Най-големият сайт за бойни спортове

       

Как да вдигнем нивотo ???

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Как да вдигнем нивотo ???

  -1     Мнениеот BMA на 15 Мар 2015, 01:53

Здравейте, искам да попитам по опитните относно физическата подготовка ... Значи от една година наблегнах изцяло на кръговите тренировки с пудовки и лостове с цел да свикна на този тип трениране ... Това което правих е да тренирам не повече от четири пъти седмично защото исках да не стресирам организма си отведнъж ,а да му дам време да свикне по естествен път ... Но ето ,че дойде време в което тялото ми свикна с този режим на трениране и всичко което правя ми идва леко ... Сега искам да вдигна нивото на тренировки ,но не знам точно как трябва да се случи .. Знам само ,че пак искам да дам достатъчно време на организма ми да свикне защото нe бързам за никъде ,а и когато отделиш повече време на даден режим нещата стават по качествено и трайно ..!
Значи да дам повече яснота за това къде се намирам в момента ,значи нивото начинаещ е подминато .. не съм готов за ниво професионалист и двуразови тренировки ,но смятам че съм готов за ниво напреднал като мисля ,че имам силите да започна да тренирам всеки ден физическите си качества и да си оставя един ден в седмицата само за почивка .. Въпросът ми е как ще е най правилно да си разпределя тренировките ... ?!
Значи имам кръгова тренировка от 8 базови упражнения с пудовки която правя по 4 кръга (това е най-тежката ми тренировка) ...
Имам кръгова тренировка със собствено тегло на лостове от 4 базови упражнения която също правя по 4 кръга ...
Имам съставена тренировка която е изцяло от упражнения концентрирани за торса тоест коремни преси , странични коремни преси , планк , гръбни преси и още едно две упражнения ...
И имам една тренировка в която правя само кардио стълбички или крос или спринтове или въже ..
Тоест четири типа тренировки .. ! ( не ви обяснявам точно какви са упражненията защото реално нямам проблем с подбора им тъй като съм разбрал от какво имам нужда и какво работи при мен ...)
Проблема ми е сега като искам да вдигна нивото си как да разпределя правилно типовете тренировки през седмицата за да не прекаля и да не претренирам .. !
Да обобщя въпросите си ..
Нещо на което съм наблегнал до този момент е да правя интензивни тренировки за малък период от време 30-40 мин. макс ..
Първо смятате ли ,че това е правилната формула особено имайки предвид ,че искам да започна да тренирам всеки ден физическа подготовка ... ?
Второ какво мислите за типовете тренировки които съм подбрал до този момент ?
Трето как предлагате да ги разпределя като смятам да тренирам 6 дена в седмицата и на 7-мия да почивам ?
Целта ми е да покача нивото си ,но да не се стигне до претрениране !
Благодаря ви предварително !
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Как да вдигнем нивотo ???

  0     Мнениеот BMA на 17 Мар 2015, 01:20

Никой ли няма мнение по въпроса ... ?
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Как да вдигнем нивотo ???

  0     Мнениеот unearth на 19 Мар 2015, 21:41

Тук не се занимаваме с тренировки,никъде няма да видиш статия относно това. ;)
unearth
unearth
 
Мнения: 54
Регистриран на: 22 Мар 2009, 12:55
Град: София

Re: Как да вдигнем нивотo ???

  0     Мнениеот BMA на 20 Мар 2015, 01:26

бахти странния отговор .... като нямаш кво да кажеш по добре не пиши ... искаш да кажеш ,че нe правиш физическа подготовка успоредно с бойния си спорт ли или нещо друго ? :?
BMA
BMA
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Дек 2014, 00:40

Re: Как да вдигнем нивотo ???

  0     Мнениеот tanovsky на 20 Мар 2015, 14:09

Ще ти отговоря с две изречения:
1. Ако искаш да се състезаваш и да си профи ти трябва треньор - самодейността не става, колкото и да си мислиш, че правиш нещата по учебник.
2. Ако спортуваш за хоби, просто наблюдавай тялото си и в никакъв случай не почивай само един ден в седмицата, иначе ще угаснеш скоро, колкото и силен да се чувстваш в момента.
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron