Най-големият сайт за бойни спортове

       

Личната хигиена в залата и извън нея

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот excellence на 11 Яну 2010, 02:43

Bartek написа:Това е положението мизерия на всякъде,такива са ни залите,такава ни е и държавата,че такава ни е и хигиената.От преди година пипнах нещо,не знам какво е точно малко петно на пищяла и ту се зачервява,ту сърби,ту не,мазах го с разни препарати,но то си е все там и вече не го пипам,а само го наблюдавам,предпполагам,че е някакъв лишей знам ли,а на доктор не съм ходил,някой ако има наблюдение по тези въпроси да пише.

Пробвай с Антимикобета (това доста силен спирт с някакви добавки в него) имал съм ги същите при мен помогна, но от няколко месеца имам наблюдение че тия екземи (така ги наричаме в залата по борба) са станали доста издръжливи и трудно се откачаш от тях.
excellence
excellence
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Ное 2008, 06:19
Град: Кюстендил

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот badbeatbg на 25 Яну 2010, 03:22

Ужас не си е работа това с личната хигиена не знам как се качва снимка но може би някои от вас са видели инфекцията която получи Милър след боя срещу Джейк Шийлдс следователно никой не е застрахован щом големите шампиони не мислят за това бог да ви пази момци!
badbeatbg
badbeatbg
 
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Юли 2009, 12:20
Град: София

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот mart1nezZ на 25 Апр 2010, 21:02

Полезен материал по темата:
https://mma.bg/resources/view/4/2430
mart1nezZ
mart1nezZ
 
Мнения: 354
Регистриран на: 28 Юли 2008, 13:54

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот granik на 17 Фев 2011, 23:13

Преди работех в една банка.Имах един колега на 40 год. който си ядеше сополите на работното място и след посещение на тоалетната нито пускаше водата ,нито си миеше ръцете. На запис на камерите съм гледал как поглъща яки сополки.Мноооого гадно.Ужасно е. Той май още си работи там човека. Идеята ми е че мизерника си е мизерник- не можеш да го промениш.
А има хора които като се поизпотят миришат много лошо ,а при други не се усеща толкова.Явно е някаква генетика. По тъмните миришат по силно и по лошо. :DD
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот EDDIX на 18 Фев 2011, 10:22

1 прост ФАКТ.Потта НЕ мирише.Миризмата идва от омрелите клетки по тялото и тяхното гниене при обилното ни потене.
Аз лично се къпя винаги преди тренировка и потта ми грам НЕ мирише.
Има и още 1 нещо някой хора имат по силна,дори гадна миризма.Тя идва от лоша обмяна на веществата, от натрупване на някакъв ензим (често при преяждане с чесън и др ,а и човекоядците миришат ужасно-поради същата причина) Но си мисля че при диета и често къпане даже и такива хора ще престанат да вонкат :)
Аватар
EDDIX
 
Мнения: 222
Регистриран на: 06 Авг 2008, 23:15

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот granik на 18 Фев 2011, 12:17

EDDIX написа:1 прост ФАКТ.Потта НЕ мирише.Миризмата идва от омрелите клетки по тялото и тяхното гниене при обилното ни потене.
Аз лично се къпя винаги преди тренировка и потта ми грам НЕ мирише.
Има и още 1 нещо някой хора имат по силна,дори гадна миризма.Тя идва от лоша обмяна на веществата, от натрупване на някакъв ензим (често при преяждане с чесън и др ,а и човекоядците миришат ужасно-поради същата причина) Но си мисля че при диета и често къпане даже и такива хора ще престанат да вонкат :)


Малка корекция. Миризмата не идва от умрелите клетки, а от газовете които отделят бактерийте хранещи се с горепосочените умрели клетки. Гледах го по Дискавъри.
granik
granik
 
Мнения: 157
Регистриран на: 12 Окт 2010, 00:57
Град: Варна

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот Wolf318 на 18 Фев 2011, 13:47

граплърите особено да си мият задниците особено !
Аватар
Wolf318
 
Мнения: 71
Регистриран на: 19 Авг 2009, 14:10
Град: Бяла, Русе

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот българиец на 08 Мар 2012, 14:38

Аз избягвам да играя и дори да имам приказка с хора, които идват с мръсни дрехи или кимоно, миришат на чесън, само че от под мишниците, само след загрявката. А понякога тренираме граплинг - направо се оставям, защото ме е гнус да докосвам такива противни хора. Всеки се поти на тренировка, да, но едни не само не вонят, а въпреки това си изглеждат чисти, защото са просто хора с хигиена. А тя е от изключителна важност за залата/доджото, за индивида и изобщо е символ на себеуважението и уважението към другите. Що за човек си, че да се събуеш и краката ти да вонят, да са мърсни - тренираш с хора, ходиш по тепих, който не е само за теб... И мисля, че по тая тема всички ще сме единодушни. Проблемът е само, че ако треньорът/сенсей не направи остра забележка, но така, че да засрами конкретен човек пред всички, което не всеки такъв всъщност прави индивидуално, а отбелязва обобщено, почти е невъзможно да накараш човек, който няма култура, да се сдобие с поне малко такава.
Последна промяна българиец на 08 Мар 2012, 23:45, променена общо 2 пъти
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот rck8888 на 08 Мар 2012, 20:44

За съжаление си прав. Много от хората по залите не се сещат за темата хигиена. Смятам, че е добре когато на вратата на залата има табелка поне за чист екип за тренировките и когато тренера държи на тези неща.
rck8888
rck8888
 
Мнения: 166
Регистриран на: 23 Яну 2012, 20:48

Re: Личната хигиена в залата и извън нея

  0     Мнениеот RokliOnline на 13 Апр 2015, 17:56

Личната хигиена е много важна, но малко хора го осъзнават. На много от фитнесите, който съм посещавал идват хора ухаещи още от времата на неприятни миризми.
RokliOnline
RokliOnline
 

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта