Най-големият сайт за бойни спортове

       

Комбиниране на тренировки.

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот Боцата на 15 Яну 2018, 01:08

Здравейте,
На 17 съм, 1.87, 62кг.
Наскоро започнах да тренирам шинкиокушинкай. Въпроса ми е, с фитнес ли да комбинирам, или с лостове, и кога :DD . Целта ми е да покача някаква маса. Тренирам Понеделник, Сряда, Четвъртък и Петък.
Аватар
Боцата
 
Мнения: 12
Регистриран на: 04 Дек 2013, 19:51
Град: Русе

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот Zeldir на 16 Яну 2018, 13:06

Имах твоите дерзания като по-малък, вече 8 години тренирам киокушин.
Истината е, че и двете ще ти свършат работа, просто не тренирай като културист по
сплитове, например - понеделник , гърди и бицепс, сряда, гръб и трицепс и така нататък.
Правил съм тази грешка, прави те тромав и качваш нефункционална мускулна маса. Ако карате
ти е приоритет, вкарай тренировки за цяло тяло, наблегни на големи базови движения като клек,
тяга, лежанка, кофички, набирания и военна преса, тренирай тялото като една единица, а не на
отделни мускулни групи. Отделно, трябва да ядеш наистина много, с голямо количество въглехидрати и протеини, защото една карате тренировка със спаринг гори адски много калории, а за да качваш трябва да приемаш повече калории, отколкото гориш. И говорим за хубави калории, като от картофи, ориз, месо, мляко и яйца, за да не качиш прекалено много мазнини.
Надявам се съм успял да те насоча малко. Поздрави :)
Аватар
Zeldir
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Дек 2010, 19:23
Град: Varna

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот Боцата на 16 Яну 2018, 13:38

Zeldir написа:Имах твоите дерзания като по-малък, вече 8 години тренирам киокушин.
Истината е, че и двете ще ти свършат работа, просто не тренирай като културист по
сплитове, например - понеделник , гърди и бицепс, сряда, гръб и трицепс и така нататък.
Правил съм тази грешка, прави те тромав и качваш нефункционална мускулна маса. Ако карате
ти е приоритет, вкарай тренировки за цяло тяло, наблегни на големи базови движения като клек,
тяга, лежанка, кофички, набирания и военна преса, тренирай тялото като една единица, а не на
отделни мускулни групи. Отделно, трябва да ядеш наистина много, с голямо количество въглехидрати и протеини, защото една карате тренировка със спаринг гори адски много калории, а за да качваш трябва да приемаш повече калории, отколкото гориш. И говорим за хубави калории, като от картофи, ориз, месо, мляко и яйца, за да не качиш прекалено много мазнини.
Надявам се съм успял да те насоча малко. Поздрави :)

Ус! Мерси много! :D
Аватар
Боцата
 
Мнения: 12
Регистриран на: 04 Дек 2013, 19:51
Град: Русе

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот jamski на 16 Яну 2018, 23:38

В твоя случай ти трябват щанги за маса то е ясно.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот Zunha11 на 11 Сеп 2018, 18:07

а колко пъти в седмицата да тренираме целите мускулни групи. Без да качим мускулна маса и с каква тежест да работим моята цел е да съм релефен стегнат с добра кондиция без да покачвам мускулна маса ако имате инфо колеги споделяйте благодаря оъ сега
Zunha11
Zunha11
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Ное 2017, 14:52
Град: Ротердам

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот jamski на 12 Сеп 2018, 23:11

Ако искаш да не качваш мускулна маса може въобще да не вдигаш щанги :DD :DD но иначе варианти до колкото те разбирам е да правиш - лостове и спринтове, и кросфит компелкси :)
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот Zunha11 на 14 Сеп 2018, 01:57

Добре но колко пъти в седмицата да правя силова ?
Zunha11
Zunha11
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Ное 2017, 14:52
Град: Ротердам

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот jamski на 15 Сеп 2018, 11:53

Наблягай си на бокса. Силово 2-3 пъти седмично макс, но качествено, ако прекаляваш с бокса и със силовите накрая нищо няма да ти се иска да тренираш а няма и да можеш. Когато почиваш от бокса за седмица например тогава се хвърляй на силовите упражнения и обратно, понякога почивай от силовите. Но всичко много индивидуално и много зависи дали си любител или имаш сериозни намерения към този спорт(бокс). Това всичко от към кондиционна подготовка към бокса, ако пък само искаш да правиш тяло без бокса да ти е приоритет към спорта тогава нещата седят по друг начин.
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Комбиниране на тренировки.

  0     Мнениеот Zunha11 на 15 Сеп 2018, 12:05

Благодаря за отговора
Да имам сериозни намерения да се издигам в бокса
Zunha11
Zunha11
 
Мнения: 20
Регистриран на: 13 Ное 2017, 14:52
Град: Ротердам


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта