Най-големият сайт за бойни спортове

       

Силов Трибой за начинаещи ?

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 17 Дек 2011, 15:18

В какъв смисъл до отказ ? Ако имаш предвид дали последното ми повторение е наистина последно ,тоест да немога повече да вдигна ,ще ти отговоря ,че при упражненията които ги правя 5 серии по 3 повторения слагам много голяма тежест с която немога да направя повече от 3 повторения ( с това целия покачване на силата в тези упражнения ) ,но на упражненията при които правя 5 серии по 5 повторения слагам тежест голяма ,но не чак толкова ,че 5-тото повторение да ми е последно ,по скоро си оставям резерв от още 1-2 повторения ...но не ги правя ,а приключвам на 5-тото ... ( ако ти е интересна темата за силата може да прочетеш статията която Батенце публикува там обясняват кога и защо не трябва да се тренира до отказ ) :)
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот frederiko на 17 Дек 2011, 22:02

Според мен не е мн добре да тренираш до отказ....
Тренировката е доста тежка, дано успяваш да въстановиш.
Лично според мен 30 серии са си доста имайки предвид, че тренираш толкова мускули. Аз лично като правя лег, после кофите едвам ги правя със собствено негло, какво остава за тежест, а по принцип когато тренирам сила слагам тежест... Не знам какви са ти целите, ако е да вдигнеш конкретно силата на лега, тягата и клека.. е добре да наблегнеш на тях...

Виж, ако искаш ще ти покажа някои програмки, по които съм ттренирал ( като не забравяме, че е строго индивидуално постигането на резултати)

Първи ден: Тренировка А
Втори ден: Почивка
Трети ден: Почивка
Четвърти ден: Тренировка Б
Пети ден: Почивка
Шести ден: Почивка
Седми ден: Тренировка А

Тренировка А:
Избутване на щанга от Лег - 5х3
Клек със щанга - 5х3
Набирания с надхват - 5х3
Раменни преси зад врат - 5х3
Сгъване с крив лост - 5х3


Тренировка Б:
Мъртва тяга - 5х3
Избутване на щанга полулег - 5х3
Раменни преси пред гърди - 5х3
Набирания с подхват - 5х3
Френско Разгъване - 5х3

имам и още доста варияти, но не знам как се качват файлове тука :D
Аватар
frederiko
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Мар 2009, 11:33
Град: burgas

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 17 Дек 2011, 22:56

Пич чети добре преди да кажеш нещо ... Аз казвам че не тренирам до отказ ти ми казваш че не трябва да тренирам до отказ .... Чети внимателно !
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот frederiko на 17 Дек 2011, 23:12

"Ако имаш предвид дали последното ми повторение е наистина последно ,тоест да немога повече да вдигна ,ще ти отговоря ,че при упражненията които ги правя 5 серии по 3 повторения слагам много голяма тежест с която немога да направя повече от 3 повторения "

Така ми прозвуча, аз имам предвид да имаш известен аванс.. примерно можеш да направиш 4, а правиш 3 ... понеже така не изцеждаш така мускула, което в крайна сметка може да доведе до точно обратното на очаквания резултат ;)
Аватар
frederiko
 
Мнения: 49
Регистриран на: 04 Мар 2009, 11:33
Град: burgas

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 17 Дек 2011, 23:23

Аз тези упражнейна на които правя тройки ги правя с много голяма тежест затова правя и тройки .... да няма да правя тройки с малка тежест а за да оставям резерв с повторения точно тва значи да не вдигам много тежко ...
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот kuzman на 18 Дек 2011, 08:30

Ако все още говоим за Силов трибой, а не за програми тип 5х5 или други системи за покачване на сила, просто няма как да не се вметна с едно нещо.
Ако искаш да тренираш за постижения в силовия трибой, НЯМА КАК да не вдигаш ДО ОТКАЗ.
Повторението ти с отказна точка ти е основния критерий за покачването на тежестта. Стигаш до отказ на 3-4 повторения, това значи, че трябва да вдигнеш тежестта до отказна точка на 1-2 повторения.
А ако вече говорим за самото състезание по силов трибой - там можеш да стигнеш до отказ дори без да си изпълнил цялото повторение :DD
Забелязвам, че не искаш да трупаш мускулна маса, за това ще те успокоя. Масивното трупане на мускулна маса НЕ идва при отказна точка от 2-3 повторения (което като трибоец ще ти е най-честия тренировъчен спектър), а от отказна точка на 6-8 повторения на 80-85% от максималната тежест (извинявам се, ако се повтарям).
Ако целта ти НЕ Е да ставаш силов трибоец и да ходиш по състезания, моята препоръка е да си тренираш на принципа 5х5 и други подобни. С тях ще натрупаш доволно много сила, но не са толкова травматични, колкото силовия трибой.
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот Sunrise на 19 Дек 2011, 13:11

Дойде ред и аз да задам един тъп въпрос lol Днеска правих гърди същата програма като последните пъти дори качих килата но странното беше че не се изпотих грам а другите пъти ди имаше пот някой може ли да ми каже но какво се дължи това???
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот kuzman на 19 Дек 2011, 19:34

Sunrise написа:Дойде ред и аз да задам един тъп въпрос lol Днеска правих гърди същата програма като последните пъти дори качих килата но странното беше че не се изпотих грам а другите пъти ди имаше пот някой може ли да ми каже но какво се дължи това???

Причините могат да са супер много:
1. Не си добре хидратиран
2. Студеното време
3. Твърде нисък времеви интервал на натоварване в индивидуалните серии
4. Неадекватна загрявка
5. Неползване на пирамидален принцип за специфично загряване
6. В някои случеи на настинка
7. Многобройните комбинации от гореспоменатите неща
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот Sunrise на 19 Дек 2011, 21:29

Благодаря за примерите ще отговоря точка по точка

1. Изпих 0.5 литра вода преди тренировка със 5 гр Креатин и едно кафенце с млекце lol
2. В залата бяха пуснали климатика и се съблякох по тениска
3. Почивам по минута между сериите най много минута и 20 секунди
4. Скачам 2 мин на въже преди да почна да вдигам
5. Започвам с пулолег 12,10,8,6 повторения хоризонталния лег го направих 2 х 6 и една-10-ка иначе ги правя на обратно от пулолега но качих с 10 кг и ми беше зор.
6. В перфектно здраве съм не помня кога за последно съм боледувал да чукам на дърво сигурно от години.
7. За пръв път ми се случвада не отделя грам пот да не говриме че след гърдите правих корем и се набирах остава си голяма мистерия за мене. Освен нещо креатина да играе роля ама не го пия от вчера и по-големи дози съм пил и съм се прибирал мокър.
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот Qk на 20 Дек 2011, 00:18

Като пиеш креатина,не трябва да пиеш и кафе след него.
Аватар
Qk
 
Мнения: 161
Регистриран на: 09 Яну 2010, 20:17

ПредишнаСледваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron