Най-големият сайт за бойни спортове

       

Съвет за кръгова тренировка!

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот TyroneSpong89 на 19 Сеп 2011, 13:26

Здравейте,занимавам се с карате Кйокушин и успоредно с това ходя на фитнес,наскоро разбрах,че е най-добре боини изкуства да се комбинират с кръгови тренировки в залата,бих искал няколко съвета от по-разбиращите,какви упражнения да изпълнявам,колко често, изобщо всякаква информация би ми била полезна!
Благодаря!
Аватар
TyroneSpong89
 
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Дек 2010, 23:40
Град: Varna

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот Батенце на 19 Сеп 2011, 14:16

Разгледай малко сайта, има доста от това което търсиш !
Батенце
Батенце
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Яну 2011, 00:04

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот nerozavar на 19 Сеп 2011, 14:56

Давам ти моята:

1. Лицеви опори до отказ
2. Коремни преси с малка тежест (5-10кг)
3. Клекове с малка тежест
4. 1 мин интензивни комбинации с ръце
5. Набирания (тип по избор)
6. 1мин. интензивни ритници
7. Крокодилско ходене
8. 2 мин. кардио (скачане на въже)
Това ми е една стандарна схема. Иначе можеш да замениш всичките упражнения с техни аналози. Идеята е да редуваш частите на тялото за да може например докато натоварваш краката, ръцете да почиват и т.н. След примерно 2 кръг вече правя всичко до отказ.
nerozavar
nerozavar
 
Мнения: 131
Регистриран на: 31 Яну 2010, 20:12
Град: София

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот ElBeasto на 19 Сеп 2011, 15:31

http://www.youtube.com/watch?v=hKmQ7euQ6do
Това доста ми помогна при изграждане на сила и издръжливост и не вдървява до такава степен. Предния месец го правих това, а сега правя кофички->набирания->коремни->клякане и изправяне с ритници и го редувам по три пъти, от там отивам на чувала където правя едно упражнение с което тренирам скоростта си. Целта е само да докосваш чувала без да го залюляваш и възможно най - бързо, експлозивно и енергично. Това е само за ръцете обаче. След това правя лицеви до откат и коремни 2 или 3 пъти подред. Не е кой знае каква далавера, но се чувствам добре като го правя и усещам ефекта му.
За упражнението на чувала, лично аз съм стигнал до него(не изключвам някой друг да го е измислил преди мене) да не се почне до няк'во хейтване и т.н. ;)
Edit: Забравих да спомена, че трябва да даваш 120% от себе си при ВСЯКО повторение за максимален ефект, а на чувала правиш докато не ти отмалеят малко ръцете. Почиваш около минута между набиранията и кофичките и чувала и лицевите и коремните.
ElBeasto
ElBeasto
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Авг 2011, 12:31
Град: Ловеч

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот TyroneSpong89 на 19 Сеп 2011, 16:44

Благодаря ви момчета,случайно попаднах на едно видео,кажете си мненията за този вид тренировка. http://vbox7.com/play:77ea4e4e
Благодаря!
Аватар
TyroneSpong89
 
Мнения: 23
Регистриран на: 13 Дек 2010, 23:40
Град: Varna

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот ElBeasto на 19 Сеп 2011, 16:56

Мисля, че много ще се вдървиш с тази програма. Това е при положение, че успоредно искаш да тренираш като боец.
ElBeasto
ElBeasto
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Авг 2011, 12:31
Град: Ловеч

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот шамари на 24 Сеп 2011, 16:14

Слагаш партакешите за киокушина в един сак, мяташ го на гърба си, вземаш един 30 кила булдог/питбул/бултериер на къс повод и вървиш с него 5 километра до залата, връзваш го, тренираш и после се връщаш с кучето обратно. Сменяй ръцете на всеки 500 метра. Добре е ако има много котки, пудели, булонки и всекви помияри, които ще карат песа да те тегли в най-различни посоки по трасето.
Ако имаш още енергия когато се върнеш вкъщи, вземаш една пудовка, подфъргаш я 10-15 минути с произволно упражнение, сменяйки ръцете...
И не, не се бъзикам...
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот pirat на 24 Сеп 2011, 23:47

ае препоръчай нещо дет не включва кучета! :DD

по темата: провбай кръгова с базови упражнения: клек, лег, тяга, военна преса, набирания, кофички, по 4-5 кръга, през 1-2 дена
Аватар
pirat
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Яну 2011, 20:08

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот шамари на 25 Сеп 2011, 01:21

Без кучета викаш...
Ми слагаш пудовката в сака и вървиш...
Принципа по който са построени всички програми за кондиция са да тренират мускулите, които ползваш в ежедневието. Носене на тежест, бутане на коли, преобръщане/повдигане на тежести, работа със съпротивление (за това казах 30 кила здраво куче- който не е пробвал, той не знае за какво става въпрос... па ако си на кеф, пробвай с 80 кила каракачанка, само да не вземе да те влачи по суратя).
У фитнес залите изолирай колкото искаш, тука става въпрос за кръгови тренировки- трябва да мислиш от друга гледна точка- каква е целта, не с колко кила трябва да вдигаш...
Специфично за спорта- ми вземи едно чучело 50 кила и го хвъргай с произволна техника 5 минути, без почивка, прави лицеви, коремни или каквото ти дойде в минутата между рундовете и повтори за 3 рунда...
шамари
шамари
 
Мнения: 160
Регистриран на: 13 Сеп 2008, 05:58
Град: надалеко

Re: Съвет за кръгова тренировка!

  0     Мнениеот pirat на 25 Сеп 2011, 14:11

тва с чучелото съм го правил, с тая разлика че между рундовете нямах сили за нищо...трябва пак да го почна
във фитнеса не обичам да изолирам и предпочитам многоставни упражнения(то ако според тебе упражнията в горния пост са изолиращи ако влзеш във фитнеса дет аз ходя ше се шокираш :DD )
работа със съпротивление викаш? добър вариант ли е изпълнение на заход за хвърляне с гумени ленти/ластик?
Аватар
pirat
 
Мнения: 60
Регистриран на: 22 Яну 2011, 20:08

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта