Най-големият сайт за бойни спортове

       

Повече повторения с лека тежест,по-добре ?

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Повече повторения с лека тежест,по-добре ?

  0     Мнениеот Boxingmachine98 на 02 Мар 2019, 19:53

Здравейте приятели.От 3 години някъде тренирам бокс а от 1 и 6,7 месеца ходя и на фитнес.Чудя се с тежки кг ли да тренирам или с леки.В момента съм 77 кг и искам да стана 82 някъде но да не се омазня.Досега повечето пъти съм тренирал с по-леки тежести но понякога и с по-тежко именно заради тези колебания.Въпроса е че когато съм тренирал с по-леко да кажем 45кг 50 на лежанка и си права по 10 повторения по 3,4 серии се чувствам по напомпан и като цяло при боксовите тренировки съм по бърз като че ли? Но някои приятели ми казват че лежанката по-добре с тежко да я права и по бързо и ще кача кг. Затова не знам и аз... Кажете вашето мнение по въпроса.Още 5,6 кг искам да кача но както казах чисто.
Boxingmachine98
Boxingmachine98
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Мар 2019, 19:38
Град: София

Re: Повече повторения с лека тежест,по-добре ?

  1     Мнениеот subarqi1892 на 02 Мар 2019, 22:38

Osnovnite uprajneniq kato klek , ramenna presa , leg , nabiraniq s tejest , kofi s tejest i tqga gi pravi po 5 povtoreniq s tejko.Ima edna dosta polezna programa 5x5 , moje da q potursish v google.Obshto vzeto tezi uprajneniq sa ti dostatuchni , nablegni na pravilno hranene bogato na beltuchini.Moje i da dobavish dopulnitelni uprajneniq na koito da pravish klasicheskoto 3x8 naprimer.Sled kato trenirash boks , nablqgai i na raztqganeto sled trenirovka , ima nqkva istina v tova , che stavash po durven na sparing , ako se pompash mnogo.
Аватар
subarqi1892
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Дек 2018, 00:19
Град: Plovdiv

Re: Повече повторения с лека тежест,по-добре ?

  1     Мнениеот jamski на 04 Мар 2019, 15:24

Със сигурност ставаш по дървен, но не и ако разтягаш и тренираш правилно. Иначе фитнеса е 100% нужен просто без него ще ти куцат много аспекти от играта, важното е да тренираш правилно физиката да ти стане твой съюзник не спънка.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Повече повторения с лека тежест,по-добре ?

  0     Мнениеот Каньо на 05 Мар 2019, 18:17

Има някои упражнения на лежанката които ще са ти от помощ в бокса,тях и да искаш неможеш да правиш с големи тежести.
Като тренираш боен спорт наблегни на интензивност ,експлозия ,демек по леки килограми
Аватар
Каньо
 
Мнения: 568
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:18
Град: Провадия


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron