Най-големият сайт за бойни спортове

       

Силов Трибой за начинаещи ?

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 21 Ное 2011, 11:52

Нека ако има някой който се е занимавал със Силов Трибой сериозно да сподели своя опит за тренировките и по конкретно какви трябва да бъдат за начинаещите ? Защото почти никаде няма конкретна програма за начинаещи трибойци. Също така какви са основните добавки които трябва да се приемат в силовия трибой не говорим за химия а за хранителни добавки ? Благодаря ви предварително !
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот kuzman на 22 Ное 2011, 07:34

Силовия трибой е нещо доста сложно и от моя скромен опит съм забелязал, че към всеки трениращ трябва да се подходи индивидуално. Има обаче едно сигурно нещо - при начинаещите трябва да се наблегне МНОГО на техниката на изпълнение на трите основни упражнения - клек, лег, тяга. Има хора, които си мислят, че ги владеят, но повярвай ми, когато си лепнеш на щангата (особено на клека и тягата) максимална интензивност на тежестите (тежест за 1 повторение), ще усетиш, че не я знаеш като хората.
След като техниката ти стане втора природа, малко по малко трябва да почнеш да си тренираш централната нервна система. Фактически, успеха в силовия трибой не идва от масивни мускули, а от добра инервация. Колкото ти е по-добра инервацията, толкова повече импулси постъпват в мускула и толкова по-качествено е съкращението.
Сега за добавките - първо трябва да си гледаш редовното хранене. Добавките са добро допълнение, но няма да ти свършат цялата работа. И едно малко предисловие - ако си мислиш, че със силовия трибой ще станеш изчистен тип с плажни плочки - ще те разочаровам. Най-вероятния сценарий е, че ще станеш як, дебел и силен, което реално, ако наистина искаш да тренираш силов трибой, не би трябвало да ти е проблем.
Та сега за добавките и храненето - забравяш за НВД и всякакви други диети, които ти ограничават въглехидратите. Трябва ти МНОГО енергия. Правиш си добър баланс между белтъчините и въглехидратите. Не се съобразявай толкова и с мазнините - ти искаш да си трибоец, не културист. Приема на калории трябва да ти е голям, особено след като минеш началните фази на тренировка и преминеш на максимални утежнения.
Като добавки мога да ти препоръчам суроватка протеин, гейнъри (най-вече заради добрата смесица от протеини и въглехидрати в тях), задължително добър витамино-минерален комплекс и рибено масло. Можеш също така да вкараш нещо за запазване на хрущялната капсула. Примерно хрущял от акула. Ако работиш на бюджет и трябва да избираш бих ти казал - елементарен протеин + витамино-минерален комплекс.

Поздрави !
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот SexyBuilder на 22 Ное 2011, 14:33

Здравей и от мен.
Колегата е много прав.
Ето ти част от моите предишни занимания.
Аз съм бивш трибоец.
Имам няколко републикански,но това е др. тема.
Започваш с оптимална тежест,която ти се струва лека,но тя ти позволява да правиш прецизно всяко движение.
Така работиш докато осъвършенстваш техниката(най-вече тягата).
Индивидуално ли тренираш или в клуб?
От значение е някой да те наблюдава и да ти дава насоки.
Дали правилно се движиш и какво да коригираш,ако не.
След като заработи механиката на движенията правилно,идва тежестта.
С други думи или се заемаш професионално и се отдаваш на това, или не се и опитвай.
Рискът е огромен:травми,контузии,охлузвания.
Ядеш почти всичко,за да набавиш невероятно много въглехидрати,което води до:
Ненормална сила,но и разширяване на коремната стена,покачване на процента подкожни мазнини(колкото повече лично тегло имаш,толкова повече буташ,дърпаш,клякаш.)изгубване на всяка естетическа визия,погледнато от незапознати странични наблюдатели.
:)
Като добавки:
Creatine monohidrate,L-Glutamine,аминокиселини,гейнъри,рибено масло,добавка за стави и сухожилия(изборът е голям и цветущт)много течности и отделно си ядеш през 3 часа.
Надявам се да съм ти помогнал макар и малко.
Успех!
SexyBuilder
SexyBuilder
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2011, 17:37
Град: Sofia

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 13 Дек 2011, 19:22

Интересувам се през колко дни трябва да са тренировките за да се възтанови напълно трибоеца ?
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот Батенце на 14 Дек 2011, 17:51

малко извън темата, желателно ли е да се включи "фермерска разходка" в силовите треировки?
Батенце
Батенце
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Яну 2011, 00:04

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 14 Дек 2011, 18:01

По мое мнение фермерската разходка е специфично упражнение за състезанията по силов мнoгoбои а не силов трибой тоест ако се занимаваш със силов мнoгoбои е желателно да го правиш но ако не се занимваш е излишно :)
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот Батенце на 14 Дек 2011, 18:41

BVLGARIYI, намерих една доста полезна статия
http://armstars.blogspot.com/2011/09/blog-post.html
аз лично доста от нещата не ги знаех :)
Батенце
Батенце
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Яну 2011, 00:04

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот kuzman на 14 Дек 2011, 19:26

Общо взето, тренировките по силов трибой са доста индивидуализирани. Повечето трибойци тренират по различни схеми. Моите тренировки се състояха изключително и предимно от трите основни упражнения - клек, лег и тяга. Включвах коремни преси с тежест и гледах да не правя над 12-15 повторения и идеята зад това ми беше да имам по-здрава коремна стена. Правих и Супермен (отделно от тренировката в залата).
Тренировките ми бяха разположени през ден (под това не разбирам понеделник, сряда и петък, а буквално - през ден) и имайки предвид, че ям и до ден днешен като свиня, възстановяването ми беше на доста прилично ниво.
Вдигах килограмите на щангата, когато стигах до бройка на 3-4 повторения с дадената тежест. От там отивах на тежест за 1-2.
Разнообразявах периодически със системи 5х5, като там упражненията ми бяха клек, лег, тяга и военна преса. Правил съм и размени на наклона на лежанката, заменял съм тягата с гребане с лост.
Имайки предвид всичките тези неща обаче, подготовката ми явно не е била на особено добро ниво, тъй като нямам нито един медал по силов трибой (или в тази връзка по каквото и да е друго).

Поздрави !
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 14 Дек 2011, 19:35

kuzman благодаря отново за изчерпателното мнение и съвет ! Батенце благодаря за статията много обемиста изглежда надявам се и съдържателна по късно ще я прочета ! :)
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Re: Силов Трибой за начинаещи ?

  0     Мнениеот BVLGARIYI на 15 Дек 2011, 20:44

Батенце поздравление за статия която сподели с нас !
Много добра и съдържателна статия както се вижда и обемиста ! Само не ми стана ясно затова ще ви попитам. Ако се тренира по метода само за сила това значи ли че няма да станеш голям и масивен ако се храниш достатъчно и правилно ?
BVLGARIYI
BVLGARIYI
 
Мнения: 118
Регистриран на: 01 Ное 2011, 09:49

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron