Най-големият сайт за бойни спортове

       

Сила на ударите с юмруци ?!

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот BMA на 04 Май 2015, 16:36

Здравейте, имам въпрос как да достигна максималната сила на ударите си .. ? Имам чувството ,че нямам тежки удари или поне като правя спаринг трудно стигам до нокдаун дори и да влезнат чисти удари ... А като цяло съм си силен според другите ... тежа 99кг. на 22 год. съм ... незнам кое ми се губи ..?! Дали няма експлозия в ударите и се получава по скоро като бутане дали просто имам леки кости на ръцете и затова ударът ми не е солиден и тежък или техниката нещо ми куца немога да си го обясня ... Но все пак всеки съвет относно това как да развия тежки и експлозивни удари ще са ми от полза ... !!!
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот KCD2 на 04 Май 2015, 17:51

Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот BMA на 04 Май 2015, 22:51

Окей ако приемем ,че не ми е вроден тежък удър ... Върху какво да наблегна върху отработване на комбинации или да развивам експлозия и бързина в ръцете ..? Как да компенсирам липсаа на тежки удъри ..?
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот KCD2 на 05 Май 2015, 08:22

За какъв спорт става въпрос? За бокс ли? Ако да,трябва да почнеш да се движиш много.Виж Серафим Тодоров примерно.Трябва да почнеш да се движиш по-добре,да правиш отклони.С 2 думи да си подобриш защитата,но тя да не се състои само от вдигнат гард,но и от движение.За да можеш да удряш и да бягаш,щото в размени с по-здрав удряч,ще имаш проблеми.А и трябва да говориш с треньора...Да те види,да те прецени и тогава да ти каже какво да правиш...
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот BMA на 05 Май 2015, 08:55

За бокс става дума да .. По отношеие на защитата играя с много прибран гард , не се движа много ,но влизам и излизам бързо в съпернка случвало ми се е да поема много тежки удари ,но не ми влиаят почти тоест имам добра брадичка ..... По скоро проблема е в ударите ми ,че не са тежки .... Смятам да компенсирам с бързина в ръцете и отработени комбинации вместо силни единични удари ...
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот VAm на 05 Май 2015, 17:13

KCD2 написа:Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...


Това не ми изглежда обяснимо и логично,можеш ли да обясниш на какво се оповаваш
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот KCD2 на 05 Май 2015, 18:01

VAm написа:
KCD2 написа:Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...


Това не ми изглежда обяснимо и логично,можеш ли да обясниш на какво се оповаваш

Има тренировки за развиване на сила на удара и развиване на устойчивостта при поемане на удар,но тези тренировки ще развият само това,което ти е вече генетично заложено.Няма как да удряш здраво,ако не ти се отдава натурално.Сега Ясно ли ти e?
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  0     Мнениеот VAm на 07 Май 2015, 16:20

KCD2 написа:
VAm написа:
KCD2 написа:Тренировки за експлозивност,но не очаквай да стигнеш ниво,което не ти е заложено в днк-то.Силата на удара е едното нещо,което няма как да го научиш ако го нямаш натурално.Всичко друго се учи само не силата на удара и умението да поемеш удар.Тези две неща се тренират,но не се учат...трябва да си ги имаш заложени...


Това не ми изглежда обяснимо и логично,можеш ли да обясниш на какво се оповаваш

Има тренировки за развиване на сила на удара и развиване на устойчивостта при поемане на удар,но тези тренировки ще развият само това,което ти е вече генетично заложено.Няма как да удряш здраво,ако не ти се отдава натурално.Сега Ясно ли ти e?


Браво,това е една от най-големите тъпизми която съм чувал
Хахахахах
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  1     Мнениеот KCD2 на 07 Май 2015, 18:09

Да,малко така звучи,щото точния и дословен превод от английски не е смислен на български.С 2 думи удряч не се става,удряч се ражда.Колкото и да тренираш,можеш да вдигнеш нивото си съвсем малко,но не очаквай чудеса.
Аватар
KCD2
 
Мнения: 165
Регистриран на: 11 Фев 2013, 20:50

Re: Сила на ударите с юмруци ?!

  4     Мнениеот българиец на 07 Май 2015, 19:46

Друже, не си ли обърнал внимание какви са последните около 300 коментара на тоя малоумник, та да му обясняваш? Един съвет, препоръка, анализ или каквото и да е смислено не е написал. А всички хранят Зоба, предвид, че ако онзи е ударил дъното, този дори го копае. :DD
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта