Най-големият сайт за бойни спортове

       

относно каратето...

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

относно каратето...

  0     Мнениеот Thief1019 на 18 Окт 2011, 00:12

абе да ви питам просто от интерес ... филмова измислица ли е че може ако има 2 плочки една зад друга да ударят първата а да счупят 2-рата без да повредят първата ... мисля си че е филмова измислица но незнам ... пиша просто от любопитство и няма и грам да ми пука ако след като 4-5 човека ми отговорят заключите или изтриете темата ... просто как така удряш първата а чупиш втората не ми е ясно ама ...
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd

Re: относно каратето...

  0     Мнениеот Themunchies на 18 Окт 2011, 03:16

Не е.В неделя във Варна гледах европейското - изпълняваше се и точно това чупене на дъски(забравих японския термин).Та там един от състезателите счупи долните две дъски, а горната беше непокътната. Причината се състоя в калпавото нареждане, двете дъски бяха разположени по лицевата страна нагоре, а горната по грубоватата - възможни са и други причини като наклон и т.н.
Themunchies
Themunchies
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Авг 2011, 00:35
Град: Варна

Re: относно каратето...

  0     Мнениеот TheBeast на 18 Окт 2011, 14:14

Хах това съм го виждал във филма Кървав Спорт с Ван Дам и там казаха, че се казва Дим Мак, но може би си е само за филма :) темата ми е много интересна и ще я следя аз също искам да знам дали може да се постигне това и как става :)
TheBeast
TheBeast
 
Мнения: 35
Регистриран на: 31 Авг 2011, 14:12
Град: Sofia

Re: относно каратето...

  0     Мнениеот 5yToBcKu на 18 Окт 2011, 16:34

аз гледах със Стивън Сегал предаване в което той показа почти същия удар но върху диня постави я на една стойка и я удари и вместо динята да се разбие отпред тя се сцепи отзад(не точно сцепване а нещо като дупка) показа и още много удари (също върху дини) под много удари имам в предвид 4-6....... :)

а за дъски не знам как ще стане предполагам че динята е много по-мека отколкото дъската и по може силата да премине през вътрешността и отколкото през дъска или може би са магьосници :D а ако сте го гледали само по филм в холивууд всичко е възможно :P (говоря за дъски подредени в хоризонтално положение една върху друга и ударът да се нанася върху най-горната дъска а да се чупят останалите 2,3,4,5.... а горната да остава непокътната ако това имате в предвид) :)
Аватар
5yToBcKu
 
Мнения: 57
Регистриран на: 17 Апр 2010, 21:09
Град: с.Бутово

Re: относно каратето...

  0     Мнениеот Themunchies на 18 Окт 2011, 16:42

Този отговор отгоре за какво ли съм го написал- както казах напълно възможно е, а и се е случвало.
Themunchies
Themunchies
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Авг 2011, 00:35
Град: Варна

Re: относно каратето...

  0     Мнениеот Thief1019 на 30 Ное 2011, 00:57

да ама как се прави... аз първо че не мога да счупя дъска или тухла ... може би керемида ще мога но ако има две една върхо друга или ще ги счупя и 2-те или само горната ... ама как да счупя само долната нз... сигурно си има трик при нареждането

защото ако това е истина и няма трик при нареждане , ъгъл на удряне и тем подобни и някой боксьор я усвои тая техника като те удари в корема ще ти смачка вътрешностите вместо само да ти нарани мускола...
Thief1019
Thief1019
 
Мнения: 53
Регистриран на: 24 Апр 2011, 03:51
Град: asd


Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта