Най-големият сайт за бойни спортове

       

Стратегия за залагане на ММА

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Стратегия за залагане на ММА

  0     Мнениеот TheRebel на 17 Май 2016, 14:33

Имам една идея за залагане на "сигурни" фаворити. Слагам кавички защото в боя нищо сигурно няма.

От "UFC Fight Night: Hunt vs. Mir" до сега съм проследил няколко такива двубои.
Какъв трябва да е двубоя за да падне под определението "сигурен". Марк Хънт с/у Франк Мир е идеален пример за това.
Това, което търсим е фаворит който да има (ако говорим за страйкъри)
1. Силен удар
2. Стабилна брадичка
3. Техническа компетентност да вкарва този удар И да търси нокаута
4. Да има достатъчно балансирана игра, тоест да е добър навсякъде
Това, което търсим в противника на фаворита е горе-долу обратното
1. Слаб до среден удар
2. Слаба брадичка
3. Малък обем на пуснати удари и/или използване на ограничен набор от удари
4. Склонност към паниране когато първоначалният геймплан не се получава

Накратко казано трябват ни фаворити които да са много по-добри от аутсайдерите. Трябва да обърнем внимание и на едните и другите. Да се уверим че фаворита е достатъчно добър и че аутсайдера е отчайващо зле сравнен с него. Може и двамата бойци да са слаби сравнени с останалите от категорията им, но това няма значение, единствено има значение как си пасват един на друг.

След като се уверим че фаворита има много голям шанс за победа и сме готови да заложим трябва да погледнем коефициента. Търсим нещо над 1.40, макар понякога и по-малки коефициенти да си заслужават. Повечето такива двубои няма да са с тотално сбъркани коефициенти, просто букмейкърите в 90% от случаите знаят какво правят. Когато един боец е ясно че ще победи е трудно да се изкара хубава печалба от него, освен ако не сложиш много пари. Но има двубои които са почти бетонирани и именно тях търсим.

Свежи примери за такива двубои са следните:
Марк Хънт - Франк Мир 1.6
Дерек Люис - Габриел Гонзага 1.5
Гловер Тешера - Рашад Еванс 1.5
Стефан Струв - Антонио Силва 1.4
*Роналдо Соуза - Витор Белфорт 1.3
*Деймиан Мая - Мат Браун 1.3

* тези два двубоя бяха с много малък коефициент но ги включвам защото бяха много сигурни

От ивента "Хънт - Мир" насам имаше и други сигурни двубои, но те бяха или с нищожни коефициенти, или аутсайдера имаше все пак някакъв шанс, примерно с промяна на геймплана, да победи.

Ние търсим аутсайдери, които дори с различен гаймплан да не могат да победят. Търсим абсолютно амортизирани, бавни и направо неподвижни жертви, колкото и грозно да звучи. Защото ако ще залагаме много ни трябва абсолютна сигурност.

Ако на горе изброените двубои се слага по 1лв. и два двубоя не излязат ще си на -0.2лв. Но реално имаше шанс само един който да не излезе и това беше мача на Дерек Люис. При това положение при залог по 1лв. на всеки от тези двубои печалбата ще е +1.10лв.
Това е ако се залага по равно на всеки.
Ако се слага според коефициента, тоест на по-сигурните двубои се слага повече, а на несигурните по-малко печалбата ще е по-голяма. Риска остава същия, просто се пренасочва към двубои които по-трудно могат да "избягат".

Следващите двубои които смятам за "сигурни" са:
Люк Рокхолд - Крис Уайдман 1.5
Джон Джоунс - Даниел Кормие 1.35
Джим Милър - Таканори Гоми 1.5

Първите два са на ръба да са сигурни защото и Кормие и Уайдман могат да вземат победата. Трудно, но могат. Гоми за разлика от първите двама няма начин да победи. Отдавна трябваше да се пенсионира, а Милър въпреки че има 4 загуби в последните си 5 все още е опасен. Оспорвана загуба от Санчез, а преди това от Киеса, Дариуш и Серони - все силни бойци.

ПС
Пиша тази тема не за да уча хората как да залагат, напротив. Аз съм много нов в залаганията и съм зле. Слагал съм на няколко пъти, но понеже искам голяма печалба и нямах търпение да чакам да излязат сигурни двубои слагах големи пари на каквото имаше и ги изгубих. За това сега започвам да наблюдавам как вървят двубоите и дали моята стратегия ще се окаже вярна или не.
Последна промяна TheRebel на 01 Юли 2016, 20:47, променена общо 1 път
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  1     Мнениеот Карелин на 17 Май 2016, 19:27

Хубава логика, но все ще се намери някой да се издъни. :DD
Последна промяна Карелин на 17 Май 2016, 19:28, променена общо 1 път
Аватар
Карелин
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Сеп 2014, 22:19

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  2     Мнениеот Каньо на 17 Май 2016, 19:28

Издиша плана ти.въпреки че ме дразниш понякога и филосовстваш,ще ти дам един чисто приятелски съвет...със залози на боен спорт пари няма да направиш,незнам с какви финанси разполагаш,както и не е моя работа....но ако се абстрахираш от фенщината и искаш реална печалба ,разсъжденията са ти в грешна посока...много лесно се лекуват и познават срещите....но ти трябва две неща...търпение и финанси....още повече че като цяло в мма рядко се бият...с това което си написал ще се въртиш в кръг....2-3 пъти ще спечелиш,после наведнъж ще загубиш.....но тук зависи и каква е целта ти....залагане за тръпката или допълнителен доход.
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  0     Мнениеот TheRebel на 17 Май 2016, 20:26

Каньо, абсолютно съм съгласен с теб.
За това че прекалено философствам, да. Но ми е трудно да се изразя с малко думи. Много хора се дразнят. И на живо съм така, дейба. :(

Търся допълнителен доход. За железните нерви и бездънните джобове сега почвам да го осъзнавам че е задължително да ги имаш и двете. Но без риск няма печалба.

ММА двубоите и особено тези на UFC от които единствено имам някаква представа и бих рискувал да заложа са редки, но това не ме разубеждава.
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  3     Мнениеот Каньо на 17 Май 2016, 22:14

Аз залагам само на футболни мачове...на бойни спортове,много рядко и с цел тръпка...пример последния ми залог от 100 евро на Владимир Кличко срещу Фюри...както се досещаш загубих...а ги сложих на 1,20 коеф.Ще ти кажа аз как бих играл ако залагам с цел доход....това важи за бойни спортове,не за футбол че по простата причина за реализацията ще ти трябват парите на мултимилоинер,за футбол играя по съвсем различни начини вече 10 години в нета и много повече от преди това.Ако трябва аз да залагам на бойни спортове ще направя следното....хващам три боеца от фаворитети,доминанти,,,,,тип Кокала,Кормие,Рокхолд...такива бойци които им дават ниски коеф а на противниците високи....ще слагам поотделно на всеки техен противник,да силните ще победят,но тук е уловката....все един път ще загубят,за,два като загубиш един път пари на коката следващия мач удвояваш залога пак на противника му,а както виждаш в мма няма дълги серии и непобедими,но трябват няколко бойци да хванеш,защото както виждаш рядко се бият,а целта е от време на вфеме да пада някой лев....но за тази цел ти трябват излишни пари....за футбола е лесно....там всеки ден правя до 20 залога. ..и незабравяй нешо,няма нищо 100 % сигурно....просто аз,свалям рисковете до минимум.
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  3     Мнениеот doktora70 на 18 Май 2016, 00:09

Стратегията е следната:
Питате мистиците и пророците кои ще са победителите и слагате на другите :)
Аватар
doktora70
 
Мнения: 461
Регистриран на: 18 Сеп 2015, 21:56

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  2     Мнениеот vilkata на 18 Май 2016, 00:10

Каньо, е прав.Аз и на футбол залагам по подобен начин, избирам си 4 отбора и си деиствам с тях.За допълнителен доход в мма, хващаш някой който е ясно, че ще бие, примерно мача на Витор и Жакаре, слагаш на предните битки дребни суми и общата я слагаш в случея на Жакаре.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  2     Мнениеот Карелин на 18 Май 2016, 06:50

Правите "Пирамидата". Но в бойните спортове не е като футбола и много време трябва да се чака. Във футбола има срещи всяка седмица, но ти трябва и "начален капитал", че не се знае кога ще ти излезе късмета.
П.П. За футбола става и с равни мачове.
Аватар
Карелин
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Сеп 2014, 22:19

Re: "Сигурна" стратегия за залагане на ММА

  2     Мнениеот Карелин на 19 Май 2016, 07:20

Щом те дразнят коментарите на TheRebel го блокираш.
Аз не съм се отрекъл от Поветкин, просто периодично си сменям аватара. Но поне не си правя постоянно нови профили, с които да дразня голяма част от потребителите в сайта.
Аватар
Карелин
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Сеп 2014, 22:19

Отговор на човека с многото профили

  1     Мнениеот TheRebel на 19 Май 2016, 07:36

Блокирай ме, де. ;)
Аватар
TheRebel
 
Мнения: 435
Регистриран на: 27 Апр 2015, 13:49
Град: София

Следваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron