Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот killersxpto на 30 Май 2011, 00:05

има кадърен инструктор по крав мага. намираше се около джъмбото на бул. българия, при билата мисля. доколкото знам е единствения сертифициран инструктор на балканите, но може и да бъркам. а, да и подкрепям крав магата като средство за самозащита. препоръчвам го, подходящо е и за жени.
killersxpto
killersxpto
 
Мнения: 18
Регистриран на: 21 Яну 2010, 02:35
Град: София

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот wolv3rin3 на 30 Май 2011, 21:17

Крав Мага е бойно изкуство създадено от израелските спец части доколкото знам, а sream пита за българско бойно изкуство.
wolv3rin3
wolv3rin3
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Окт 2010, 21:39
Град: Lovech

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот killersxpto на 30 Май 2011, 23:25

аз единственото бг бойно изкуство, което знам, с фокус върху самоотбраната изключително е безименно. иначе знам телефона на инструктора, мога да й го дам, но крав магата си е дъ риъл диъл. не че съм родоотстъпник ама не мога да кажа на черното-бяло. ако все пак тя държи да е българско, ще й дам телефона.
killersxpto
killersxpto
 
Мнения: 18
Регистриран на: 21 Яну 2010, 02:35
Град: София

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот rodopskiboec на 31 Май 2011, 11:01

Здравей scream,
това което търсиш го има - бокс + борба - все хубави, български, изключително практични.
Най - хубавото е, че като започнеш да ги тренираш ще си толкова изморена, че няма да мислиш къде да сбиеш, а в същото време те ще ти дадат увереност в себе си. Но и ще разбереш, че винаги има някой по-добър от теб.
rodopskiboec
rodopskiboec
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2009, 23:50
Град: Смолян

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот JELLYFISH на 31 Май 2011, 22:19

rodopskiboec написа:Здравей scream,
това което търсиш го има - бокс + борба - все хубави, български, изключително практични.
Най - хубавото е, че като започнеш да ги тренираш ще си толкова изморена, че няма да мислиш къде да сбиеш, а в същото време те ще ти дадат увереност в себе си. Но и ще разбереш, че винаги има някой по-добър от теб.

Извинявай , rodopskiboec, но ще се наложи да не се съглася с теб относно произхода на спортовете бокс и борба .... това че са доста популярни и широко разпространени в България не ги прави български. "Борбата" е известна още като greco-roman wrestling което подсказва за нейния произход ... за бокса не съм осведомен но съм много силно убеден че не води началото си от България ... а това за увереността и умората си е вярно, но съм склонен да твърдя че почти всеки друг боен спорт ще има същия ефект!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот pirat на 01 Юни 2011, 14:43

JELLYFISH написа:
rodopskiboec написа:Здравей scream,
това което търсиш го има - бокс + борба - все хубави, български, изключително практични.
Най - хубавото е, че като започнеш да ги тренираш ще си толкова изморена, че няма да мислиш къде да сбиеш, а в същото време те ще ти дадат увереност в себе си. Но и ще разбереш, че винаги има някой по-добър от теб.

Извинявай , rodopskiboec, но ще се наложи да не се съглася с теб относно произхода на спортовете бокс и борба .... това че са доста популярни и широко разпространени в България не ги прави български. "Борбата" е известна още като greco-roman wrestling което подсказва за нейния произход ... за бокса не съм осведомен но съм много силно убеден че не води началото си от България ... а това за увереността и умората си е вярно, но съм склонен да твърдя че почти всеки друг боен спорт ще има същия ефект!

greco-roman wrestling е названието на класическата борба в англоезичните държави, обаче не подсказва нищо за произхода й, преди години на същия стил са викали ''френска борба''.
Почти всяка държава си има свои традиционни стилове борба (народни борби) та произхода едва ли е уместно само в една определена държава да го търсите...
Аватар
pirat
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Яну 2011, 20:08

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот rodopskiboec на 04 Юни 2011, 01:49

Нямам предвид, че бокса и борбата са с български произход, а че са добре развити при нас. Има добри треньори и школи.
rodopskiboec
rodopskiboec
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2009, 23:50
Град: Смолян

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот martina на 20 Май 2013, 10:32

Аз ходя на едно място по Крав Мага в София. Залата е на много удобно място, в центъра е до метро станция Лъвов мост.
На ме много ми харесва, разпускащо е има и моменти и тренировки който са добре дошли ако си малко по пулничък и искаш да влезеш във форма и в същото време докато влизаш във форма ти научаваш как да се "съмоотбраняваш".Инструктора при който аз ходя е много готин, умее да говори с теб, на каквато и възраст да си. Ислушва не те прекъсва, отговаря логически на всякакви въпроси ( аз кат отидох първия път, бях много любопитна и задавах много въпроси за да разбера смисъла, по едно време се притесних че само говоря ама той ме успокои и ми каза, че е хубаво че задавам въпроси).Разбрах, че преподава седем дни в седмицата от понеделник до неделя което ме учуди и много ми допадна. Препоръчвам Крав Мага на всички без значение от годините и пола.При него има 4ри жени, не само мъже което ми допадна още повече.
Това е сайта на залата:http: //area-sport.com/timetable-2/
С програмата за часовете единствено не са вписани още часовете в събота и неделя. Те са от 15:00ч. до 16:30ч. и за двата дни.
Това което права сигурно ще се възприеме от някой от вас като реклама, ако е така добре нека е реклама. Аз искам да споделя моето мнение.
martina
martina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Май 2013, 10:15
Град: Sofiq

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот bgwarrior на 20 Май 2013, 13:19

Що се отнася за българско бойно изкуство..мисля, че имаше (има?) армейска система, разработена от българската армия (онази мощната в миналото, не днешните) и се казва СРБ - система за ръкопашен бой.. ако не се лъжа. Бой със щик (това няма да ви е нужно мисля :) ), работа с хладно оръжие..атака и защита, обезвреждане на нападател с огнестрелно оръжие от близка дистанция (напр. пистолет опрян в челото), ръкопашен бой и пр.

Като Крав Мага, но СРБ е разработено вероятно много преди евреите да се сетят да ''създават'' бойна система..което не е от особено значение ако не можеш да се добереш до СРБ, имайки предвид, че не се практикува масово /вече/, Крав Мага е по-достъпно.
bgwarrior
bgwarrior
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2011, 22:22

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот Berserk на 06 Окт 2013, 01:48

Здравейте,
Пиша във връзка с горните постове за ефективността на Да Дао. Занимавам се с бойни изкуства от много години, обиколил съм доста школи и стилове и смея да твърдя, че най-солидния ми напредък беше в залата на Да Дао. Чрез тези тренировки започнах да си давам обективна представа на какво съм способен и колко мога да вложа от себе си, за да постига целите си. Сега нека поговорим за стила.

Първо който ви обещае бързи и лесни резултати- не му вярвайте. Това е валидно са всяка една дейност, която се работи с цел постигане на добро ниво на успех или майсторство. Тоталната самозащите е цел във всички бойни изкуства. За нейното постигане не е нужен определен период тренировки. Тя може да бъде развита само и единствено с непрекъснати тренировки. Резултатите винаги са временни, постигнат ли се и спре ли се работата по тях, то те намаляват и изчезват.
В Да Дао са съчетани всички необходими и ефективни техники и идеи, приложими в реалната битка. Предимството на Да Дао е, че стилът е обективен и изгражда всеки боец като индивид, без да му налага ограничения в развитието. Всеки Да Дао боец може да се превърне в безмилостна бойна машина на мига, когато му се наложи. Това бойното изкуство развива както тялото, така и умът. Единствената преграда която стои пред трениращите е само и единствено тяхното мислене. Резултатите са следствие на това, което практикуващият е готов да пожертва и да даде от себе си.
С други думи Да Дао показва Пътя и единствено от Война зависи до къде има смелост да стигне.

П.П. Препоръчвам на всички тренировките по Да Дао. Те са за всеки, имащ волята да тренира себе си. http://www.dadao.org/

от един войн в странство
Berserk
Berserk
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2013, 01:11
Град: Sofiq

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron