Най-големият сайт за бойни спортове

       

Как да победя Kyokushin боец

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот Thief1019 на 06 Окт 2011, 23:17

мисля да правя спаринг с един дето тренира kyokushin и искам да попитам какво мислите ... до колкото съм гледал от клипове а и на живо и до колкото съм чувал е че понеже като тренират не се бият в главата могат да поемат много удари в тялото също и че много те блъскат назад ... просто постоянно се движат напред към тебе и гледат да те притиснат и не съм свикнал много много да се пазя от такава тактика обикновенно нали единия влиза после се дърпа малко и така нататък а тези каратисти само ти влизат напред и ... гадно е някакво

а и стойката им е такава че трудно може да ги извадиш от баланс ... просто най ми е трудно когато някой само така ми влиза право напред и бързо точно към мене...

мъча се както влизат да им ударя някой лакът както са се засилили ама не става много много ...

може ли съвети ... ?
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот Themunchies на 06 Окт 2011, 23:55

А ти какво тренираш?
Themunchies
Themunchies
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Авг 2011, 00:35
Град: Варна

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 07 Окт 2011, 11:18

зависи от много фактори примерно оня колко е тренирал и що за боец е ти какво си тренирал и каква мотивация и дух имаш след това как сте си определили спаринга с ръце към главата или не и примерно ако ти тренираш кик-бокс или муай-тай и сте си определили с ръце само към тялото знай че той ще има по голямо преимущество защото той главно това тренира(с ръце към тялото) по-принцип спаринга (в случаите като вашия) е 90% бой другите 10% са правилата които си определяте вие и по които се различава от истинския бой........а по това как можеш да го победиш ако е добър с голямо самочувствие както сам каза ще натиска и ще търси нокаут с маваши гери(удар с крак в главата) особено ако има публика......затова пък ако си малко по хитър може да използваш преплъзвания,задържания и следователно удари,отбягвания и удари срещу ставите (което не е много препоръчително) също така можеш да използваш хвърляния и борчески умения не е казано да се водиш и да играеш по неговата игра или той като ти каже само с ръце в тялото и т.н. и ти да се съгласяваш защото може да те подведе да се вържеш на неговата игра и да те победи (най лесно като ти каже така ти му отговори всеки да си играе неговата игра и стил) и това е ако не се съгласи здрави да е :) а ако се съгласи действай с посочените по горе неща защото неговия стил на игра съм сигурен че не е свикнал на такива работи макар и да са включени в този стил карате те не се тренират и не се набляга в залите на тези неща а главно на боя в стойка!!!!!!

айде успех и нека по добрия да спечели!!!! :D :D
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот nadin4e на 07 Окт 2011, 12:36

По това как задаваш въпроса си личи, че нямаш никакъв опит, съжалявам, без да се обиждаш.
Кой ще определи дали ти или другия е победил? Това лично ли е или някакъв вид турнир или състезание? Има още въпроси, а една такава среща не е шега! Съвет от мен: не започвай нещо, което няма да довършиш! Вие мъжете обичате да се доказвате и затова понякога се получават издънки и после.... срам.... както и да :) Разберете се с партньора ти в този спаринг за определени правила - позволени удари и ритници, разберете за времетраенето и когато всички са готови - нека боя започне. Най-доброто решение е това да е спаринг за забавление - приятелска среща, а не доказване на кой му е по-голям. Ако искаш да побеждаваш, запиши се да тренираш карате Шин/Киокушин в някой клуб и след време може да участваш на състезания (по усмотрение на Сенпая или Сенсея) и тогава ще може и да побеждаваш, и да губиш.
Успех
Поздрави
Аватар
nadin4e
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Фев 2011, 17:46
Град: Sofia

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот berchev на 07 Окт 2011, 13:01

Към автора
Щом си стигнал до тук, че да питаш какво да приложиш, за да спечелиш значи или те е страх или не си сигурен в уменията си. И в двата случая не си готов за този спаринг. Според мен ти си загубил предварително.
Не разбирам какво има да му мислиш?? Той да не би да е някакъв професионалист, та направо почнахме да изграждаме стратегии, тактики и хитрости ако щеш!? Прилагаш това което можеш най-добре, най-точно, най-силно. Толкова! Ако не ти стиска недей да правиш спаринг!

OFFTOPIC
Забелязвам, че напоследък се напълни с безсмислени теми от вида на:
"Как да набия еди кой си"
"Преследваха ме 5-ма биячи, аз избягах ...какво да правя сега"
"в училище мислят че съм смотан... дайте ми съвет"
Остава само някой да пусне тема "ходя до кенефа по 2 пъти на ден, ама днес ходих 3 пъти... дайте съвет "
Това е форум за бойни изкуства и спортове не им е тук мястото на тия теми.


Поздрави
Последна промяна berchev на 07 Окт 2011, 13:40, променена общо 1 път
berchev
berchev
 
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Фев 2011, 20:38
Град: София

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 07 Окт 2011, 13:07

nadin4e написа: Ако искаш да побеждаваш, запиши се да тренираш карате Шин/Киокушин в някой клуб и след време може да участваш на състезания (по усмотрение на Сенпая или Сенсея) и тогава ще може и да побеждаваш, и да губиш.
Успех
Поздрави



не е задължително да тренира шин-киокушин за да побеждава може да тренира и мма,таекуондо,муай-тай и още 100 вида бойни изкуства неговия въпрос беше как да победи киокушин боец а за това дали иска да доказва нещо на някой си остава само негов проблем който нас не ни вълнува (истина е че не трябва да се доказва на никой нищо но въпрос на гледна точка) а за това дали да се пробваш ем пич по хубаво да съжаляваш че си се пробвал отколкото че не си се пробвал а и ще натрупаш малко опит така се трупа опит чрез бой независимо дали си спечелил или изгубил.......... ;)

и да знаеш че всеки хвали неговия стил (пресен пример за това е горния коментар ;) ) :D :D
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот jamski на 07 Окт 2011, 14:18

По принцип не му е оферта да ти влиза но ако ти е играе близко му влизаи с тупаници в лицето и сам ще се нанизва ако ти е много близко го хващай в клинч от там колена или го мяташ на земята,но в клинч не може да ти направи нищо освен с колената,ако не искаш да ти влиза го дръж на разтояние с избутващия удар с крак(магери)////при всички положения ще се нанизва сам
Последна промяна jamski на 09 Окт 2011, 06:15, променена общо 2 пъти
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот ElBeasto на 07 Окт 2011, 18:39

Най - добре не се бий с него, щом казваш, че не ти е удобен като много влиза напред и само мели. То на такива им викаме "рогачи", да върви и да ръга напред, пък каквото стане. Можеше и някакви правила да кажеш, ММА/Кик Бокс/Киокушин ли ще са или к'во... Според мен не си готов да се биеш, освен ако не е някакъв едва едва контактен приятелски спаринг.
За слабостите - Киокушин бойците НАТУРАЛНО нямат Тейкдаун дефенс/Опит в играта с ръце към главата/Умения на земята/Умения с лакти(към главата).
За силните страни - Много твърди в тялото и краката, доста държат на тупаници. Добре ритат на всички нива на ритниците и удрят тежко.
Според мен отиди тренирай нещо 3-4 месеца, пък после се бий с каратягата.
И аз също ще кажа - стига с тия теми от сорта на "Мале, ами сега", "Оле ами оня като ме погледне и аз се нас*рам", "Аве, момчета аз съм най - големия калитко на света, кажете как да се оправя". То за някой от тия теми си има помощ от психолог примерно.
:neutral:
ElBeasto
ElBeasto
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Авг 2011, 12:31
Град: Ловеч

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот Thief1019 на 07 Окт 2011, 19:45

много погрешно сте разбрали... правилата ще са без предмети , без дърпане на дрехи и без удари в ташаците... спаринга ще е приятелски а не че ще се скъсваме от бой... когато някой каже "стига" спираме ... и изобщо няма да го правим пред публика за да се доказваме ... само ние 2-мата за кеф... това е - успокойте се ...

аз попринцип съм уверен в себе си , но има 1-2 стила срещу които не мога да се справям добре ... единия е kyokushin ...

пс - тренирам кикбокс
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: Как да победя Kyokushin боец

  0     Мнениеот darkenen на 07 Окт 2011, 20:09

Бахти безсмислените теми "Как да победя Андерсън Силва и да стана шампион." Момче стила няма никакво значение (освен ако не говорим за страйкинг или граплинг). Какво като е киокушинец нали е човек като тебе тренирай здраво и удряй здраво. Това е! Какво като тръгне напред към тебе! Това е спаринг и може да прави каквото иска.
Що не питаш тренера си по кикбокс как да го биеш, а пускаш "тъпи" теми.
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Следваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта