Най-големият сайт за бойни спортове

       

Търся спаринг партньор

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Търся спаринг партньор

  -1     Мнениеот lusifer на 20 Мар 2014, 15:40

Търся спаринг партньор
С опит в един или повече от тези стилове:
Бокс,ММА,джийт кун до,кунг фу,муай тай,джу джицу,борба,бойно самбо,СРБ.
Последна промяна lusifer на 27 Мар 2014, 00:32, променена общо 1 път
Аватар
lusifer
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Фев 2013, 21:20
Град: sofia

Re: Търся спаринг партньор

  0     Мнениеот pipo на 20 Мар 2014, 16:43

Години, кила, град, от колко време тренираш и какво?
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Търся спаринг партньор

  0     Мнениеот tanovsky на 20 Мар 2014, 17:42

Страхотно разнообразие! Само СРБ-то откъде го изкопа?;)
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Търся спаринг партньор

  0     Мнениеот lusifer на 21 Мар 2014, 17:15

pipo написа:Години, кила, град, от колко време тренираш и какво?

26 години ,58 килограма,град София.Тренирам от 10 години но с прекъсвания
Търся спаринг партньор и треньор .С опит в един или повече от тези стилове:
Бойно самбо,бокс,кунг фу,муай тай,муай боран,джу джитсу,нинджуцу,борба,джийт кун до,ММА,система,СРБ(на спецчастите)
Аватар
lusifer
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Фев 2013, 21:20
Град: sofia

Re: Търся спаринг партньор

  -2     Мнениеот lusifer на 21 Мар 2014, 17:34

tanovsky написа:Страхотно разнообразие! Само СРБ-то откъде го изкопа?;)

Не разбрах съвсем добре какво ме питаш.За изкопаването става дума.Питай ме така че да мога да ти отговоря.Не става никак ясно какво искаш да кажеш:)
Относно хибридното трениране от различни стилове.
Как може човек да реагира на тоталността с частичен фрагментен модел?
Надявам се, че истинските бойци се интересуват от КОРЕНИТЕ на бойните изкуства,е не от различните декоративни клони,цветове и листа.Погрешно е да се спори кой лист кой цвят харесваш лично ти.Важното е дали познаваш не само твоят стил но и този на нападателят си
Когато познаваш себе си можеш да не загубиш битката но гаранция да спечелиш е да раз-познаваш врага си .
Последна промяна lusifer на 27 Мар 2014, 00:33, променена общо 1 път
Търся спаринг партньор и треньор .С опит в един или повече от тези стилове:
Бойно самбо,бокс,кунг фу,муай тай,муай боран,джу джитсу,нинджуцу,борба,джийт кун до,ММА,система,СРБ(на спецчастите)
Аватар
lusifer
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Фев 2013, 21:20
Град: sofia

Re: Търся спаринг партньор

  0     Мнениеот titoblex на 22 Мар 2014, 10:48

lusifer написа:
tanovsky написа:Страхотно разнообразие! Само СРБ-то откъде го изкопа?;)

Не разбрах съвсем добре какво ме питаш.За изкопаването става дума.Питай ме така че да мога да ти отговоря.Не става никак ясно какво искаш да кажеш:)
Относно хибридното трениране от различни стилове.Аз съм инженер.В науката също избора е твой дали да станеш тесен специалист или да усъвършенстваш познанията си интердисциплинарно.За съжаление или за голяма радост Вселената представлява Гещалт и системната изолация не ни помага да я разберем.Затова аз например не съм тесен специалист и не харесвам такива.Бойните изкуства и изкуството на вселената са едно и също нещо когато отвориш душата си на едно по високо ниво.
Как може човек да реагира на тоталността с частичен фрагментен модел?
Надявам се, че истинските бойци се интересуват от КОРЕНИТЕ на бойните изкуства,е не от различните декоративни клони,цветове и листа.Погрешно е да се спори кой лист кой цвят харесваш лично ти.Важното е дали познаваш не само твоят стил но и този на нападателят си
Когато познаваш себе си можеш да не загубиш битката но гаранция да спечелиш е да раз-познаваш врага си .

Oбъркал си мястото, брат, никой не те разбира какви си ги написал
Силата зависи от вида знания, които притежаваме.
Аватар
titoblex
 
Мнения: 186
Регистриран на: 17 Сеп 2009, 23:33
Град: dimitrovgrad

Re: Търся спаринг партньор

  2     Мнениеот pipo на 22 Мар 2014, 22:05

Не бе то се разбира ама не съм напълно съгласен. Невиждам защо след като си тренирал ММА и нещо за самозащита ще ти трябва още нещо. ММА е сбор от всичко, ограничено от правилник, даващ сигурност на състезателите. СРБ-то, Крав Мага, САМБО за армия/полиция те учат на всички онези техники, който правилника ММА забранява + такива за защита от оръжие, повече от един нападатели и т.н. В действителност, според мен, този е написал пълни глупости.
Защо ще изучавам карате, като вече знам ритниците, тренирайки ММА?
Невиждам смисъл да се дава аналогия с гещалт теорията, позната ни от психологията, а тъпата аналогия с науката няма да коментирам. Учиш различните науки за обща култура, за да разбереш как работи света около теб. Не учиш бойни изкуства за обща култура, а за да пречукаш работещите срещу теб неща от света.
Ще ме извиняваш ама като цяло твоето изказване ми се струва много тъпо...
Поздрави!
Аватар
pipo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 02 Ное 2012, 22:14
Град: София

Re: Търся спаринг партньор

  0     Мнениеот tanovsky на 24 Мар 2014, 09:20

Момчето не е писало глупости. Просто иска да опита от всичко. Естествено еклектиката предхожда изваждането на есенцията, т.е. най-доброто от всичко. И аз съм минал по този път. Тренирам от тридесет години (без прекъсвания) и все още съм в много добра форма. През 1988 - 1990 година бях инструктор по СРБ на отряд за борба с тероризма. Затова попитах - от кой гардероб го измъкна този атавизъм. Действително смесените бойни изкуства са най-добрата и оптимизирана комбинация от практични бойни умения. Другото е хабене на време, освен ако любознателността и ентусиазма ти не са безгранични;) Успех, все пак!
Аватар
tanovsky
 
Мнения: 102
Регистриран на: 22 Яну 2013, 15:50
Град: София

Re: Търся спаринг партньор

  0     Мнениеот lusifer на 24 Мар 2014, 11:08

[quote="titoblex"][quote="lusifer"][quote="tanovsky"]Страхотно разнообразие! Само СРБ-то
Oбъркал си мястото, брат, никой не те разбира какви си ги написал[/quote


ти не разбираш не говори за всички
Последна промяна lusifer на 24 Мар 2014, 11:12, променена общо 1 път
Търся спаринг партньор и треньор .С опит в един или повече от тези стилове:
Бойно самбо,бокс,кунг фу,муай тай,муай боран,джу джитсу,нинджуцу,борба,джийт кун до,ММА,система,СРБ(на спецчастите)
Аватар
lusifer
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Фев 2013, 21:20
Град: sofia

Re: Търся спаринг партньор

  -3     Мнениеот lusifer на 24 Мар 2014, 11:11

tanovsky написа:Момчето не е писало глупости. Просто иска да опита от всичко. Естествено еклектиката предхожда изваждането на есенцията, т.е. най-доброто от всичко. И аз съм минал по този път. Тренирам от тридесет години (без прекъсвания) и все още съм в много добра форма. През 1988 - 1990 година бях инструктор по СРБ на отряд за борба с тероризма. Затова попитах - от кой гардероб го измъкна този атавизъм. Действително смесените бойни изкуства са най-добрата и оптимизирана комбинация от практични бойни умения. Другото е хабене на време, освен ако любознателността и ентусиазма ти не са безгранични;)

слагам мъжка снимка поне като ми говорите в мъжки род да има защо
Последна промяна lusifer на 27 Мар 2014, 00:38, променена общо 4 пъти
Търся спаринг партньор и треньор .С опит в един или повече от тези стилове:
Бойно самбо,бокс,кунг фу,муай тай,муай боран,джу джитсу,нинджуцу,борба,джийт кун до,ММА,система,СРБ(на спецчастите)
Аватар
lusifer
 
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Фев 2013, 21:20
Град: sofia

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron