Най-големият сайт за бойни спортове

       

Пудовки vs Българска Торба

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот BMA на 17 Юни 2015, 16:59

Здравейте, от известно време съм фен на кондиционни тренировки които се правят основно с един уред и различни упражнения с този уред с цел да натоварим максимално цялото тяло .. Уредът с който тренирам от доста време е пудовка .. За мен това е уникален и изключителен уред ... ! Но има още един уред който грабва вниманието ми ,но никога не съм тренирал с него защото ми се струва доста пo сложен за усвояване от пудовката и смятам ,че без въведение от инструктор не бих се справил сам ... Говоря за Българска Торба ... Моля който е тренирал и с пудовка и с Българска Торба да ги съпостави и да сподели плюсовете и минусите на тези два уреда според него ... Смятам ,че са сходни като уреди ,защото и двата уреда натоварват цялото тяло и са за постигане на функционална сила и издръжливост така ,че можем образно казано да ги изправим един срещu друг и да ги сбием .. ! ( това беше в кръга на шегата ... ).
Моля само хора които са компетентни и опитни с тези два уреда да дават категорично мнение ... другите можем само да питаме .. !!! :)
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот worldworrior на 17 Юни 2015, 21:30

Пудовката,разбира се.Това си е страхотен уред за трениране .Освен това има и много повече упражнения с нея.
NEVER SURENDER !!!!
Аватар
worldworrior
 
Мнения: 115
Регистриран на: 16 Юни 2015, 13:10
Град: ihtiman

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот българиец на 17 Юни 2015, 21:57

Че са повече - повече са, но пък торбата като упражнения обхваща доста мускулни групи. Вместо да се чуди с кое да тренира, да ги раздели на дни.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот BMA на 18 Юни 2015, 15:40

други мнения няма ли .. ? :roll: :) :?:
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот sparatok на 18 Юни 2015, 20:27

Като цяло , като функционалност са долу-горо сходни. Както вече е написано по-горе , с пудовката можеш да правиш повече и по разнообразно ипражнения. Ефекта и пт дерте е одентичен. Ако си вече птегчен , торбата ще те разнообрази , но не очаквай някакво рязкапромяна в кондиционното ти ниво.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот BMA на 18 Юни 2015, 22:02

не не съм отегчен от пудовките ... напротив страшно много съм мотивиран да тренирам с тях ... искам да се концетрирам върху тренировките само с един конкретен функционален уред с който да тренирам цялото тяло ... пудовките ми харесват ,но се чудех дали българската торба не превъзхожда пудовките в някое отношениe .. затова и реших да се допитам до по опитни които са тренирали и с двата уреда ...
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот vilkata на 19 Юни 2015, 01:36

И двата уреда са страхотни,за това кои е по добря уред зависи от боиня спорт които спортуваш ако тренираш борцов спорт торбата е по добра ако тренираш страикинг бих те посъветвал да избереш подувките.Като цяло е хубаво да има разнобразие-щанги,лостове и ластици за да има стрес и тялто да не знае какво си му подготвил за следващата тренировка.Аз съм дал приоритет на щангите защото за мен е важен размера и силата а и без щанги не мога:Д.Лостове не съм правил от година ,година и половина като правя лостове се старая да покривам норматива за казармата.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот BMA на 19 Юни 2015, 16:21

мислех ,че и двата уреда са основно за борцови стилове ..
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Пудовки vs Българска Торба

  0     Мнениеот vilkata на 19 Юни 2015, 18:14

Да ти кажа и за двете стават,но при торбата се развива по здрав захват поне според мен.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Пудовки vs Българска Торба

  1     Мнениеот duzar84 на 28 Юни 2015, 10:46

Тренирам и с двата уреда - трудно е да ти кажа кой е по-добър!
Не виждам защо трябва да тренираш само с пудовки,ако имаш възможност си купи и БГ торба.Така ще развиеш повече качества,а и разнообразие ще има:)
duzar84
duzar84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Яну 2009, 21:46
Град: lovech


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта

cron