Най-големият сайт за бойни спортове

       

Конспирация за по добьр живот

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Re: Конспирация за по добьр живот

  0     Мнениеот Бобчо на 18 Окт 2020, 14:18

Сега пак прочетох какво съм писал и се сетих че трябваше да продължа темата, но се колебаех за едно нещо дето ще напиша сега и в което вече не се колебая. Тая тема е вече на 3 години...Бая съм размишлявал значи :)

Както и да е. Значи здравето е важно. Следва финансовата независимост или разполагането със достатъчни парични средства за добър живот. Не говоря за богатство а за достатъчно средства които да осигуряват спокоен живот. Защото за да е 1 човек "богат" във съвременното разбиране на думата то тогава трябва да има 99 човека бедни. Не може всички да сме милиардери или милионери...А да искаме да сме повече от другите е глупаво защото или ще успеем чрез всякакви неморлни действия които ще ни тежат на съвеста или не. Ако не успеем ще сме към 99те "бедни" тоест във сегашното общество имаме един шанс от на 100 да живеем добре...Това не е нещо нормално и ако поне половината от тези 99 "бедни" се бореха ефективно за добър живот то те няма как да останат бедни. Какво значи да се борим или по скоро работим еф2ктивно и защо 99% от хората не го правят?

Ще продължа
Аватар
Бобчо
 
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Апр 2014, 14:22
Град: xarmanli

Re: Конспирация за по добьр живот

  0     Мнениеот Ickata на 17 Окт 2021, 13:23

Ако може и аз да се "набутам между шамарите" тука.
Според мен, за да има човек "добър живот", трябва да оценява това, което има и хората околок себе си.
Парите не трябва да са самоцел, а средство, с което да си помагаме да живеем добре.
Ако си спомним пирамидата ма Маслоу от часовете по икономика, ще се сетим, че най-напред са основните човешки нужду (храна, вода, подслон) и чак като имаме това, можем да минем по-нагоре.d
Щастливци са тия, които могат едновременно да постиган няколко нива от пирамидата.
Аз работя като склададжия и е прекрасно ясно, че нямам кой знае какви финансови възможности, но в с Жената сме се разбрали за едно нещо още преди години - 2 пъти в годината за по 5-7 дена да отделяме време за почивка и да трупаме нови спомени заедно (после дойдоха и децата и стана още по-забавно).
Откакто имам нов смисъл в живота (дечорлигата), започнах повече да ценя тези дни от годината и обикновено ходим да почиваме на едни и същи места всяка година като си правим различни мини екскурзийки.
Лятото за 1 седмица ходим до Обзор (понеже е що-годе посредата на морската граница) и по някое друго време от годината, до Вършец (защото още от едно време майка и татко зададоха тая традиция за мене).
Може 300 дни в годината да съм бачкатор, ама по-добрият живот, за мене, започва от самата ти нагласа, в главата, нищо че мойта толкова бой е изяла, че е чорба вътре :D.
Така че, за да започнем да живеем един по-добър живот, първо трябва да видим хубавото около нас, да започнем да го оценяваме и да търсим как да го задържим и да намираме време да му се радваме :)
Ickata
Ickata
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2021, 13:07
Град: Sofia

Предишна

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron