Най-големият сайт за бойни спортове

       

Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

Дискусии за различните традиционни бойни изкуства, тяхното приложение и принципи.

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот bornwinner на 28 Май 2011, 09:34

kyokushinkai написа:Това което търсиш е Да Дао - http://www.dadao.org/bg ето дано съм ти помогнал. ;) Ето и малко видео http://www.dadao.org/bg/video_albums/view/1


Това което търсиш не е Да Дао. Момичето предполагам иска да се занимава с нещо което се учи лесно и бързо, няк'ви по-практични техники които да може с не толкова много тренировки да и послужат ако някой реши да и крадне чантата или нещо от сорта.. да дао сигурно е едно от най-тъпите неща които съществуват. Граплинг и страйкинг са много добри само че ти трябва време и много тренировки докато станеш добра и се научиш да се нагаждаш към боя в улицата (все пак на улицата armbar не важи) Ако питаш мен, тренирай крав мага. Има тренировки в София, нз къде са, но кръстника ми е тренирал такова в Израел и общо взето като се боря с него ми прави доста мизерии.. можеш да погледнеш в YouTube кво представлява..то е повече за самозащита май май :)
bornwinner
bornwinner
 
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Авг 2009, 01:31
Град: Sofia

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот darkenen на 28 Май 2011, 10:20

Стига вече с тези "улични боеве". Половината форум е пълен само с такива глупости. И най - големите разбирачи са деца 10-17 години които си мислят, че ако набият някого ще се харесат на някого. Един пълнолетен човек (не само на години а и на акъл :D ) не би се занимавал с такива глупости.
Един съвет от мен: НЕ СЕ БИЙТЕ НА УЛИЦАТА!!! Не знаете колко тъпо изглежда отстрани.
За съжаление всеки тинейджър явно трябва да премине през това (дори и момичета ;) ) ,защото помня много добре как преди време аз също търсех как да стана нинджа и непобедим на улицата, но сега мисля по коренно различен начин. Просто най-добре е да си тренирате, за да сте във форма, да се чувствате силни и уверени, винаги пълни с енергия, и ако се наложи на улицата да се защитите или да защитите някой близък да използвате всичко научено.
Е излях си душата, а сега да опитам да помогна на момичето. Пробвай с Винг Чун. Не се изисква да тренираш 10 год., за да се научиш да се защитаваш, а развива много бързината на ръцете (това ти е нужно на улицата). Бокса също е добър. Два прави, едно круше и е доло.
Поздрави!!!
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот savag3 на 28 Май 2011, 10:57

Ами единственото българско (по-точно славянско) бойно изкуство за което се сещам е Да Дао-то. Като цяло е много интересно, има ключове много и разнообразни ритници и има събаряния. Аз съм тренирал Да Дао като малъ, но тогава бях 1-2 клас и си спомням само 2-3 ритника.

Само, че не мисля, че е много полезно за улицата.
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот darkenen на 28 Май 2011, 11:46

Относно това Да Дао бих казал, че е ефективно, колкото самбото, кикбокса, каратето и т.н. Това е българско бойно изкуство, което събира различни техники от другите бойни изкуства. Даже не са си направили и труда да сменят имената на техниките, поне да изглежда малко българско :D :D
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот granik на 28 Май 2011, 12:21

Има едно българско бойно изкуство "Бу вей".
Аз смятам ,че уличния бой се води вече само с оръжия - основно ножове, отверки, шила, боксове със шипове, бръсначи, палки,спрейове, вериги и бухалки. В тези случаи бойното изкуство не помага много, когато някой те запука с наточен като бръснач сгъваем нож. Затова уличния бой трябва да се избягва на всяка цена. Винаги има вероятност ,дори някой много дребен и хилав 50 килограмов хлапак да ти пререже сънната артерия,докато се правиш на голям каратист.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот JELLYFISH на 28 Май 2011, 12:29

Има много хубави бойни изкуства с техники които са в голяма степен приложими в много ситуации....но бойно изкуство което да те подготвя за "уличен бой" - няма! Просто няма такава техника с която да се предпазиш от винкел в главата идващ отзад при положение че човека с който се биеш е пред теб!!! Съвсем безсилни стават бойните изкуства когато се намесят и огнестрелни оръжия!! Но като цяло за самозащита на улицата ако тръгнеш да се правиш на боец си е голяма простотия ...в такава ситуация се целят най-болезнените и лесно раними зони - Очите, врата, слабините (и след като вече е на земята го риташ в главата докато не видиш мозък по асфалта - ако си решил че е необходимо :D ) Но ако някой ми твърди че е по ефективно да тръгваш да правиш разни техники, ключове и тайкдауни за мен той е пълен глупак!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот faro на 28 Май 2011, 13:27

КРАВ МАГА ! ! !
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот darkenen на 28 Май 2011, 14:19

Мисля, че в България няма достатъчно кадърни инструктори по Крав Мага. Ако отидеш в Израел да тренираш обаче ще станеш машина.
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот didaka на 28 Май 2011, 20:16

Не се занимавай с глупости , единственото което ти трябва за улицата е да нете слуша главата. Иначе ако ти се тренира нещо с песници ходи на бокс. :D
didaka
didaka
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Яну 2010, 10:47
Град: bsl

Re: Бойно изкуство тип ' Уличен бой'

  0     Мнениеот DrTraxxx на 29 Май 2011, 10:28

Дайдо-Джуку ;)
Аватар
DrTraxxx
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Апр 2011, 18:54

ПредишнаСледваща

Назад към Бойни изкуства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron