Най-големият сайт за бойни спортове

       

Новобранец в ММА-я

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Новобранец в ММА-я

  0     Мнениеот Jose на 19 Апр 2015, 22:51

Здравейте. От 3 години тренирам фитнес и скоро започнах да ходя на ММА. Искам да се посъветвам със съфорумници за тренировъчна програма и подходящи хранителни добавки, тъй като нямам много апетит, а мисля да съчетая фитнеса и ММА-я и ще ми трябва доста енергия. Като за начало мисля да ходя 4 дни в седмицата на ММА и 2-3 дни на фитнес. Май ще се получава двуразова тренировка в някои от дните, а именно:
Понеделник - ММА
Вторник - Фитнес(на обяд) + ММА(вечерта)
Сряда - бягане(на обяд) + ММА
Четвъртък - Фитнес(на обяд) + ММА(вечерта)
Петък - Фитнес
Събота - бягане(на обяд)
Неделя - почивен ден.
Тренировките в фитнеса ще са кръгови, но не знам точно как и кои упражнения е добре да правя. Моля за мнения. Благодаря предварително.
Jose
Jose
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Апр 2015, 22:36
Град: Sofia

Re: Новобранец в ММА-я

  0     Мнениеот vilkata на 20 Апр 2015, 22:23

Здравеи значи аз съм тренирал по тоя начин но аз ходех на фитнес всеки ден.Трябва да знаеш че няма да пораснеш много.Препоръчвам ти да размениш местата на тренировките първо мма после фитнес.За добавки кажи с колко пари разполагаш.За тренировките базови упръжненя лежанка за гърди,набираня за гръб,преси за рамената,за крака клекове,за бицепс сгъване с крив лост,за трицепс лежанка с тесен хват.4 серий с 12 повтореня.Заеби го тва бягане в събота по4иваи ходи на масаж и сална в събота и неделя да възтановяваш.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Новобранец в ММА-я

  0     Мнениеот Jose на 21 Апр 2015, 08:20

vilkata написа:Здравеи значи аз съм тренирал по тоя начин но аз ходех на фитнес всеки ден.Трябва да знаеш че няма да пораснеш много.Препоръчвам ти да размениш местата на тренировките първо мма после фитнес.За добавки кажи с колко пари разполагаш.За тренировките базови упръжненя лежанка за гърди,набираня за гръб,преси за рамената,за крака клекове,за бицепс сгъване с крив лост,за трицепс лежанка с тесен хват.4 серий с 12 повтореня.Заеби го тва бягане в събота по4иваи ходи на масаж и сална в събота и неделя да възтановяваш.


Благодаря ти за мнението. Така 1во аз не искам да раста(на килограми), защото вече съм 80 и не мисля, че ми трябват повече(та даже са и множко). За добавки разполагам примерно с 40-50 лева. На масаж не мисля да ходя... по-скоро да бягам за въздух, защото не ми достига.
Jose
Jose
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Апр 2015, 22:36
Град: Sofia

Re: Новобранец в ММА-я

  -3     Мнениеот VAm на 21 Апр 2015, 17:35

Абсолютно професионални мнения,и трите!!!
:) :) :)
VAm
VAm
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Авг 2008, 09:51
Град: Стара Загора

Re: Новобранец в ММА-я

  0     Мнениеот vilkata на 21 Апр 2015, 22:51

Щом мислиш че килограмите са ти много си вземи л карнитин и аминокиселини.Но незнам колко ще се възтановяваш само с аминокиселини.Ако можеш да отделиш поне и за глутамин ще е добр.Л карнитина на Biotech е много добър и аминкисилините на BWG също.
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia

Re: Новобранец в ММА-я

  0     Мнениеот Jose на 22 Апр 2015, 08:53

vilkata написа:Щом мислиш че килограмите са ти много си вземи л карнитин и аминокиселини.Но незнам колко ще се възтановяваш само с аминокиселини.Ако можеш да отделиш поне и за глутамин ще е добр.Л карнитина на Biotech е много добър и аминкисилините на BWG също.

Преди 3-4 месеца си взех l-carnitine Biotech + BCAA Scitec, но не съм ги пил почти. Дали само с тях ще се възстановявам достатъчно за двуразови тренировки ?
Jose
Jose
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Апр 2015, 22:36
Град: Sofia

Re: Новобранец в ММА-я

  1     Мнениеот oliva09 на 22 Апр 2015, 11:15

правилното възстановяване идва предимно от хранителния режим, достатъчната почивка и пълноценния сън. чак тогава идват добавките. щото квито и добавки да взимаш, то е ясно че с пилешко вакумирано филе от 2 лева и евтини зеленчуци с нитрати няма да стане. трябва яко риба, конско и телешко месо със всякакви зеленчуци като броколи, цвекло, ряпа, зеле, домати, краставици, пипер, моркови и всички други зелени, червени зеленчуци. също така и бързи и бавни въглехидрати които трябва да са съобразени с часовете на деня и тренировъчните дни. както се казва, като си сложиш голямата чиния на масата, половината от чинията трябва да се състои от зеленчуци във всякакви цветове
Последна промяна oliva09 на 23 Апр 2015, 05:44, променена общо 2 пъти
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Новобранец в ММА-я

  0     Мнениеот vilkata на 22 Апр 2015, 12:23

Oliva е прав без режим няма да стане.А относно аминокиселините на Scitec изпий ги и си вземи други примерно BWG,Universal,Olimp
vilkata
vilkata
 
Мнения: 224
Регистриран на: 18 Мар 2015, 17:53
Град: sofia


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта