Най-големият сайт за бойни спортове

       

Методът Табата

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Логрус на 30 Окт 2009, 03:27

Ах, разбрах те сега. Ами много добре те разбирам, аз след това упражнение имам сили само колкото да легна и да се завия :DD правя го до леглото, така че не ми коства много сили :) . Посмъртно не мога дори и да си представя да го направя с лицеви упори.
Последните два пъти, правя го само с тръстер, съвсем сериозно просто си заспах на момента и след час , час и нещо се събудих що годе в състояние lol

Чувал съм за хора, дори двама приятели казаха същото, които правят Табата за загрявка ...е или има нещо сбъркано в мен, че толкова ме смазва, или те нещо не правят като хората, още не съм видял пред мен да го направят.
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот RaydaNmma на 30 Окт 2009, 18:21

еми чак пък да имаш сила само да легнеш...Ами преди се занимавах с фитнес и бях стигнал 75 лицеви опори в серия и от към 4 месеца имам успоредка и си тренирам на нея и почти не правя лицеви опори и тренирам бокс и т.н.
Но мисълта ми е че сега го пробвах с лицеви опори и направих към 80 с почивка и така е значително по-трудно да ги правиш отколкото на веднъж...,иначе май го правих 7 пъти :D шот май изпуснах последният но е добро ще го включвам по 1-2 в седмицата

Редакция:
Поредна (пета) забележка към RaydaNmma!
Писането на кирилица е задължително! При следващ коментар на шльокавица, мнението се трие, а въпросния потребител ще получи 10 дни "почивка" от форумите на ММА България!
Аватар
RaydaNmma
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2009, 09:07
Град: SOPOT

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот darkenen на 30 Окт 2009, 19:41

Ем аз няма как да легна и да се завия lol :DD защото обикновенно го правя преди училище. ;) :)
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Логрус на 31 Окт 2009, 12:51

Машини сте, аз съм скромен и явно лесно се уморявам. По колко клека правите, на серия , тръстери ?
К.П.
"Уважение всекиму - страх никому !!!"

http://www.youtube.com/watch?v=zEuV45PLhmU
Логрус
Логрус
 
Мнения: 156
Регистриран на: 28 Юли 2008, 20:01
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот titoblex на 01 Ное 2009, 12:10

метода наистина е много ефективен,благодаря 4е го споделихте.правя го предимно с дамбели за бицепс и трицепс както и клекове,наистина е добре напомпващ.Някой ако има друга идея за ПЛЕЬРА с друга музика да сподели или обяснете как се прави(как да се смени музиката)
Силата зависи от вида знания, които притежаваме.
Аватар
titoblex
 
Мнения: 186
Регистриран на: 17 Сеп 2009, 23:33
Град: dimitrovgrad

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот darkenen на 02 Ное 2009, 09:42

Еми за ПЛЕЪРА си теглиш няква програма за рязане не Mp3-ки, избираш си песничка която те надъхва избираш си няква мелодия за паузите(нещо скучно) и почваш да правиш.
Мисля, че Mp3DirectCut ще ти свърши работа. Ако неуспееш дай няква песен и ще ти я направя. :DD :DD
darkenen
darkenen
 
Мнения: 113
Регистриран на: 10 Сеп 2009, 19:46
Град: Кърджали

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот Wolf318 на 09 Юни 2010, 20:22

Аз направих mp3-ка със песента на Vendetta - As One , който желае, да ми каже къде да я кача и да блъскате
Аватар
Wolf318
 
Мнения: 71
Регистриран на: 19 Авг 2009, 14:10
Град: Бяла, Русе

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот nhikolla на 17 Яну 2013, 16:33

На 4-тата серия на лицевите умрях, мисля че предмишницата ме предаде, клековете - няма проблем там, за набиранията с широк хват изобщо не може да става и дума, на 3тата серия просто висях от средата нататък :D Искам да попитам тъй като явно аз не видях никъде, това с какъв интензитет в седмицата се прави, може би всеки ден различно упражнение и може ли веднага след като приключиш примерно с лицеви да направиш тренировката за клекове. При всички положения не виждам как това може да замести цялостна тренировка, а ако идеята е да го правиш когато си уморен и нямаш време за цялостна, нали на другия ден мускулите ти може да не са се възстановили и така да не можеш още 1 ден да си направиш тренировката като хората
Аватар
nhikolla
 
Мнения: 136
Регистриран на: 25 Апр 2012, 10:48
Град: София

Re: Методът Табата

  0     Мнениеот шамари на 23 Яну 2013, 17:51

nhikolla написа:На 4-тата серия на лицевите умрях, мисля че предмишницата ме предаде, клековете - няма проблем там, за набиранията с широк хват изобщо не може да става и дума, на 3тата серия просто висях от средата нататък :D Искам да попитам тъй като явно аз не видях никъде, това с какъв интензитет в седмицата се прави, може би всеки ден различно упражнение и може ли веднага след като приключиш примерно с лицеви да направиш тренировката за клекове. При всички положения не виждам как това може да замести цялостна тренировка, а ако идеята е да го правиш когато си уморен и нямаш време за цялостна, нали на другия ден мускулите ти може да не са се възстановили и така да не можеш още 1 ден да си направиш тренировката като хората

Табата е интервален протокол за трениране на издръжливост и за въздух, не е за правене на мускули...
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Предишна

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта