Най-големият сайт за бойни спортове

       

Тренировка на открито

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Тренировка на открито

  0     Мнениеот SoulSlayer на 12 Мар 2014, 18:57

Здравейте, искам да ви попитам за идеи за "облицоване" на дърво, което да използвам за нещо като боксова круша или въобще за боксиране по него. Целта ми е да му сложа нещо, че като го боксирам, да не си потроша ръцете или краката :DD Ясно ми е, че ако се изсиля прекалено, няма да са благоприятни резултатите. Искам да тренирам повече бързина, отколкото сила, а и като цяло да се поддържам в кондиция. Благодаря предварително ;)
SoulSlayer
SoulSlayer
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2014, 18:51
Град: София

Re: Тренировка на открито

  0     Мнениеот българиец на 12 Мар 2014, 22:10

Дървото може да е подходящо само за каляване на ръце и крака, ако е с цел круша - трябва ти ако не круша, то поне импровизирана имитация на такава. Просто дървото винаги ще си стои статично и няма да можеш да тренираш тайминг и дистанция на него.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Тренировка на открито

  0     Мнениеот SoulSlayer на 12 Мар 2014, 23:02

На мен ми е ясно, че няма как да е същото като с круша, но, дори да си каля единствено ръцете и краката, пак съм съгласен. Но по същия начин, по който казваш, че дървото винаги стои статично, може да се каже, че манекените, на които се тренира във винг-чуна, също са безполезни. Желанието ми като цяло е да имам солидна опора, по която да боксирам и, разбира се, не смятам, че може да замести спаринг партньор. Но и за импровизирана круша приемам идеи :)
SoulSlayer
SoulSlayer
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2014, 18:51
Град: София

Re: Тренировка на открито

  0     Мнениеот българиец на 13 Мар 2014, 02:08

Не е същото манекенът за Винг Чун и крушата. Първото се използва за техниките, които са за стила ти. Крушата е друго нещо и не бих казал, че ако практикуваш Винг Чун, където са основно праволинейни удари с ръце и няколко удара с крак, се и боксираш. Най-разпространеното: виж как се прави от автомобилни гуми, с протектори можеш и да я риташ. А ако ще овиваш дърво, то намери си солидно количество дунапрен, парцали и действай. В Киокушин се използват въжета за макиварата (http://www.martialartssupermarket.com/images/products/18465_oc.JPG)], а вместо круши се пълнят чували с чакъл (http://i994.photobucket.com/albums/af67/FredInChina/Mics%20stuff%20posted/IMG_0056.jpg), които да риташ или удряш с ръце. Това е, което аз знам и мога да те посъветвам. Както разбирам ти се прави повече от това, което практикуваш, ама и не знаеш какво точно и как. Няма лошо, по-добре е да опитваш и да не се ограничаваш.

За тренировките за бързина не ти трябва нито круша, нито чучело, нито нищо подобно, има определен тип упражнения, с тежести или плиометрични. И в двата случая ще развиеш бързина и силова издръжливост, като и двете ще доведат до повече избухливост на удара, за разлика от класическите упражнения за (първична) сила.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37

Re: Тренировка на открито

  0     Мнениеот SoulSlayer на 13 Мар 2014, 11:19

Благодаря ти за идеите :) Ще се опитам да реализирам някои от тях.
За тренировките за бързина не ти трябва нито круша, нито чучело, нито нищо подобно, има определен тип упражнения, с тежести или плиометрични. И в двата случая ще развиеш бързина и силова издръжливост, като и двете ще доведат до повече избухливост на удара, за разлика от класическите упражнения за (първична) сила.

Относно тези упражнения, можеш ли да ми изпратиш някое клипче или да ми разясниш повече, защото съм си доста бос :D
SoulSlayer
SoulSlayer
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2014, 18:51
Град: София

Re: Тренировка на открито

  0     Мнениеот българиец на 15 Мар 2014, 22:04

Изпълняването на самите удари (с ръце или крака) с тежести. Къси спринтове. Упражнения тип клякане-удар, скок-падане-удар... Колкото до плиометричните - просто разгледай в youtube сам няколко клипа и ще се ориентираш какво представляват. Може и кросфит упражнения да приложиш. Въпросните, въпреки, че са с тежести, не са статични, като класическия бодибилдинг, а както сам ще видиш, динамични и обхващат всичките мускули на даден крайник или дори по няколко мускулни групи.
Аватар
българиец
 
Мнения: 289
Регистриран на: 06 Мар 2012, 17:37


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта