Най-големият сайт за бойни спортове

       

Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот savag3 на 27 Юли 2011, 17:39

Правя кардио всеки ден, но проблема ми е, че ставам рано - 8:00 часа и понякога не успявам да се събудя на време и се успивам. В тези дни, в които се успя вместо да ходя да тичам аз скачам на въже, защото ако се успя се събуждам 11:00, а тогава е голямата жега!

Та въпросът ми е: Добре ли е това, което правя(скачам на въже когато се успя)? Въжето полезно ли е колкото бягането за сваляне на килограми?
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот oho на 27 Юли 2011, 18:29

Почти всяка по продължителна дейност при която се потиш, сърдечния ритъм ти е висок и дишаш дълбоко, спомага за горенето на мазнини.

Скачането на въже има много ползи, но аз лично не бих заложил само на него като кардио тренировка. Бих го редувал в една тренировка с jumping jacks и други интересни упражнения за вдигане на сърдечния ритъм. Да не говорим, че според много проучвания мазнините при кардио упражнения се топят след 15-20 минути тренировки, а да скачаш на въже 20-30 минути е най-малкото отегчително. Затова ако бях на твое място бих си стурктурирал някаква бърза интензивна тренировка с няколко упражнения, като скачането на въже може да бъде както за загрявка, така и за финиш.

Тичането на открито обаче няма с какво да се замени, защото натоварва цялото тяло както никое друго упражнение.
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот savag3 на 27 Юли 2011, 20:05

Ясно! Между другото имам един друг проблем.... имам чувството, че метаболизма ми е станал много по бавен. Четох статия в сайта, че това се оправя, но трябва да си избера един високо въглехидратен ден в седмицата. Та да питам това пробвано ли е от някого и действа ли? Споменал съм диетата си в тази тема:
viewtopic.php?f=17&t=1360

и като допълнение за диетата искам да споделя, че пия и таратор, но не му слагам олио. Утре смятам да пробвам и омлет без желтък( готвя го и него без мазнина ).
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот oho на 27 Юли 2011, 20:30

На колко години си?
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот savag3 на 27 Юли 2011, 20:40

На 15, но тази година ги навършвам 16.
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот newo на 27 Юли 2011, 21:12

Аз лично съм голям фен на въжето, но за жалост никога не успях да се науча да скачам както трябва. lol Все пак си мисля, че тичането си остава върховното упражнение за издръжливост, но това си е само мое мнение де. :)
"Keep your friends close, but your enemies closer!"
Аватар
newo
 
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Юли 2010, 12:36
Град: Sofia

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот JELLYFISH на 27 Юли 2011, 21:31

1. Може ли скачането на въже да замени бягането?
Отговор: Не, не може! То донякъде припокрива сърдечното натоварване и спомага за свалянето на килограми, но не ти дава толкова въздух колкото бягането, ни то толкова сила в краката и коремната стена (най-вече бягането на баир!)
2. Дали е добре да правиш замяна на бягането със скачане на въже?
Отговор: Лично според мен е добре да ги редуваш или комбинираш (не знам в каква кондиция си нито с колко време разполагаш). Важно е да се отбележи че бягането на асфалт МНОГО износва колянните стави, още повече с неподходящи обувки и грешна техника на бягане. Не че скачането на въже не ги натоварва и износва, но е в пъти по-малко от бягането!
3. Ако прости искаш да правиш кардио, да имаш повече въздух и да свалиш някой друг килограм - Пробвай с плуване! Ще ти даде много въздух! поради своята специфика на спорта, плуването ще те изтощава адски много и отначало ще почнеш да сваляш килограми бързо с подходяща хранителна диета, а и износване на стави при плуването почти няма, тъй като съпротивлението там е минимално и умората идва от интензивните и продължителни натоварвания!
JELLYFISH
JELLYFISH
 
Мнения: 88
Регистриран на: 30 Апр 2011, 21:56
Град: Varna

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот savag3 на 27 Юли 2011, 21:48

JELLYFISH написа:1. Може ли скачането на въже да замени бягането?
Отговор: Не, не може! То донякъде припокрива сърдечното натоварване и спомага за свалянето на килограми, но не ти дава толкова въздух колкото бягането, ни то толкова сила в краката и коремната стена (най-вече бягането на баир!)
2. Дали е добре да правиш замяна на бягането със скачане на въже?
Отговор: Лично според мен е добре да ги редуваш или комбинираш (не знам в каква кондиция си нито с колко време разполагаш). Важно е да се отбележи че бягането на асфалт МНОГО износва колянните стави, още повече с неподходящи обувки и грешна техника на бягане. Не че скачането на въже не ги натоварва и износва, но е в пъти по-малко от бягането!
3. Ако прости искаш да правиш кардио, да имаш повече въздух и да свалиш някой друг килограм - Пробвай с плуване! Ще ти даде много въздух! поради своята специфика на спорта, плуването ще те изтощава адски много и отначало ще почнеш да сваляш килограми бързо с подходяща хранителна диета, а и износване на стави при плуването почти няма, тъй като съпротивлението там е минимално и умората идва от интензивните и продължителни натоварвания!

За съжаление в града имаме само един басейн и той не е подходящ за плуване, а е по-точно за фукане и почти винаги е пълен с хора, тъй че място за плуване няма кой знае колко. Аз в момента има само 1 ден, в който не мога да бягам на асфалт и той е Петъка( понеже тогава е "пазарен" ден в града ни и всички сергии с дрехи са около стадиона ни и трябва да ходя най-рано в 6:30, че да няма сергии. Понеже Петъка ми беше почивен ден до сега реших и в него да включа някакво бягане и явно това ще е по хълм.
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот faro на 27 Юли 2011, 22:18

Я кажете нещо за бягането по асфалт как износва ставите и кажете някаква техника за тичане, че нещо ме наплашихте.
Аватар
faro
 
Мнения: 498
Регистриран на: 26 Окт 2009, 16:32

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот Sunrise на 27 Юли 2011, 22:38

Значи тука чета големи глупости....1-во скачането на въже натоварва много повече тялото от тичането аз лично докато достигна 2 мин непрестанно скачане на въже доста зор видях 3-ти било скучно???!! WTF??? ако си отлепяш двата крака едновременно ще ти е скучно но ако си развил техниката с редуване на краката двойно превъртане и прочие нещата стават много интересни... По скучно от тичането няма правя го само защото ми дава много въздух и издържливост при спарингите... Ако се съмнявате тичайте 3 мин крос и ска1айте 3 мин на въже после да ми кажете кое е по изморително ;)
body-puncher
Аватар
Sunrise
 
Мнения: 351
Регистриран на: 11 Юли 2009, 13:23
Град: София

Следваща

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта