Най-големият сайт за бойни спортове

       

Сила на ударите с юмруци ?!

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  -1     Мнениеот VAm на 12 Май 2015, 06:53

Затова сигурно Маклълан,Тайсън и т.н.са знаели че им е заложено и така,сега разбрах

И това от личен опит,звучи много интересно, :) :) :) :DD
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот vilkata на 12 Май 2015, 07:30

Аз съм 4 поколение спортист сега стана ли ти по интересно? ;)
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  3     Мнениеот KCD2 на 12 Май 2015, 11:27

VAm на Тайсън ако не му е било заложено е нямало на 12 години да бие мъже и да ги размята като парцалени кукли.Няма какво да ти се обяснява на теб.Ясен си ми,но не си интересен.Преди 10 години беше модерно да се правиш на интересен по форумите и игрите...
Последна промяна KCD2 на 12 Май 2015, 14:05, променена общо 1 път
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  1     Мнениеот rema на 12 Май 2015, 12:24

VAm написа:Затова сигурно Маклълан,Тайсън и т.н.са знаели че им е заложено и така,сега разбрах

И това от личен опит,звучи много интересно, :) :) :) :DD


Не е нужно да знаеш че имаш заложби за да ги развиеш. Просто на някой се получават нещата много леко и така постепенно осъзнава че нещо му е заложено генетично. И сигурно знаеш като спортист че има различни структури на мускулите които определят към кои спортове човек е предразположен. Дори мисля и НСА то правят изследвания който поиска. П.п. по рано имаше много интересни коментари от опита ти в граплинг спортовете, а напоследък само обиждаш хората. Не знам какво ти става но няма да загубиш нищо от коректно отношение.
Аватар
rema
 
Мнения: 44
Регистриран на: 01 Фев 2013, 15:17
Град: Велико Търново

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот BMA на 12 Май 2015, 15:58

анализирах казаното от всички и не разбирам защо трябва да спорите ... и едната страна и другата страна казва неща които са верни ... определено сигурно генетичните заложби на всеки са фактор ,но и определено че с много и качествени тренировки както и правилна стратегия може да се компенсира липсата на някои таланти ... иначе е факт ,че гена си оказва влияние например нека сравним Кимбо Слайс и нашия Кубрат Пулев ... Според мен Кимбо натурално е с много по тежък удар от нашия макар да няма зад гърба си и на половина тренировките на Кубрат ... Но пък Кубрат е компенсирал това с други качества и така ... Всички сте прави и всички грешите ,че спорите и се обиждате... Благодаря на всички за желанието да ми помогнат .. !
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  -1     Мнениеот VAm на 12 Май 2015, 18:19

Не ги слушай,истинските неща се получават с много тренировки и малко талант
А ако тренираш много и ПРАВИЛНО,и имаш талант тогава е още по добре



Талант-ДНК

А за силния удар трябват комплекс от много качества
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот jamski на 13 Май 2015, 01:26

Изображение
Аватар
jamski
 
Мнения: 251
Регистриран на: 15 Мар 2011, 00:59

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот BMA на 25 Сеп 2015, 14:42

Здравейте ,по въпроса за силкия удър шкойто ми липсваше ... Анализкрахме с треньора ми доста моята игра по време на спаринг и стигнахме до извода ,че ми липвва точност в ударите ... Някак си винаги испусках момента и ударите ми не попадаха точно .. Тренирах здраво и упорите върху тази ми слабост и смея да кажа ,че в момента изобщо нямам съмнение ,че мога да сваля всеки .. Аз тежа в момента 99 кг. И правя спаринги с големи момчета +100кг. Естествено не търсим нокаут защото сме партнйори ,но на няколко пътипри точни удари ги разклащам сериозно и се случи 120кг. Момче да си седне на задника защото се овлякох за миг ... Просто наистина всичко е в точноста ... !!! Дадоха ми и отделна програма за развитие на предмишниците но не съм я почнал все още .. Според вас големите предмишници имат ли пряка връзка с тежките удари ??
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот faro на 25 Сеп 2015, 18:20

BMA написа:Според вас големите предмишници имат ли пряка връзка с тежките удари ??

Не.
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот sparatok на 25 Сеп 2015, 22:37

Много обиди в темата , но като цяло спора е градивен , понеже мненията долу-горе са подкрепени с факти. Въпрвки обидите мисля че казаното до тук е полезно. Та да обобщя ... Какво всъщност е сила на удъра? За мен това е комплекс от експлозивност, бързина, техника и точност. За добре изпълнен удар трябва да имаш експлозивност в краката , понеже от там тръгва удара , сила в торса за пренасяне на тежеста на тялото и придаване на допълнително тежеат , плюс завъртане на таза (техника) , плюс сила в ръцете и завъртане на китката(техника) , плюс точност. Когато някои от следните компоненти куца , куца и удъра. Всичко това може да се тренира , с течение на времето дава и резултати. Ръсте силата , нараства бързината , експлозивноста и точноста. Стигаме и до днк-то и таланта. Двама атлети , едни и същи тренировки , упражнеия и натоварване. Резултатите и на двамата ръстат , но на единия доста по бързо и доста по високи резултати. Това се дължи на днк-а предразположеноста. Някои се раждат и го имат , други се трудят цял живот за д го получат. Просто тези които са родени така и им се получава по лесно(талант). Наистина в НСА се правят днк-а тестове. Доста спортисти си ги правят и в последствие се пренасочват към други спортове. Просто някой с по предразположени към силово-скоростни спортове а други не.
Та поста ми сам по себеси отговаря и на въпрос за големиъе предмишници. Ръцете са смо един компонент.
sparatok
sparatok
 
Мнения: 33
Регистриран на: 06 Юни 2015, 11:51
Град: Capua

ПредишнаСледваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron