Най-големият сайт за бойни спортове

       

Как да победя Kyokushin боец

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот hranchev на 08 Окт 2011, 00:02

Пич,тренирам киокушин и отделно с приятели играем бокс,кикбокс,мма и тн.В киокушина,както и във всяко друго бойно изкуство всеки боец има свой собствен стил (някои са лишени от такъв)!Но като цяло атаки в краката и най-вече тялото са безсмислени...опитай да играеш до една степен неговата игра (приклекни леко за стабилност) и отделно разчитай на прави в главата и по-бързи!Съвета за "отблъскващия с крак удар"(мае гери) го забрави,защото ако е дори посредствен ще гледа да те подсече!Прав си,доста от киокушинците нападат и те блъскат назад,но не си мисли,че лесно ще го контрираш,винаги ще гледа да е стабилен,затова гледай като тръгне той напред да се изместиш в страни и го мами така..и много важен съвет е ако видиш,че той си сваля гарда леко,да не сваляш и твоя и се опитай да не пазиш много тялото си,а винаги главата,че има много залъгващи удари.Това е от мене.Успех
Аватар
hranchev
 
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Юли 2010, 18:16
Град: Чирпан

как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот Thief1019 на 08 Окт 2011, 03:03

искам да помоля за още няколко съвета , също така да благодаря на тези които ми помогнаха

а на тези които казват че темата ми е от рода на "как да победя шампиона" и така нататък искам да им кажа че темата ми е много по конкретна от това ... заглавието може и да е малко такова но в първия пост ако си направите труда да прочетете ще видите че съм казал точно какъв ми е проблема , а той е че не съм свикнал срещу такъв нисък гард и с такава тактика като влязат един път и продължават да вървят напред и да те млатят а не е както съм свикнал като на кикбокса нали там правиш удар после се дръпваш и тоя ти влиза и така нататък а каратистите като седят така приклекнали + както казах че постоянно те доближават и ми е зор ...
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот ElBeasto на 08 Окт 2011, 13:01

Ми контролирай си дистанцията, по - точно няма как да ти го обясня. Ако не ти се получава, ще трябва да поработиш върху тази част от спаринга.
ElBeasto
ElBeasto
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Авг 2011, 12:31
Град: Ловеч

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот MrBone на 08 Окт 2011, 18:12

darkenen написа:Бахти безсмислените теми "Как да победя Андерсън Силва и да стана шампион." Момче стила няма никакво значение (освен ако не говорим за страйкинг или граплинг). Какво като е киокушинец нали е човек като тебе тренирай здраво и удряй здраво. Това е! Какво като тръгне напред към тебе! Това е спаринг и може да прави каквото иска.
Що не питаш тренера си по кикбокс как да го биеш, а пускаш "тъпи" теми.


Човека се е спарил като куче просто и се чуди кого да пита...
MrBone
MrBone
 
Мнения: 38
Регистриран на: 09 Юли 2010, 00:10

Re: как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот unearth на 08 Окт 2011, 19:42

Thief1019 написа:искам да помоля за още няколко съвета , също така да благодаря на тези които ми помогнаха

а на тези които казват че темата ми е от рода на "как да победя шампиона" и така нататък искам да им кажа че темата ми е много по конкретна от това ... заглавието може и да е малко такова но в първия пост ако си направите труда да прочетете ще видите че съм казал точно какъв ми е проблема , а той е че не съм свикнал срещу такъв нисък гард и с такава тактика като влязат един път и продължават да вървят напред и да те млатят а не е както съм свикнал като на кикбокса нали там правиш удар после се дръпваш и тоя ти влиза и така нататък а каратистите като седят така приклекнали + както казах че постоянно те доближават и ми е зор ...


Момче,личи си че нямаш никакъв опит.Тренирам кик-бокс и мога да ти кажа,че тренера ме е учил като те удрят,да удряш.Що трябва да го чакам да ме удря бе,да не ми е приятелка?Както казаха в един преден пост,самия факт че пишеш тема как да го победиш означава,че си загубил.
unearth
unearth
 
Мнения: 54
Регистриран на: 22 Мар 2009, 12:55
Град: София

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот jamski на 09 Окт 2011, 06:13

Повече варианти освен тия които ти казах няма...най добрата защита е нападениято и осебно като той те напада ,ето клипче за потвърждение на думите ми http://vbox7.com/play:d2fccc6869
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Предишна

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта