Най-големият сайт за бойни спортове

       

Кой какво е тренирал

Всякакви други теми, които не попадат в останалите форуми може свободно да се дискутират тук.

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот Siniq на 14 Юни 2009, 12:16

unearth написа:На 17 години съм.

Тренирал съм джудо 2 години,карате горе долу толкова и сега тренирам кик-бокс.Наистина кик-бокса е най-доброто ми попадение до сега :P

Отиди да тренираш джудо, покрай кикбокса, ако имаш време. Няма по-полезно нещо от баланс между граплинг/борцови умения и удърни умения. Ако джудо школата ти е добра, де.
Аватар
Siniq
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Сеп 2008, 13:01
Град: Добрич-София

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот biglou на 23 Юни 2009, 17:08

В момента тренирам кикбокс, но като аматьор, в смисъл не във официялна школа. Аз съм от малък град и за това може би. Та исках да попитам това ми трениране би ли ми навредило ако искам да тренирам някое от китайските БИ? Също бих искал да знам кой бихте ми предложили, защото в други форуми съм чел, че китайските БИ са различни от Японските и Тайландските и употребата им в фулконтакт не е от най-надеждните?
biglou
biglou
 
Мнения: 14
Регистриран на: 05 Мар 2009, 15:15
Град: plovdiv

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот thehero на 23 Юни 2009, 20:29

22 год от Пловдив

от 3 години тренирам бокс...
thehero
thehero
 
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Апр 2009, 09:30
Град: Plovdiv

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот Siniq на 23 Юни 2009, 20:39

biglou написа:В момента тренирам кикбокс, но като аматьор, в смисъл не във официялна школа. Аз съм от малък град и за това може би. Та исках да попитам това ми трениране би ли ми навредило ако искам да тренирам някое от китайските БИ? Също бих искал да знам кой бихте ми предложили, защото в други форуми съм чел, че китайските БИ са различни от Японските и Тайландските и употребата им в фулконтакт не е от най-надеждните?

Забрави ги китайските глупости. Намери места със спаринг(фул контакт). От стиловете които стават мога да ти препоръчам: Джудо, САМБО, Бразилско жиужитсу, Бокс, Муй Тай, Карате Кйокушин и Борба. Във "фул контакт" единственият свестен китайски стил е САН-ДА, защото е нещо като Муй Тай + кофти джудо...
Аватар
Siniq
 
Мнения: 71
Регистриран на: 16 Сеп 2008, 13:01
Град: Добрич-София

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот DibSoul на 23 Юни 2009, 20:47

-> @biglou

Аз съм тренирал почти 2 години китайско БИ (общото наименование на всички китайски БИ е УШУ). Сега тренирам кик-бокс и започвам джуджицу и мога да ти кажа, че Ушу няма нищо общо като принципи с тях. Единственото общо е Санда, което е форма за състезание и прелича на кик бокс.

Ако ще тренираш Санда то кик-бокса не пречи даже помага. Но ако ще се впускаш в традиционно Ушу, където принципите са различни аз лично не бих го препоръчал. Това е и съвет, който треньора ми го даде преди 4 години когато започнах.

Иначе за стилове аз съм тренирал Чан Чуан, който е най - разпространения може да го видиш ТУК. Но трябва да те предупредя, че 90% от Ушу школите в Българи преподават БЕЗконтактна тренировка. Което значи, че няма да правиш спаринги и реално да пробваш уменията си. Някой хора смята, че то обезсмисля цялата тренировка. Аз също смятам така защото на улицата Ушу е трудно изпълнимо освен ако не си наистина талантлив. Кик Бокса ще ти даде много по - добри умения за самозащита. Това го знам от личен опит (за съжаление).
Аватар
DibSoul
 
Мнения: 27
Регистриран на: 14 Ное 2008, 23:25
Град: Плевен

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот excellence на 23 Юни 2009, 23:35

Тренирам 8 години класическа борба, от 2 месеца тренирам с хората от Були теам и тва е общо взето.
excellence
excellence
 
Мнения: 64
Регистриран на: 10 Ное 2008, 06:19
Град: Кюстендил

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот biglou на 24 Юни 2009, 12:55

Благодаря за отговорите :)
Бих искал да задам въпрос отново. Бихте ли ми предложили клуб за БИ в София по мма, кик-бокс, муай-тай, джиу джицу?
biglou
biglou
 
Мнения: 14
Регистриран на: 05 Мар 2009, 15:15
Град: plovdiv

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот Exigo на 24 Юни 2009, 13:16

На 23 съм, засега само фитнес, аз от 4 години го тренирам, но несериозно все прекъсвах и нямах прогрес, но съм се заел по така сериозно от 2 месеца. Миналата година 3-а месеца или 2-а бокс, но се отказах, заради това, че бях нокаут от двама бойци които си бяха по едри и това ме накара да се върна в залата с железата, както и това, че го възприемах като бой( а може би нетрябва толкова навътре, а като нормален спорт) и от това, че ми беше далеч залата, както и това, че загубих желание, защото понякога там я имаше треньор( а и той беше доста възрастен и просто ме разубедиха, че жали) я нямаше, а и забележки, че без тежести( че това било сковавания и нз си какво) трябва да се тренира, което си беше моя вината, че слушам, както и това, че бях жален от треньора, че всичко правя добре, а то не беше. Но тогава нямаше статийте( за тренирвоки с тежести за бокса) в сайта :(. Иначе си отработвам техниката по бокс( като загрявка преди фитнеса) :) може някога отново да реша да се запиша защото си му оставам фен, все пак нищо не се знае както и, че си намерих литература или книжки :).
Exigo
Exigo
 
Мнения: 23
Регистриран на: 21 Дек 2008, 01:55
Град: Sofia

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот Rattlesnake на 24 Юни 2009, 13:24

На 21 съм....Тренирал съм бокс 8,9 месеца ....Сега не тренирам заради лекарска забрана (казаха ми след 6 месеца) другия месец ми изтичат 6 месеца....живот и здраве пак се връщам да тренирам Бокс. :)
Rattlesnake
Rattlesnake
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Ное 2008, 13:43
Град: Пловдив

Re: Кой какво е тренирал

  0     Мнениеот docholiday на 28 Юни 2009, 00:43

21
борба свободен стил
docholiday
docholiday
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2009, 19:55
Град: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron