Най-големият сайт за бойни спортове

       

Скъсани мускулни влакна

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Скъсани мускулни влакна

  0     Мнениеот SzFighter на 29 Яну 2014, 17:33

Незнам дали тук е правилното място за тази тема, но не намерих никъде по подходящо. Преди повече от 5 месеца се контузих сериозно – скъсах мускулни влакна на гърдата при вдигане от лег във фитнеса. Веднага ходих при ортопед той ми каза да почивам няколко месеца и след това по малко да започна да натоварвам и мускула сам трябвало да се въстанови. Минах и два курса физиотерапия и преди месец някъде започнах да раздвижвам по малко – тренирах с 30-40кг на лежанката. В началото нещата изглеждаха добре но от миналата седмица започна да ме боли повече дори и в покой когато не тренирам и решех пак да спра за известно време. Консултирах се с лекар и той каза че било нормално и да си преценя аз дали да тренирам или не. Честно казано незнам до колко е нормално и какво да правя. Някой от вас имал ли е подобна контузия и знае ли за колко време отшумява и дали въобще мога да се въстановя напълно от нея?
Аватар
SzFighter
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:52
Град: Стара Загора

Re: Скъсани мускулни влакна

  0     Мнениеот oho на 29 Яну 2014, 18:03

Аз бях скъсал скоро на рамото. Не беше голямо скъсване и след физиотерапия и месец и малко почивка пак тренирах, но по-леко. Не ти ли дадоха да го мажеш с нещо за по-бързо възстановяване? Аз го мазах с крем "Мобилат" до колкото си спомням. Иначе да не си го претоварил и пак да се е повторила травмата?

Най-добре на читав лекар отиди. Имаше раздел "Травми и контузии" тук, но го закрихме, защото не е добра идея да се дават диагнози по интернет от непознати.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Скъсани мускулни влакна

  0     Мнениеот ludvefira на 29 Яну 2014, 20:11

SzFighter написа:Незнам дали тук е правилното място за тази тема, но не намерих никъде по подходящо. Преди повече от 5 месеца се контузих сериозно – скъсах мускулни влакна на гърдата при вдигане от лег във фитнеса. Веднага ходих при ортопед той ми каза да почивам няколко месеца и след това по малко да започна да натоварвам и мускула сам трябвало да се въстанови. Минах и два курса физиотерапия и преди месец някъде започнах да раздвижвам по малко – тренирах с 30-40кг на лежанката. В началото нещата изглеждаха добре но от миналата седмица започна да ме боли повече дори и в покой когато не тренирам и решех пак да спра за известно време. Консултирах се с лекар и той каза че било нормално и да си преценя аз дали да тренирам или не. Честно казано незнам до колко е нормално и какво да правя. Някой от вас имал ли е подобна контузия и знае ли за колко време отшумява и дали въобще мога да се въстановя напълно от нея?



Ако си от Варна мога да ти дам кординати на много-добър лекар. Аз направих жестоко разскъсване на дясно рамо /около сант и половина/ и близо три години прекарах в мъки докато не посетих въпросния доктор. Сега пак имам болки, но тренирам всеки ден двуразово и болките са от това, че просто прекалявам с натоварванията.
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Скъсани мускулни влакна

  0     Мнениеот SzFighter на 30 Яну 2014, 11:57

Ами не съм от Варна за съжаление. Лошото в случея е че ми е трудно да разбера кой лекар е читав, като никога до сега не ми се е налагало да се занимавам с доктори. А пък и има и нещо друго, тяхното мислене или поне на повечето с които съм говорил е малко как да кажа, леко изкривено. В смисъл повечето ми казват - "Какво толкова, спри да тренираш или само така леко колкото за тонус" а това е нещо което мен а предполагам и всеки, активно трениращ не го устройва. Ще продължавам да търся решение и дано скоро да се оправят нещата и да мога пак да се върна към тренировките.
Аватар
SzFighter
 
Мнения: 34
Регистриран на: 08 Окт 2012, 13:52
Град: Стара Загора


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта