаките с лакът и юмрук към лицето, защото се играе с ръкавици. И да, за онези, които се заблуждават - лакти и колене не се срещат в Муай Тай. В Шинкен Шобу се допускат, поне на републиканското тук и черни колани, докато в класическия правилник - не.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: правилник в киокушин карате???

  0     Мнениеот StoyanKyokushin на 07 Дек 2012, 20:05

Мисля ,че само в кихона има малка разлика ,но правилникът(кумите) за киокушин и шин е един и същ.Мисля ,че всичко е за пари с тези различни федерации...
StoyanKyokushin
StoyanKyokushin
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Дек 2012, 23:39
Град: burgas

Предишна

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron