Най-големият сайт за бойни спортове

       

Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

Всякакви дискусии относно различни тренировки и упражнения.

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот oho на 28 Юли 2011, 09:19

Sunrise, човека пита за кардио тренировка. Три минути скачане на въже никак не са кардио тренировка, дори и да си се скапал след това. Скачането на въже е супер яко упражнение, уважавам го, правя го, но винаги е допълващо, а не основно. Идеята е, че не може да замени тичането.

Ако ти е скучно тичането, както и на мен, винаги има начин да си го разнообразиш (освен с музика). Аз тичам интервално - малко загрявка, 15-20 минути тичане и после започва веселата част - интервалите. Примерно 10-15 секунди тичане, 10 секунди як спринт и повтаряш това докато можеш. Като издъхнеш, малко активна почивка и пак интервали спринт-тичане-спринт. И така още 15 минути. След това малко успокояване на темпото, разтягане и каквото беше писано в другата тема за след тренировки ;) Много повече въздух ти дава, много повече експлозивност, издръжливост и каквото се сетиш още. А да не говорим, че топи мазнините като лед дълго след като спреш с тренировката. Можеш ли да го сравниш с въжето сега ;)

Не ме разбирай погрешно, въжето също е незаменимо, но само то не би имало такъв ефект върху тялото, като това, което написах по-горе. Комбинирано в тренировка с няколко други упражнения или пак разделено на интервали, може да стане перфектна тренировка.

faro, за тичането има материали в сайта и форума:

Тичането - важни моменти
Дихателни упражнения за тичане
Тема за тичането във форума
Аватар
oho
 
Мнения: 1032
Регистриран на: 24 Юни 2008, 09:33
Град: София

Re: Заменяне на тичането с въже за скачане понякога?

  0     Мнениеот savag3 на 28 Юли 2011, 09:28

Много интересно тичане oho, трябва да се пробва. Моето представлява това:
2 обиколки джогинг
1 обиколка вървене
2 обиколки джогинг
100 метра спринт и 300 вървене
2 обиколки джогинг
50 метра спринт.
Тръгвам си от стадиона карайки колело...
savag3
savag3
 
Мнения: 218
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:48
Град: Крумовград

Предишна

Назад към Тренировки и упражнения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron