Най-големият сайт за бойни спортове

       

Тръпката... :)

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Тръпката... :)

  0     Мнениеот va4kata на 08 Окт 2011, 21:07

Хора в тази тема искам да разбера какво усещате когато излезете на ринга за мен лично това е най-доброто преживяване за деня аз още и на състезание не съм ходил но за мен е неописуемо усещането когато се изправя срещу противника а когато е по-силен е още по-приятно...адреналина, спортната злоба ,желанието за победа.Една моя приятелка казва ,че за нея това да искаш да се биеш,да плащаш за да тренираш подобен спорт не е нормално но според мен това е най-великото нещо да се самоусъвършенстваш всеки ден не знам може и да не е нормално но аз го приемам така. :) :) :)
va4kata
va4kata
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Юни 2011, 00:21
Град: велико търново

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот racko1 на 08 Окт 2011, 21:23

Хаха такива многознайковци, особено от женски пол, колкото щеш.. Били сме тъпаци за дето се блъскаме по кухите тикви.. Те си мислят, че боксът и другите бойни спортове, са като уличен бой и че тия, които ги практикуват са едвали не комплексари без никакво сиво вещество. Мани ги какво приказват.. Само човек, който е прст, ограничен или не на вътре с бойните спортове може да говори такива небивалици. Всички знаем, че това е нещо много повече от спорт. Не е като футбола и другите спортове. Това е нещо уникално и неуписуемо. А за удоволстието и адреналина от тренировките, спарингите и мачовете, да не говорим! Това е изкуство ! :P Пък и изграждат личността в човека и го правят силен, не само физически, но и психически.
Аватар
racko1
 
Мнения: 239
Регистриран на: 24 Юли 2009, 23:48
Град: Sofia

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот va4kata на 08 Окт 2011, 21:31

Значи съм си на ред :DD не се чувствам само аз така много точно това не е просто спорт това е изкуство даже наука защото при другите спортове да кажем всичко е до физическо състояние и техника но тук всичко е много по-различно...истинските бойци ме разбират какво имам предвид :)
va4kata
va4kata
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Юни 2011, 00:21
Град: велико търново

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот va4kata на 08 Окт 2011, 21:45

Даже в петък имах толкова тежък спаринг срещу 3ма различни противници :DD единия 60кг. чиста мускулна маса аз съм 62 (но имам още малко работа в-ху себе си) и онзи ме посини и ми разби носа но след това се бих срещу 190 висок не ,че правеше ударите правилно но ми беше трудно защото онзи се беше вживял адски много все едно излиза на световно :DD но желанието ми за игра ме караше да продължа и направих органите му на каша даже 1път го оцелих право в лицето и 3тия беше един 90кг 2години тренирал бокс но той играеше внимателно не ми се е силел като другия :DD и всичко това за мен не беше бой а добър урок :) и сега пак искам да съм в залата lol
va4kata
va4kata
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Юни 2011, 00:21
Град: велико търново

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот denyo на 08 Окт 2011, 21:58

Тръпката при всеки е различна, не всеки обича болката.Лично аз много си я обичам :D по време на спаринг и да падам, и да бия винаги съм много развълнуван, много щастлив и готов за още.
denyo
denyo
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Фев 2011, 23:50

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот savag3 на 08 Окт 2011, 22:33

Тръпката е невероятна. Не знам не мога да я опиша. Да не говорим, че когато загубя някой спаринг се мотивирам допълнително. И аз като va4kata смятам, че е страхотно да се биеш срещу някой по-едър и по-добър от теб, просто това ме кара да се раздавам на максимума и дори правя избягвания, които не мога да ги приложа в бой срещу равностоен противник.

Тръпката от бойното изкуство и осъвършенстването е нещото, което ме кара да се връщам в залата всеки път ;) !
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот kyokushinkai на 09 Окт 2011, 14:26

Още не съм излизал на официален мач а ми предстои такъв, от сега съм много развълнуван не знам какво ще е като изляза. :)
kyokushinkai
kyokushinkai
 
Мнения: 33
Регистриран на: 02 Май 2011, 01:46
Град: Кърджали

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот granik на 09 Окт 2011, 17:41

В такива моменти предполагам ,че в организма се произвежда някаква особена съставка на клетъчно ниво ,която го зарежда и обновява. Това си е изобретение на природата за да подържа гените силни , които да се предават на новото поколение. Затова и хората и животните ,а и растенията непрекъснато мерят сили и се чувстват доволни и заредени с енергия от това. Абе природата е невероятна сила. Айде ,че тестото за пицата ми взе да втасва :DD .
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот MMAJudo на 10 Окт 2011, 03:19

Що се биете на тренировка бе там не сте ли приятели :DD :DD :DD :DD. Сега сериозно ем нормално да има мотивация, вследдствие на прогреса си, човек изпитва някакъв вид удоволетвореност, ако го нямаше това не много хора биха продължавали, при мен също го има в определена доза. Като ви слушам обаче ми се струва, че спаринга го приемате много сериозно не е целта на тренировка да се плюят зъби. Колкото до усъвършенстването то е недостижимо точно там е смисъла.

П.П. Поздрави и успехи на всички.

Иван
Силата на волята превръща човека в личност и му помага да следва и постига мечтите си.
Аватар
MMAJudo
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2009, 16:07
Град: по Света

Re: Тръпката... :)

  0     Мнениеот kyokushin на 10 Окт 2011, 16:55

Първото ми състезание по киокушин и изобщо в живота ми предстои края на този месец.И ми е гадно,обаче се старая да се подготвя прихически и да ги "наритам" :D
kyokushin
kyokushin
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Фев 2011, 21:10
Град: parvomai

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron