Най-големият сайт за бойни спортове

       

Силови тренировки и мускулатура

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Силови тренировки и мускулатура

  0     Мнениеот Puncherrr98 на 01 Яну 2019, 19:02

Здравейте, приятели.Весела нова година на всички. Въпросът ми е следния- искам да комбинирам бойното самбо с фитнес да кажем 2 пъти седмично фитнес и 3 пъти ходя на бойно самбо. Преди съм тренирал само фитнес, но по различна програма типична за билдъри защото исках да кача кг. Но от година насам се занимавам със бойно самбо и ми стана ясно че е по добре ако вдигам тежести да не тренирам като бодибилдър. Как най-правилно да стане това ? Искам да не стана пак клечка но не и да съм като трибоец. Благодаря ви предварително :DD
Puncherrr98
Puncherrr98
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Яну 2019, 18:56
Град: София

Re: Силови тренировки и мускулатура

  0     Мнениеот jamski на 04 Яну 2019, 04:54

Аз се занимавам с това като хоби.

Прави кръгови тренировки, използвай много-ставни упражнения(Клек напади лег тяга набиране кофи военна преса). Вкарвай експлозивно кардио също така и HIIT. За да не загубиш силата и размерите прави кръговите с тежки килограми и си тренирай базовите упражнения също - Бицепс, трицепес лежанка но към тях вкарай някой нови олимпийски движения които гаранция всички са много ставни и ти трябва експлозивност.(изхвърляне обръщане суингове тръстери)
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Силови тренировки и мускулатура

  0     Мнениеот Puncherrr98 на 04 Яну 2019, 20:50

Благодаря за информацията. А за да не стана и прекалено голям и бавен предполагам и диетата ми трябва да е нисковъглехидратна. Тренирам с по-тежко но нисковъглехидратно хранене и упражненията които ти ми каза. Мисля,че ще е добре така ?
Puncherrr98
Puncherrr98
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Яну 2019, 18:56
Град: София

Re: Силови тренировки и мускулатура

  0     Мнениеот jamski на 08 Яну 2019, 19:37

Ами то ако правиш такъв тип метаболитни упражнения в които участва цялата мускулатура, гориш доста повече калории в сравнение с изолирания фитнес и като го съчетаеш с бойният ти спорт, мисля че няма да имаш проблем с въглехидрати освен ако не искаш да сваляш. Ако за сериозен боен спорт отрежеш въглехидрати не мисля че ще можеш да си добавиш нужната енергия. Ако всичко е от към любителска гледна точка си прави висока мазнината диета, и ако тръгнеш да сваляш много, или нямаш енергия си включвай въглехидрати.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта