Най-големият сайт за бойни спортове

       

Контузия-Китка,моля помогнете!

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Контузия-Китка,моля помогнете!

  0     Мнениеот sotir на 27 Авг 2013, 22:04

Получих някаква контузия на китката,стана от тежко приземяване при правене на лицеви с пляскане зад гръб на плочки(голяма грешка).Стана в дясната китка,явно се е извила твърде много и е поела цялата тежест.Болката е лека при напипване,в отпуснато състояние няма болка,но не мога да правя нито кофи,нито лицеви,тъй като болката става много по-сериозна при натиск.Има малка подутина точно над кокалчето на китката.Не знам какво да правя,не минава 20 дни вече,мажа го със загряващи кремове,разтягам я,но нищо не помага.Не знам какъв е проблема,моля помогнете!
sotir
sotir
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2013, 21:59
Град: Sofia

Re: Контузия-Китка,моля помогнете!

  0     Мнениеот ludvefira на 27 Авг 2013, 22:17

Отиди на ортопед пич. Ако нямаш възможност да отидеш на лекар ти препоръчвам да я превържеш така, че да я обездвижиш за около десетина дни. В никакъв случай не затягай превръзката - нека стои плътна, но в никакъв случай да не спира кръвопотока. Не я мажи с загряващи и в никакъв случай не я разтягай, защото в момента е травмирана и по този начин продължаваш да влошаваш положението на сухожилията. Ако ще налагаш някакъв компрес то бих ти препоръчал риванол, или най обикновен нарязан на ситно лук. Спокойно можеш да оставаш вечер да спиш с такъв копрес - за ефекта ще искаш да ме почерпиш.
Аватар
ludvefira
 
Мнения: 635
Регистриран на: 29 Юли 2008, 18:02
Град: Варна

Re: Контузия-Китка,моля помогнете!

  0     Мнениеот ameena на 14 Фев 2015, 14:12

Та въпроса ми е някой може ли да ми направи или да ми препоръча кардио програма , готов съм да се раздам на макс в тичането :DD ... 6 дни в седмицата .. Примерно :
sara
ameena
ameena
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Фев 2015, 14:00
Град: fsda

Re: Контузия-Китка,моля помогнете!

  0     Мнениеот id9310 на 24 Фев 2015, 21:07

Контузиите на китката минават бавно, както и всяка друга, ако не е разместено ще отнеме време да се възстановиш, но най-добре отиди на лекар.
id9310
id9310
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Яну 2015, 14:17
Град: Варна

Re: Контузия-Китка,моля помогнете!

  0     Мнениеот oliva09 на 25 Фев 2015, 06:29

травма, контузия, разтежение и други не се загряват никога, по скоро се ползва лед или охлаждащи мазила . как ще имаш оток и ше го загряваш бе ти не си в час. това да не е простуда че да си загряваш тялото. отивай на травматолог, физиотерапевт или ортопед
oliva09
oliva09
 
Мнения: 158
Регистриран на: 22 Дек 2011, 20:18
Град: Burgas

Re: Контузия-Китка,моля помогнете!

  1     Мнениеот Tancred на 27 Фев 2015, 11:03

Аз не мога да разбера тука как са оцелели някои хора на тази планета. Контузваш се и първото нещо, което ти идва на ума е как да питаш някакви личности (във форум, забележи) за съвет по рехабилитация, които нищо че нито не са оторизирани специалисти, нито тяхното мнение е миродавно, нито са запознати със диагнозата на проблема ти. Направо са ми интересни някои хора тука. Егати..
Аватар
Tancred
 
Мнения: 11
Регистриран на: 20 Фев 2013, 17:34


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron