Най-големият сайт за бойни спортове

       

Ръгби

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Ръгби

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 21 Ное 2011, 12:06

Ти играл ли си ги и двата спорта ? Информативно да ти кажа че ръгбито е създадено в град Ръгби Англия . Основно се развива и разпространява по колежите и университетите , така и стига до американските колежи. За съжаление в няколко университета в Америка има смъртни случаи и американците решават да го запазят но да го обезопасят и преработят правилата. Така и се създава американският футбол. След всичко това искам да кажа , че не мисля , че американския футбол е за жени просто се сетих за филма в който едни ръгбисти го казаха. Не подценявам американския футбол , но не забравяйте , че е обезопасена преработка на ръгбито. Няма просто място за сравнение. Между другото ръгби играчите са доста по едри от американските футболисти в които големината е необходима само в един двама защитници.
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Ръгби

  0     Мнениеот Drag0 на 21 Ное 2011, 17:13

Кви са тея спорове, кой е за жени и кой не е. И двата заслужават уважени,защото се изисква голямо сърце да станеш и да продължиш.
Drag0
Drag0
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Окт 2011, 20:29
Град: SS

Re: Ръгби

  0     Мнениеот niksan1 на 22 Ное 2011, 05:25

BVLGARIYI написа:Ти играл ли си ги и двата спорта ? Информативно да ти кажа че ръгбито е създадено в град Ръгби Англия . Основно се развива и разпространява по колежите и университетите , така и стига до американските колежи. За съжаление в няколко университета в Америка има смъртни случаи и американците решават да го запазят но да го обезопасят и преработят правилата. Така и се създава американският футбол. След всичко това искам да кажа , че не мисля , че американския футбол е за жени просто се сетих за филма в който едни ръгбисти го казаха. Не подценявам американския футбол , но не забравяйте , че е обезопасена преработка на ръгбито. Няма просто място за сравнение. Между другото ръгби играчите са доста по едри от американските футболисти в които големината е необходима само в един двама защитници.

А аз ще ти дам още инфо - американският футбол е версия на ръгбито от периода преди то да се раздели от футбола. Протектори се въвеждат след една черна година, в която при мачове от студентските първенства, загиват 16 (шестнадесет!!!) студенти! Въпреки протекторите, смъртните случаи и доживотното инвалидизиране в този спорт продължават и до днес, причината за това мисля я обясних подробно в предния си пост. А това пък че ръгби играчите били по-едри, е тука някой много те е излъгал. Американският футбол е далеч по-статичен спорт от ръгбито, има огромен брой всякакъв вид прекъсвания и паузи, от там и играчите по американски футбол са по-едри от ръгбистите, не са рядкост двуметрови защитници от по 160-170кг като Боб Сап примерно. В заключение ще кажа - ръгбито на пръв поглед изглежда по-опасно, по-повърхностните травми в него като разбити глави, сътресения, изкълчвания и счупвания на крайници са много повече, но статистиката смъртност и инвалидизиране в американският футбол е значително по-висока, въпреки протекторите, въпреки и ограниченото само в една държава разпространение на този спорт. Затова за мен той е по-опасният спорт, и категорично не приемам твърдението че той е за жени а ръгбито за мъже.
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Ръгби

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 27 Ное 2011, 15:27

BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Предишна

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron