Най-големият сайт за бойни спортове

       

Орелефяване

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот noname на 02 Сеп 2011, 15:57

За химия нямам никакво намерение да взимам.Колкото време ми отнеме толкова,но без никакви хапове.Все пак след време ще искам да ми става *** :D Започвам и плуване от следващата седмица+кардиото и тренировките надявам се да се получи нещо без значение от времето което ще ми отнеме.Благодаря на всички за съветите!
Аватар
noname
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Юли 2010, 20:02

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот Smexuran на 02 Сеп 2011, 16:37

jamski написа:Всъщност това е най правилната формула която правиш ти и не знам каде грешиш сигурно не се раздаваш на бойните тренировки тичането и най-вече в коремните преси!!Иначе с тази комбинация ще се изчистиш за отрицателно време и ще имаш много добре изваяни гръб плочки и гърди!Фитнеса идва на помощ като искаш да тренираш отделни мусколн групи който не попадат в лостовете и лицевите но за твойте цели те не са нужни!!Няма по хубаво каридо от тичането и бойния спорт няма по ефикасни упражнения за гръб и гърди от лоста и успердката за корема само коремни помагат и то над 100 в серия!Това е а храната гледай да е предимно месо и зеленчуци при такъв режим можеш и пълнозурнест хляб да си позволяваш без проблем до месец ефекта ще е налице гарантирано...ако не си 130 кг де но и такъв да си дори ще свалиш повече


Явно не си ме разбрал или аз самият не съм се изразил правилно. Аз не искам да се доизчиствам, просто го зададох като конкретен пример, аз се харесвам така , малък корем не ми пречи , а и той не се вижда под дрехите защото нагоре съм сравнително развит. Аз не съм се изчистил защото метаболизма ми е бавен , внимавам какво се храня , но не искам напълно да се лишавам от сладко и подобия.За храна зная какво трябва да ям , въпроса е кой колко се отдава.
Не ставаше въпрос за мен , живея с себе си :) Колкото до спорта- тренирам от скоро боен спорт, не съм професионалист и пак се напъвал просто за лично удоволствие. За мен стига , винаги гледам да е повече , но това всеки разбира сам за себе си.
Само за фитнеса немога да се съглася, голям противник съм на мнения от рода "фитнеса те вдървява , лостовете са по-добри". Дали например набиранята те вдървяват повече от тягата да речем- по мое няблюдение това е точно така.Просто тук в България хората ги мързи да отворят и да прочетата , да се информират защото в нашите фитнеси 90% , ако не и повече разделят мускулните групи. Това е хубаво , ако искаш да изваеш някакво изкуствено тяло. Аз лично за себе си съм отркил и съм прочел страхотни силови програми и по скоро принципи за използването на упражненията. Един атлет (лично мое мнение) трябва да прави кръгови тренировки , засягащи неговата спортна насоченост , методиката на трениране също зависи от това към какво точно се стреми той. Атлетите , а не фитнес маняците , използват многоставни упражнения , подредени в определе ред или серия от упражнения. Атлетите рядко тренират бицепс и трицепс , те се натоварват достатъчно докато се тренират големите мускули. Ще дам за пример някой многоставни упражнения за да не бъда разбран погрешно - клек, тяга , лег, обръщане на щанга, военна преса, както и много други. Има много такива , атлетите също използват комбиниране на някой от тези упражнения или движения в едно - обръщане и военна преса ; тяга обръщане и военна преса. Ако се загледате в двете щангистки движения ще ме разберете.
Smexuran
Smexuran
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2010, 22:49
Град: Ботевград

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот noname на 03 Сеп 2011, 00:14

Абе хора имам един малък въпрос прочетох тази статия https://mma.bg/resources/v ... trenirovka и се чудя ще се претоваря ли ако я правя нея и след това да си правя упражненията за деня или просто няма смисъл да ги комбинирам и 2те?
Аватар
noname
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Юли 2010, 20:02

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот Smexuran на 03 Сеп 2011, 09:45

Ами много относително е , какви са ти упражненията. Искам да кажа , ако след тая тренировка правиш 2 часа силова (примерно) едва ли ще ти дойде добре , а и това е строго индивидуално , няма единодушна формула , може ти да изкараш , а аз да не успея. Пробвай. Само та кажа, че 7,10 и 11 са упражнения с изолирано естество и те не са много за кръгова.
Smexuran
Smexuran
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2010, 22:49
Град: Ботевград

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот noname на 03 Сеп 2011, 15:53

Ок ще пробвам ... и все пак ако реша да права само кръговата тренировка и првавя по 3 кръга във всеки кръг ли упражненията са еднакви или във всеки кръг са различни?
Аватар
noname
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Юли 2010, 20:02

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот Smexuran на 03 Сеп 2011, 16:26

noname написа:Ок ще пробвам ... и все пак ако реша да права само кръговата тренировка и првавя по 3 кръга във всеки кръг ли упражненията са еднакви или във всеки кръг са различни?

Много относително, смисъл има много варянти , но ако говориш конкретно за тая кръгова на която даде линк по-добре я повтраряй , потретвай , там доколкото можеш. Ако правиш тренировка с различни кръгове - гърди-гръб, крака-рамо (примерно , не говоря конкретно) или кръгове незасягащи целия обем на тренировката ти (вс мускулни групи) трябва да има различие. Тази тренировка спецялно засяга цялото тяло. Само ще ти препоръчам да замениш най-малкото "концентирчното сгъване" и разгъване на дъмбел за трицепс с нещо друго. Абе изобщо какво да кажа пробвай , но упражненията , едноставните упражнения , засягащи предимно и концентрирано определена група мусколи не ги препоръчвам. Те извайват тела ,но не са най-доброто решение за спортисти.
Smexuran
Smexuran
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2010, 22:49
Град: Ботевград

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот noname на 03 Сеп 2011, 19:25

Благодаря ти за съвета :!: :) Благодаря на всички за съветите ! :) След време ще пиша пак да кажа има ли резултат или не.
Аватар
noname
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Юли 2010, 20:02

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот angel4e7u на 14 Дек 2011, 23:08

MAsTEr написа:махни го фитнеса момче ! лост ,успоредка и тичане ! това е формулата за здраво и релефно тяло


много е прав пича :) няма друг начин за релеф
angel4e7u
angel4e7u
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Дек 2011, 22:58
Град: lesidren

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот kuzman на 15 Дек 2011, 15:41

angel4e7u написа:
MAsTEr написа:махни го фитнеса момче ! лост ,успоредка и тичане ! това е формулата за здраво и релефно тяло


много е прав пича :) няма друг начин за релеф

Чак пък да няма друг начин ... релефа идва от ниския индекс на подкожни мазнини и в този ред на мисли, наистина ЕДИНСТВЕНИЯ начин (като изключим липосукцията :D) да получиш релефно тяло е като ИЗРАЗХОДВАШ ПОВЕЧЕ КАЛОРИИ ОТ КОЛКОТО ПРИЕМАШ.
Успоредките и упражненията със собствено тегло са много добър вариант, защото са естествен тип натоварване. Като тренировка са много качествени и в големия си процент носят ефективна сила.
Вдигането на тежести и отрицателния енергиен баланс са две неща, които са много неприятни в съчетание и човек трябва да е много предпазлив с тях.
Ако човек иска едновременно да вдига тежести и да гради релеф, има комбинацията от отрицателен енергиен баланс, успоредно с който се приема по 2-2,5 грама протеин на килограм тегло, но повярвайте ми, това е МНОГО труден за спазване хранителен режим.
Има още врътки в тази насока, но за да не ви се доспи тотално от километричните ми постове, ще сумирам нещата така:
Успоредките вършат много добра работа за цялостно укрепване, функционална сила и градене на релеф, ако естествено за последното е на лице отрицателен енергиен паланс.

Поздрави !
Аватар
kuzman
 
Мнения: 147
Регистриран на: 06 Мар 2011, 20:12
Град: Sofia

Re: Орелефяване

  0     Мнениеот JonJones на 16 Дек 2011, 04:58

Орелефяването се прави не само с тренировки, а и с хранителен режим.Без него нито лостовете ,нито фитнеса,нито бягането ще ти помогнат.
Аватар
JonJones
 
Мнения: 646
Регистриран на: 22 Юли 2011, 16:40
Град: Бургас

Предишна

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта