Най-големият сайт за бойни спортове

       

Crossfit

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Crossfit

  0     Мнениеот sCreator на 04 Дек 2011, 22:51

искам да знам какво мислите за кросфит ??? :)някои ако знае програми и тренировки да ги сподели :D
sCreator
sCreator
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2011, 23:18
Град: veliko turnovo

Re: Crossfit

  0     Мнениеот шамари на 05 Дек 2011, 06:22

Кръгови тренировки, които съществуват от време оно, но Кросфитърите претендират че те са ги измислили.
Вместо да търсиш програми, отиди на уебсайта им и всеки ден пускат нова програма за деня. Следи, изпълнявай и ще видиш най- безмислената периодизация и безцелно трениране, много често съпроводени с висок процент травми
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Crossfit

  0     Мнениеот Skoidats на 05 Дек 2011, 10:19

шамари написа:Кръгови тренировки, които съществуват от време оно, но Кросфитърите претендират че те са ги измислили.
Вместо да търсиш програми, отиди на уебсайта им и всеки ден пускат нова програма за деня. Следи, изпълнявай и ще видиш най- безмислената периодизация и безцелно трениране, много често съпроводени с висок процент травми


По-скоро част от "кросфитнърите", които на базата на маркетинг и реклама искат да направят парички. Познавам доста, хора, които се занимават професионално с "Кросфит" с които съм общувал и ни най-малко мислят, че те са измислили кръговите тренировки.

Инак, няма как да не се съглася, че безцелното трениране, е най-честия съпроводник на травми...
Skoidats
Skoidats
 
Мнения: 198
Регистриран на: 21 Авг 2008, 16:11
Град: София

Re: Crossfit

  0     Мнениеот niksan1 на 06 Дек 2011, 11:25

не знам кой тренира безцелно, но знам че кросфитърите най-добре развиват цялостна комплексна функционалност ;)
niksan1
niksan1
 
Мнения: 32
Регистриран на: 21 Ное 2011, 00:53
Град: Sofia

Re: Crossfit

  0     Мнениеот шамари на 06 Дек 2011, 14:08

Ако искаш да кажеш че се развиват всестранно, съгласен.
Но не знам колко души биха се навили да тренират олимпийски щанги при аматьор в спорта. Изхвърляне, изтласкване, това са много важни движения, които трябва да се учат при професионалисти с дълъг стаж, а не от някой, който гледа видео в нета 6 месеца и после преподава.
Освен това не виждам как е по добре да се набереш 100 пъти с махове, вместо да се набереш 30 в пълната амплитуда на движението.
Да не говорим за мъртва тяга изпълнена за бройки- какво точно развива?
Каква е периодизацията на ежедневните тренировки, публикувани в сайта им? Май няма такава.
Разбира се, по-добре е от това, да си седиш на задника, или да вдигаш по сплит системи, но нека да завърша с много разпространено мнение сред професионалните тежкоатлети и треньори- Кросфит направи жените силни и атлетични, а мъжете малки и слаби:D
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Crossfit

  0     Мнениеот sCreator на 06 Дек 2011, 16:57

http://www.bb-team.org/articles/3820_kr ... z1fYnumBt8 какво мислите за това ? 3 дена тренировки 1 почивка :D
sCreator
sCreator
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2011, 23:18
Град: veliko turnovo

Re: Crossfit

  0     Мнениеот шамари на 06 Дек 2011, 18:40

Е, ако аз ти покажа подобно структуриране на тренировките от 60те, пак ли ще е Кросфит?
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Crossfit

  0     Мнениеот sCreator на 06 Дек 2011, 18:50

значи не ти харесва така ли да го разбирам ??? :P
sCreator
sCreator
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2011, 23:18
Град: veliko turnovo

Re: Crossfit

  0     Мнениеот шамари на 06 Дек 2011, 19:39

Използване на подобни методи, но в много по- детайлни и целенасочени програми има от време оно.
Сега, факт е че за да ти ги изработи нкой тея програми, трябва да си има понятие (и то много), както и стаж (още повече). Виж им в сайта как се става треньор. После виж в тубата каква им е формата на различните движения. А като понаучиш това- онова за периодизация и цели на тренировките, ще разбереш че Кросфит е маркетинг явление, което ползва стари методи, с луксозна обвивка за определен пазар.
Старите кондиционни треньори на националните отбори по света от Кросфит ли са се учили?
Ако влезеш в някоя зала и почнеш да изхвърляш или изтласкваш щангата, ще те гледат недоброжелателно. Ако обаче носиш Кросфит тениска, няма проблем :D
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Crossfit

  0     Мнениеот Skoidats на 07 Дек 2011, 13:18

шамари написа:.... мнение сред професионалните тежкоатлети и треньори- Кросфит направи жените силни и атлетични, а мъжете малки и слаби:D


Недей да слагаш всички занимаващи се с Кросфит под един знаменател, мога да ти покажа мъже, които със сигурност са доста по-големи и тежки от теб, занимаващи се професионално и единствено само с Кросфит :)

Инак, съм на мненеи, че това е един доста добър маркетингов похват, които определени хора се възползват от името "Кросфит" :)
Skoidats
Skoidats
 
Мнения: 198
Регистриран на: 21 Авг 2008, 16:11
Град: София

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта

cron