Най-големият сайт за бойни спортове

       

Ръгби

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Ръгби

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 18 Ное 2011, 13:01

Здравейте на всички :) ... Първо искам да поясня ,че не спрягам Ръгбито като бойно изкуство нито пък като боен спорт ,но мисля ,че е доста силов и комплексен спорт изгражда много качества и общо казано ръгбистите са едни абсолютни атлети ( силни , бързи , експлозивни и издръжливи ).
Какво е вашето мнение за този спорт ? Не мислите ли ,че един добър ръгбист в добра физическа форма , устойчива психика ако наблегне примерно година на ММА техники и тактики може да бъде един чудесен боец ? Ако има хора занимавали се с ръгби нека споделят впечатленията си от спорта !
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Ръгби

  0     Мнениеот oho на 18 Ное 2011, 13:17

Имал съм кратка схватка с ръгбист, човека нямаше събаряне. Определено са доста тренирани и здрави момчета.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Ръгби

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 18 Ное 2011, 13:24

Аз ги определям като бягащи борци :D :D
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Ръгби

  0     Мнениеот Aramis на 18 Ное 2011, 15:18

Като оставим на страна бойните изкуства и спортове в които се подвизават истинските машини, то ръгбито е един от най-силовите спортове. Състезателите там са наистина яки копелета. Да направя пояснение-говорим за ръгби, онова британско ли се води, не знам точно. Не става дума за американския футбол с неговите десет хиляди протектора.
Който побеждава другите е силен; победилият себе си е могъщ.-Лао Дзъ
Аватар
Aramis
 
Мнения: 456
Регистриран на: 08 Яну 2009, 01:41
Град: София

Re: Ръгби

  0     Мнениеот kyokushinkai на 18 Ное 2011, 16:08

http://www.youtube.com/watch?v=twT6pJf71nc ето малко и от мен :)
kyokushinkai
kyokushinkai
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Май 2011, 01:46
Град: Кърджали

Re: Ръгби

  0     Мнениеот psycho на 18 Ное 2011, 22:47

Тъкмо т'ва се бях замислил веднъж.Един ръгбист в ММА няма сваляне на земята,което е много,много хубаво качество.
There are two kinds of people: ones that are trying to build their future and ones that are trying to rebuild their past.
Аватар
psycho
 
Мнения: 169
Регистриран на: 07 Авг 2009, 14:41
Град: София

Re: Ръгби

  0     Мнениеот snejankov на 18 Ное 2011, 23:43

kyokushinkai , клипа който си публикувал това е американски футбол , а в темата се говори за ръгби . Oтносно темата аз съм бивш ръгбист . А за мма Мисля ,че една година е малко за подготовка :)
snejankov
snejankov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2011, 00:17
Град: Varna

Re: Ръгби

  0     Мнениеот PLATINUM на 19 Ное 2011, 11:22

Ръгбистите са много корави момчета. Има доста мма бойци, които преди това са били състезатели по американски футбол, или хокей.
PLATINUM
PLATINUM
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Сеп 2009, 09:33
Град: Пловдив

Re: Ръгби

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 19 Ное 2011, 21:53

Като казах една година тренировки по ММА нямах предвид точно една година просто дадох пример. За тези които бъркат ръгби с американски футбол в един филм който гледах казаха "футбола е за деца , американския футбол за женички ,а ръгбито за истинските мъже". :)
Между другото Благой Иванов - Багата мисля че е тренирал ръгби като по малак. Ето насладете се на играта и вижте истински тейкдални ;) http://www.youtube.com/watch?v=kmzWVjOl ... re=related
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Ръгби

  0     Мнениеот niksan1 на 21 Ное 2011, 11:34

Пичове, не обсъждайте спортове от които си нямате ни най-малка представа. Аз не знам кой спорт бил за жени, но американският футбол е може би спортът в който има най-много инциденти по време на игра завършващи със смъртни случаи, при все това че се играе основно само в една държава. Американският футбол се играе с протектори, защото е десетки пъти по-опасен от ръгбито! Това идва основно от разликата в правилата при подаването на топката - в ръгбито се подава настрани и назад, това е с цел когато получаваш топката да не си с гръб към противника! В американския футбол е точно обратното - топката се подава напред, при което за да я хванеш често си с гръб към засиленият като подивял бизон 140кг защитник, който желае едно единствено нещо на света - да се забие в гръбнака ти! Да не говорим че спокойно може да те преметне, да направиш салто във въздуха и да си паднеш на врата! Така че айде моля ви се, разберете че протекторите и каските са им сложени за да оцеляват, не за да не им се развалят прическите!
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта