Най-големият сайт за бойни спортове

       

Личната хигиена в залата и извън нея

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот mart1nezZ на 29 Окт 2009, 00:22

Здравейте!

Пускам тази тема, защото в залата където тренирам, съм свидетел на кофти работи, а на два пъти вече и потърпевш, в следствие на тези, трениращи преди мен и моята група.

И така, не знам до колко сте запознати с това, но в спортната зала ни дебнат множество инфекции. Най-честите бактериални инфекции, които могат да ни застрашат, са стафилококовите инфекции на кожата. Това са нормални обитатели на кожата, но някои от тях, така наречените гноеродни стафилококи, са причинители на гнойно-възпалителни процеси на кожата и меките тъкани - фурункули, карбункули (възпаление съответно на един или повече космени фоликули), плитки и по-дълбоки абсцеси, първични и вторични раневи инфекции и други, което само по себе си не е особено приятно. Рисков фактор за разпространение на стафилококовите инфекции е физическият контакт, който при хората практикуващи бойни спортове е неизбежен.

Другите най-разпространени преносими кожни инфекции са гъбичните, лечението на които е трудно и упорито. Те са следствие именно от лоша хигиена.

От написаното от мен по-горе, трябва всеки спортуващ или поне тези, които все още не са, да разберат едно: Като бели хора, европейци, от изключителна важност е да спазваме стриктна лична хигиена! Това би предотвратило разпространяването на стафилококовите кожни инфекции при вас, при трениращите с вас или при членовете на вашето семейство. Няма да изпадам в излишни подробности, какво трябва да правите по отношение на хигиената, преди, по време на, както и след тренировка. Големи хора сме, просто нека бъдем малко по-отговорни както към нас, така и към тези около нас.

Поздрави

п.п.
В последно време, покрай психозата насаждана от медиите по отношение на свинския грип, стриктната лична хигиена, е едно от нещата, които би ви предпазило от подобен тип вирусни заболявания.
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Логрус на 29 Окт 2009, 11:50

Като потърпевш мога само да кажа - за бога братя, къпете се и преди тренировки lol
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Nord на 29 Окт 2009, 12:04

Значи, щом се ходи на тренировка след работа, няма как да ухаеш на цветя.
На фитнес задължително се ходи с анцуг, за да няма досег на кожата ти директно с уредите, ръкавици смятам е излишно да се уточнява. Добре е да се слага и кърпа под главата на всички лежанки.
За ММА и граплинг хората са измислили чудото, наречено влажни кърпички, които са с алкохол вътре и дезинфектират пръстите на краката и тялото, така че като тръгнеш да душиш някого, да не го душиш преди това с воня.
Лошото е, че голяма част от момчетата, пълнещи залите, са си обикновени дрисльовци и чекиджии и не е работа на никой да им обяснява сложни термини от космоса като "лична хигиена".
Да се тренира е рисково. Да се живее също е рисково и обикновено завършва със смърт.
Тва е. Дерзайте.
Nord
Nord
 
Мнения: 126
Регистриран на: 07 Сеп 2008, 14:00
Град: Sofia

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот alexelguapo на 29 Окт 2009, 12:19

Темата е актуална и може да се дискутира много по нея. Накрая обаче пак ще стигнем до личните навици и хигиена на всеки от нас. Аз съм ставал свидетел на различни опасни ситуации по залите. Едно момче замалко да остане без зрение заради неподрязани нокти на опонента му... Да не говорим и за хигиенното поддържане на самата зала, а не само на трениращите в нея....Понякога хората тренират и се търкалят по земята в помещения, които не са мити с месеци!?
Аватар
alexelguapo
 
Мнения: 72
Регистриран на: 05 Авг 2009, 23:12
Град: Варна

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Логрус на 30 Окт 2009, 03:45

alexelguapo работата ми е да продавам препарат за дезинфекция, хлор на хапче и съм пристрастен щом се отнася за качеството на към стоката ми lol , но все пак не мога да пропусна да отбележа, че има голямо значение с какво точно се мие залата. Защото доколкото мога да се доверим на познатите ми химици, масовите препарати повече миришат на чисто, отколкото да имат активно вещество, което реално да унищожава бактериите. Да не забравяме за популярния принцип - важното е да е мокро, а не - чисто lol и ето го зародиша на проблема.

Не се изразих добре в първия си пост - преди тренировка нямах предвид точно преди нея, а по принцип, редовно да се къпе и да има хигиенни навици. Като цяло спортистите имат повече от добри изградени навици, не знам какви са тези трениращи дето да не поддържат изрядно и чисто собственото си тяло eek Няма да забравя как след пого на концерт на Хиподил имах от тази инфекция, за която Мартинез пише. Пак бях по фанелка, та само по ръцете имах пъпки ... това ме отказа завинаги от блъскането :(
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Sunrise на 10 Яну 2010, 15:29

Играл съм спаринг с един ебати миризливеца само на средна дистанция му играех :?
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Bartek на 10 Яну 2010, 16:49

Това е положението мизерия на всякъде,такива са ни залите,такава ни е и държавата,че такава ни е и хигиената.От преди година пипнах нещо,не знам какво е точно малко петно на пищяла и ту се зачервява,ту сърби,ту не,мазах го с разни препарати,но то си е все там и вече не го пипам,а само го наблюдавам,предпполагам,че е някакъв лишей знам ли,а на доктор не съм ходил,някой ако има наблюдение по тези въпроси да пише.
--- Cro Cop Team ---
Аватар
Bartek
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Яну 2009, 19:20

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот zdravko85 на 10 Яну 2010, 17:39

наи верпоqтно е дерматофитна инфекциq. тва е вид габи4на инфекциq. мн 4есто се сре6та при граплери и борци. ако е тва което имам предвид е крагло 4ервено,горед олу колкото монета голqмо. мн е ресистентно. и в краи6тата е по тамно 4ервено от центара. цхат-пат сарби,по нqкога не сарби...и сзтои с месеци, и от време на време из4езва след тва пак се поqвqва....имал сам го веднај такоива...дадоха ми да го маја с един крам 2 пати дневно ...цqл месец, като след 2-3 седмица из4езна но си го мазах около месц...ако е тва корето имам превид по добре да го види лекар, 4е вапреки 4е габи4на инфекциq не е тасхак работа
сори за правописа, но киризатора ми е кошмар
zdravko85
zdravko85
 
Мнения: 12
Регистриран на: 06 Дек 2009, 21:41
Град: Halle, Germany

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Bartek на 10 Яну 2010, 18:11

Да бе за това става реч.Не помниш ли как се казва мазилото,аз смених 2 ама все там си седи.
--- Cro Cop Team ---
Аватар
Bartek
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Яну 2009, 19:20

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот TheWolf на 11 Яну 2010, 00:29

Преди година бях играл с едно момче спаринг , той беше пъти по добър от мен , въпреки , че се занимавам вече стана 5та година с бойни изкуства. Момчето не беше от Варна и беше дошло с още 2ма от клуба си да играят с нас. Та така де той игра с гуменки първия рунд и треньора му каза да ги свали защото ала бала . Та когато започна да играе бос ми вкара едно май гери в корема и това беше друг удар с крак не успя , но когато свърши рунда обръщам се зад мене огледала има и гледам корема ми малко кръв има гледам му краката на въпросният ми съперник не изрязани нокти. :D
Новата зала в която се преместих пък , трениращите имат навика да не си пускат водата в тоалетната и да ви кажа честно хич не мирише приятно. Правя им забележки , но уви възпитанието липсва. Дори утре съм решил да го напиша на един лист хартия и да го залепя в банята.
Все пак не съм длъжен аз да им пускам водата , но го правя , от елементарното възпитание.
Има два вида бойци. Такива , които се бият за самочувствието си и такива , които се бият за живота си.
TheWolf
TheWolf
 
Мнения: 130
Регистриран на: 17 Яну 2009, 15:41

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron